Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 3 common:people_all_forms

Звіт директора ліцею за 2020-2021 н.р.

Date: 7 грудня 2021 о 07:55, Refreshed 13 липня 2022 о 06:13

Звіт директора ліцею за 2020-2021 н.р.

         У 2020-2021 навчальному році освітня діяльність у  ліцеї здійснювалася відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту», «Про  повну загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти України», нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти,  Концепції нової української школи, чинних законодавчих та нормативно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

Головним завданням ліцею є забезпечення високої якості освіти та відповідності її  до потреб особистості та вимог часу. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна,  відповідальний громадянин України, що має позитивне ставлення до себе та інших членів соціуму.

            Управління  ліцею проводилось за певною системою. З цією метою на інструктивно–методичних нарадах вивчались  нормативні та інструктивно-методичні документи. Діяв механізм чіткого розподілу обов’язків між заступниками директора, головами методичних об’єднань, педагогічною радою школи. Ділова документація в ліцеї велась відповідно до вимог Закону України  «Про  освіту», «Про повну загальну середню освіту» (зі змінами), Інструкцією з діловодства. Згідно з переліком Інструкції з ведення ділової документації у наяв­ності є всі документи, усі книги та журнали поаркушно пронумеровані, прошнуровані, підписані керів­ником та скріплені печаткою.            

           Накази з  основної діяльності доводились  до відома працівників, велись протоколи педрад, нарад при директорові , засідань МО.

             Перевірки, здійснені адміністрацією, свідчать про те, що педагогічний колектив  ліцею  приділяє   увагу підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань,  умінь, системності знань, набуття компетентностей, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних навиків, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів.

          З метою з’ясування рівня виконання завдань Державних  стандартів були проведені тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі   першокласникам.  Результати вивчалися на педагогічних радах, на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по школі.  Адміністрація школи використовує інноваційні технології та методи: це й управлінський моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, і рейтинг в оцінці роботи вчителя. Проводився контроль за виконанням управлінських рішень: на педрадах заслуховувались виконання рішень попередньої педради, аналогічно – на  нарадах при директорові.  Особлива   увага   адміністрацією  ліцею  приділялась  реалізації  нових  Державних  стандартів  початкової  освіти.

 У   минулому навчальному році початкову освіту здобували  173 учні . Саме тому освітній процес у 1– 4  класах був спрямований на досягнення результатів навчання (діяльнісне навчання)  з впровадженням здоров’язберігаючих технологій. Для збереження і зміцнення фізичного здоров’я  учнів 1-4 класів, навчання і виховання була організована активна співпраця з батьками учнів, медичними працівниками, практичним психологом, соціальним педагогом, учителями- предметниками.

Педагоги Ковтунович Д.Д., Сьох Т.М., Червінська Т.І., Августинович Ж.П., Червінська Л.М., Слівчук Т., Ковтунович Н.П., Мельникович В.К.  реалізовували стандарт початкової освіти і доклали немало зусиль, щоб уроки були цікавими і змістовними. Всі  учні 3-4 класів закінчили навчальний рік  з хорошими показниками.  Окремі учні 2-х і 4-х  класів  навчалися за програмую НУШ в інклюзивних класах. Впродовж навчального року  класи забезпечувалися необхідною матеріально-технічною базою. Учні початкової ланки освіти володіють читацькими, мовними, математичними, технологічними компетентностями: читають, переказують, аналізують текст, вміють висловлювати власну думку, давати оцінку подіям та вчинкам , виконують математичні завдання, цифрово грамотні, активні у творчості.                    .           Оцінювання   результатів  навчання та особистих досягнень учнів у першому класі носить формувальний характер, здійснюється вербально, на суб'єкт- суб'єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю та самооцінювання на основі наказу МОН України від 20.08.2018 № 924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»).

Навчальні досягнення учнів других класів підлягають формувальному і підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Оцінювання результатів навчання учнів других класів здійснюється вербально (відповідно до наказу МОН України від 27.08.2019 №1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу»).

Об'єктами оцінювання учнів є результати навчання учнів, у тому числі процес їх досягнення. Окремо виокремлюються об'єктивні результати навчання (знання, вміння, навички...) та особистісні надбання (ініціативність,самостійність, відповідальність...).

За результатами формувального оцінювання вчителі 1-2 класів заповнювали свідоцтво досягнень двічі на рік (у жовтні перша частина, у травні - перша і друга частини). У Свідоцтві досягнень зафіксована інформація про навчальний поступ учня протягом року з усіх предметів згідно з очікуваними результатами, визначеними освітньою програмою, та надані рекомендації щодо подальшого навчання.

