Районний міждисциплінарний семінар-практикум
19 грудня на базі нашої школи було проведено районний міждисциплінарний семінар-практикум вчителів української мови та літератури, англійської мови,зарубіжної літератури, історії та правознавства з теми«Інтегрований вимір сучасного уроку у світлі реалізації концептуальних засад Нової української школи»
Метою районного семінару було сприяти розвитку професійної компетентності учасників семінару з питань інтегрованого навчання, поглиблення розуміння інтегрованого підходу в освітньому процесі
Учасників семінару тепло привітали педагогічний та учнівський колективи школи.
Директор закладу Ковтунович Василь Тарасович під час екскурсії представив експрес-портрет Дібрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Бабич Людмила Володимирівна, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації,відкрила семінар, яка ознайомила присутніх з програмою семінару, акцентувала на важливості інтегрованого навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».
Працівники районного методичного кабінету відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації озвучили свої виступи.
– Методична платформа. Особливості сучасного уроку як основної форми організації компетентнісного навчання (Бабич Людмила Володимирівна, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації);
– Формування предметних компетентностей, креативного мислення у дієвому партнерстві вчителя та учнів на уроках історії, правознавства, зарубіжної літератури (Вечорко Лідія Антонівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації);
– Формування ключових життєвих компетентностей учнів шляхом встановлення міжпредметних зв’язків на уроках англійської мови (Бабич Володимир Анатолійович, методист районного методичного кабінету відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації).
Практична частина семінару передбачала показові уроки:
– Інтегрований урок історії та української мови з теми «Розвиток української мови в контексті історії українського культурного відродження другої половини ХVІ – половини ХVІІ століття» (Мельникович Олег Петрович, учитель історії та правознавства та Червінська Надія Федорівна, учитель української мови та літератури);
– Інтегрований урок історії та української літератури з теми «Розвиток української мови і літератури. Місце Тараса Шевченка в українському національному відродженні» (Смаглюк Надія Миколаївна, учитель історії та правознавства та Ковтунович Оксана Сергіївна, учитель української мови та літератури);
– Інтегрований урок англійської мови та української мови з теми «Прикметник» (Мельникович Ірина Анатоліївна, учитель англійської мови та Мельник Ірина Миколаївна, учитель української мови та літератури).
Учасники семінару відвідали позакласний захід у формі літературної кав’ярні «Все починається з любові», на якому чарівний світ людських захоплень в українській та зарубіжній літературі презентували театральним дійством, музичними виступами та танцювальними номерами вихованці Дібрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом учителів зарубіжної літератури Ковтунович Ольги Іванівни та Смаглюк Валентини Миколаївни.
Відеопрезентацію методичних досягнень учителів суспільно-гуманітарного циклу продемонструвала Червінська Олена Павлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Дібрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
На завершення практичного блоку Мельник Ірина Миколаївна, вчитель української мови та літератури, англійської мови, запросила у майстерню гарного настрою, де спільно з учасниками семінару виготовили на згадку про заклад солодкі новорічні прикраси.
У підсумковому блоці вироблено та прийнято методичні рекомендації з теми семінару для вчителів української мови та літератури, англійської мови, зарубіжної літератури, історії та правознавства.
На завершення роботи учасники висловили слова щирої подяки організаторам семінару-практикуму за креативність, новизну педагогічних ідей, створену позитивну атмосферу співпраці.