У І семестрі, керуючись Наказом МОН від 16.09.2020 №1146 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи» та Наказом МОН від 02.09.2020 № 1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи», учителі 3 класів здійснювали рівневе оцінювання, результати якого фіксували на окремих бланках та у свідоцтвах досягнень. Рівні з кожного уміння виставляли наприкінці семестру в класний журнал на окремих сторінках.

За результатами І семестру

3- А -    25 учнів     3-Б -       26 учнів

Високий -6 В — 5

Достатній-8                          Д — 10       

Середній-10        С-11

Початковий — 1 П - 0

Відповідно до пункту 3 Наказу МОН України від 4 лютого 2021 року №143 «Про доопрацювання методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 3-4 класів НУШ» закладам загальної середньої освіти рекомендовано до завершення 2020/2021 навчального року здійснювати формувальне і підсумкове оцінювання учнів третіх класів вербально, не відображаючи результати у класному журналі.

Учні четвертих класів оцінювались вербально з таких предметів: я у світі, основи здоров'я, фізична культура, образотворче мистецтво, трудове навчання, інформатика, музика та курс «Морально-етичне виховання». З української мови, англійської, літературного читання, математики та природознавства оцінку виставляли в балах. Результати річного оцінювання

 4А клас - 18 учнів       4Бклас -18 учнів

Високий - 4                                    В - 4

Достатній - 8                        Д - 7

Середній - 6                          С - 5

Початковий  - 0                    П- 2

У 2020-2021 навчальному році пріоритетними завданнями   початкової освіти  в 1-4 класах були:

- проведення  роз’яснювальної роботи з батьками першокласників на тему: «Як зберегти здоров’я і життєрадісність в умовах НУШ».

- продовження  роботи щодо залучення  позабюджетних коштів  на зміцнення матеріально-технічної бази класів;

- підвищення якості підготовки вчителів до уроку на засадах компетентнісного підходу;

Відповідно  до  Закону  про   внесення  змін   до  деяких  законодавчих   актів  України,  спрямованих  на  забезпечення  додаткових  соціальних  та   економічних  гарантій   у  зв’язку  з  поширенням  коронавірсної хвороби,  щодо  окремих  питань  завершення   2020-2021  навчального  року,  здобувачі  освіти,   які  завершили  здобуття  повної  загальної   середньої  освіти  у   2020-2021  навчальному  році ,  були  звільнені   від  проходження  ДПА.  Водночас   вони   зберігали  за   собою   право   пройти  її   за  власним  бажанням. Однак   Закон   не  звільняє    від   проходження   ЗНО   здобувачів  освіти,  які   планують  вступати   у  заклади   вищої   освіти   у  2021  році.  П’ять   випускників  нашого  ліцею     успішно  пройшли  ЗНО   і  вступили на навчання   у   вищі  навчальні  заклади.  Крім   того,  троє   випускників: Смаглюк  Анна  Олександрівна, Полюхович  Ярослава  В’ячеславівна, Ковтунович  Альона  Миколаївна  за   високі   успіхи   у   навчанні    нагороджені  золотими   медалями. Усі   випускники   11-го   класу   отримали   свідоцтва   про   повну  загальну   середню  освіту.

       Відповідно   до  Наказу  МОН   від 03.03.2021 року №273  у   2020-2021  навчальному  році   також   від    проходження  ДПА   були  звільнені   учні  4-х  та   9-х  класів. Здобувачам  освіти ,  звільненим   від   атестації ,  у  відповідній  графі   документа  був   зроблений   запис «звільнений (а)».  За  результатами   семестрового  та  річного  оцінювання учні  9-А  класу  Смаглюк  Марія  Андріївна  та   Швая  Ольга  Іванівна    отримали   свідоцтва   про  базову   освіту  з  відзнакою. Всі   учні  тримали  свідоцтва  про  базову   середню  освіту.  Також  за  результатами  річного  оцінювання   22   учні   4-9  класів   були  нагороджені   похвальними листами   за   високі   досягнення   у  навчанні.

         Питанню  навчальних   досягнень  учнів   ліцею   приділялось   достатньо   уваги.  Діяльність  педагогічного  колективу  закладу   спрямована   на  розвиток   творчого  потенціалу   особистості,  створення   сприятливих   умов   для  навчання   і  виховання   інтелектуальних   і  творчо  обдарованих  дітей.

            По  закінченню  навчання   заступником  директора  з  навчально-виховної  роботи  Червінською О.П.  був  здійснений   аналіз  навчальних  досягнень   5-11  класів  на  підставі  семестрових   та  річних   оцінок  у  рівневих   показниках.  Відповідно  результати   успішності  учнів   відображені   у  таблиці

Класи

Кількість учнів

Початковий рівень 1-3 бали

Середній

рівень 4-6 балів

Достатній

рівень 7-9 балів

Високий рівень 10-12 балів

5-А

22

0

7

13

2

5-Б

21

1

8

12

0

6-А

18

3

7

6

2

6-Б

20

2

6

11

1

7-А

20

-

14

3

2

7-Б

23

7

10

3

3

8-А

24

13

6

5

0

8-Б

17

. 2

9

5

1

9-А

17

1

10

4

2

9-Б

15

2

12

1

0

10-А

20

4

5

11

0

10-Б

1

6

9

1

11

14

7

2

2

3

Якщо   аналізувати   якість  знань  на  підставі  річного  оцінювання,  то  високий  показник   мають  учні  5-7  класів. Низький  рівень   знань  відмічено   в  учнів 8-А, 9-Б, 10-А, 10-Б   та  учнів  11   класу.

         Аналіз  якості  знань,  в  порівнянні  з  минулим  навчальним  роком,  показав,  що  з  року   в  рік   традиційно   рівень  знань   учнів   старшої   школи,  зокрема 9-11   класів,  постійно  залишається  низьким.

Поясненням   цим  недолікам   є  наступне:

  •  часті    пропуски    навчальних  занять  без  поважних   причин   учнями  старших  класів;
  • недостатня   увага   та  контроль  за  навчанням   дітей  з  боку  батьків;

відсутність   стійкої   мотивації   учнів  8-11   класів  до  навчальної  діяльності.

Крім   цих  недоліків,   в  роботі  є  певні   питання,  на  вирішенні  яких  необхідно   акцентувати   увагу   в   новому  навчальному  році:

- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;

- впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку кращих шляхів розв’язання життєвих проблем;

  • вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, участь у заходах обласного, районного рівнів;
  • робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, підвищенням рівня якості уроку, самореалізацією особистості;
  • ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня; робота зі здібними та обдарованими  дітьми;
  • врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей школярів.

Результати атестації педагогічних працівників та курсової перепідготовки

Атестація педагогічних працівників у навчальному році проводилась згідно  «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», плану роботи атестаційної комісії закладу.

У 2020-2021 н.р. атестувалося 16  вчителів. Був затверджений графік проведення атестації педагогічних працівників закладу та графік показових уроків.

Адміністрацією ліцею та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, які атестуються. Було перевірено терміни  проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями  відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи.    

Адміністрацією закладу надано допомогу по складанню особистих планів роботи учителів на період атестації та міжатестаційний період. Впродовж року вчителі, які атестувались у 2021 році , провели показові уроки, ділилися досвідом роботи, виступали на засіданнях МО та педагогічній раді. На основі рішень   атестаційних  комісій  І-ІІ  рівнів   були  прийняті  результати,  а  саме:

1.Присвоєна   кваліфікаційна  категорія «спеціаліст ІІ   категорії»  Слівчук Т.І.  та  Ковтунович Н.В.- вихователям ГПД:

2. Спеціаліст І  категорії – Мельник І.М.- вчителю   англійської  мови.

3. Вища   категорія – Слівчук Т.І. – вчителю  початкових  класів.

4. Підтверджена   перша   категорія  Ковтунович І.В. – вчителю   фізичної  культури.

5. Підтверджена  вища   категорія:  Смаглюк Н.О., Ковтунович Т.Є.  – вчителям  математики,  Ковтунович О.І. – вчителю  зарубіжної  літератури, Червінській Т.І. – вчителю   початкових  класів.

6. Підтверджена   вища   категорія  та звання   старший   вчитель  Смаглюк Н.І., Смаглюк Н.М., Мерзін Н.Ю., Кузло М.Я., Ковтунович В.Ф.

7. Підтверджена   вища   категорія  та  звання   учитель-методист  Ковтунович Л.П.

         Врахувавши  результати   атестації   2020-2021 н.р.,  наказом  директора  ліцею   було   встановлено  11   тарифний  розряд   асистентам  вчителів,  а  саме:

Мельникович А.С.

Мельникович М.В.

Ковтунович Н.В.

Смаглюк С.М.

Ковтунович К.А.

Юшкевич О.Я.

Ковтунович І.В.

Курин В.В.

Смаглюк Н.О.

Червінській С.С.

Відповідно   до статті 23 КЗпП  України,  Закону   України «Про  освіту», Закон  України «Про   повну  загальну   середню  освіту»   та  заяв  окремих    категорій    вчителів  ліцею  між    адміністрацією   ліцею   в  особі   директора   та   вчителями   ліцею   був   укладений   контракт      строкового  трудового    договору  на  три  роки,  а   саме:  з  Ковтуновичем С.Ф.,  Ковтунович В.Ф.,  Ковтунович Т.Є.,  Ковтунович О.І.,  Ковтунович Н.П., Мельникович В.К., Августинович Ж.П., Сьох Т.М., Кузло М.Я., Смаглюк Н.О., Смаглюк Н.М., Смаглюк Н.І., Мерзін  В.А., Червінською О.П. Ковтунович Л.П.  та  терміном  на один -   з Червінською Н.Ф.

          Врахувавши  аналіз  роботи  школи за  2020/2021  навчальний  рік,  всі  позитивні   напрацювання  та  істотні  недоліки  минулого   навчального  року,  наш  педагогічний   колектив (згідно  річного   плану  роботи  ліцею   на  2021/2022 н.р.)  буде  працювати  над  реалізацією  наступних  завдань:

-формування  компетентного   учня   в  умовах  розбудови  НУШ   шляхом  впровадження   ефективних  педагогічних   технологій  навчання  і   виховання;

-сприяти   впровадженню   в  практику  роботи   ліцею   сучасних  освітніх  технологій,  передового   педагогічного   досвіду   вчителів  ліцею,  району,  області, держави;

-проводити   системний,   цілеспрямований   моніторинг   усіх  напрямків   роботи    ліцею;

   - підвищити  особисту   відповідальність  кожного   члена  педагогічного   колективу   за   якість  і  результативність  роботи;

- забезпечити   виконання  плану   проходження   вчителями   ліцею   курсів   підвищення   кваліфікації   на  2021/2022  навчальний   рік;

- у  відповідності  з  планом   атестації   працівників  на   2021/2022   навчальний  рік   провести   атестацію   вчителів;

-  створити  необхідні   умови  для  активної   роботи   з  обдарованими   учнями  шляхом  залучення   їх  до  участі   в   інтелектуальних   конкурсах   і  предметних   олімпіадах.

Методична робота                                                                                                                            

Місія методичної роботи у 2020-2021н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (формування професійних компетентностей). Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

     На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 року №1119,  наказу по школі від 14.09.2020року   «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2020-2021 н.р.», враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу закладу освіти, було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові тісно були пов’язані, взаємодіяли між собою, діяли з єдиною метою - досягнення кращих показників навчання і виховання.      

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, діагностико-теоретичне опрацювання методичної теми ліцею та реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічна рада; методична рада;      професійні спільноти вчителів; нетрадиційні форми методичної роботи; предметні тижні та місячники;проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів; робота з обдарованими  та здібними дітьми.

У 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив школи працював над І етапом  науково-методичної проблеми«Формування ключових компетентностей особистості для успішної самореалізації в суспільстві на засадах «педагогіки партнерства» як одного з основних компонентів Нової української школи»та виконання таких  завдань  упродовж 2020 – 2021 навчального року:

спрямовувати діяльність ліцею на підвищення теоретичного рівня і вдосконалення майстерності працівників закладу освіти; виявлення, вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду; організацію дослідно-експериментальної роботи;

створити   умови   для  здійснення  безперервної  освіти педагогічних працівників, використовуючи  для цього найбільш прийнятні форми з урахуванням   місцевих   умов брати участь у  конкурсах фахової майстерності педагогів;

продовжитиметодичнийсупровідупровадження в освітнійпроцес  нового Державного стандарту початковоїзагальноїосвіти  та базової і повноїзагальноїсередньоїосвіти на засадах особистісноорієнтованого та компетентнісногопідходів;

забезпечитинауково-методичнийсупровідупровадження ІКТв професійнудіяльністьпедагогічнихпрацівниківліцею;

забезпечитиобговорення проблем організаціїнауково-методичноїроботи з педагогічними кадрами на засіданняхметодичнихоб’єднань у серпні 2020 року та врахуватипропозиції при плануванніметодичноїроботи на 2020 – 2021 навчальнийрік;

поновлюватипостійноінформацію на   веб-сайтіліцею.

       Методична робота в ліцеї здійснювалась згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, Зарічненського ЦПРПП, нормативно-правовими документами про середню освіту.          

 Робота над загальношкільною науково–методичною проблемою «Формування ключових компетентностей особистості для успішної самореалізації в суспільстві на засадах «педагогіки партнерства» як одного з основних компонентів Нової української школи»  стала поштовхом для пошуку форм і функціональних структур із підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого - педагогічному та науково-теоретичному аспектах.  Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів (міжкурсові форми роботи) - включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити їх на об’єкт цього вдосконалення. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичних підструктур були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, творчі звіти, наставництво, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої входять: голова-Червінська О.П.,  заступник-Мельникович Н.М., члени:Ковтунович В.Т., Ковтунович Ж.В., Ковтунович О.С., Мерзін Н.Ю., Смаглюк Н.В., Мельникович В.К., Кліпацька О. А. визначено та затверджено структуру та формиметодичноїроботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затвердженопланироботишкільнихметодичнихоб’єднань на 2020– 2021навчальнийрік.

         Питання форм і методів роботи з обдарованими  та здібними учнями, удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних технологій, взаємозв’язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників,  у розвитку творчості вчителів та учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях педагогічноі ради, методичних об’єднань.

      Впродовж навчального року проводився  аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (показові уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Такий моніторинг дав змогу проаналізувати роботу ШМО, кожного вчителя та порівняти цей рейтинг з минулими роками. Хоча, на превеликий жаль, обєктивну оцінку дати не можливо, так як олімпіади та конкурси минулого року не проводились.

      На кінець  2020-2021 н.р. якісний склад педагогічного колективу становив:спеціаліст вищої категорії - 27, спеціаліст І категорії -13 ,спеціаліст II категорії - 7,спеціаліст - 9,бакалавр -2, 1 педагог має звання «Вчитель-методист», 14 вчителів школи мають звання  "Старший учитель".

      Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом  самоосвіти, участі у роботі шкільних, онлайн  семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також в рамках атестації. . Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників,впродовж 5 років вчитель має пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Це є обов`язковою умовою атестації.    Кожний вчитель закладу розробив власну траєкторію підвищення кваліфікації на п’ять років.В поточному навчальному році курсова підготовка вчителів також проходила в дистанційному режимі, адже зараз перед педагогами відкрито безліч варіантів онлайн-навчання.  Педагоги школи віддають перевагу інституційній формі підвищення кваліфікації, а саме – дистанційній. Реалізація цієї мети відбувається шляхом курсової підготовки на базі Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти, стажування та самоосвітня робота педагогів.

Дистанційненавчаннявідкрилоновіможливості перед педагогами закладу. Вчителі закладу підвищуваликваліфікацію онлайн на освітніх порталах, проектах, студіях, сервісах: «На урок», «Всеосвіта», «EdEra», «Prometheus»  та інші,отрималисертифікати з підвищеннякваліфікації у формідистанційногонавчання. Тематика обранихкурсіврізноманітна, і  залежитьвідзавдань, що стоять перед сучасноюосвітою, відповідаєметодичнійпроблемі закладу освіти, кваліфікаціївчителя та інше.

     Основну роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об’єднанням. Так  у навчальному закладі працювали 6 професійних спільнот:

учителів початкових класів – кер.Мельникович В.К..;

суспільно-гуманітарного циклу – кер. Ковтунович О.С.;

природничого циклу – кер. Мерзін Н. Ю.;

фізико-математичного циклу – кер. Смаглюк Н.В..;

фізичної культури та художньо-естетичного циклу –  кер. Кліпацька О.А.;

класних керівників – кер. Ковтунович Ж.В..

Робота методичнихо б’єднань булас прямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерностівчителя, удосконалення методики проведення уроку.Діяльністьметодичнихоб’єднань було сплановано на основірічного плану роботиліцею та  науково-методичної проблеми. Одним із напрямків методичної роботи ліцею була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

Протягом останніх років ліцей ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій створення ситуації успіху, критичного мислення, інтерактивних технологій, методу проектів. Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвитком пізнавальної активності учнів, формуванням особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвитком творчих здібностей, підготовкою учнів до ЗНО (українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія). Слід зазначити, що матеріально-технічна база навчальних кабінетів значно поповнилася ТЗН (  плазми, комп’ютери), що дає вчителям змогу використовувати ІТ технології та інноваційні технології. У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи. Вчителі прийняли активну участь у онлайн- семінарах на рівні Зарічненського центру професійногорозвитку педагогічних працівників.

Цікаво та змістовно пройшов у лютому  місячник інклюзивної освіти. Вчителі разом із асистентами учителів провели 7 відкритих уроків у класах, де навчаються діти з ООП. Зокрема,вчитель початкових класів Червінська Л.М.та асистент учителя Смаглюк С.М. провели інтегрований урок  у 2 класі «Види речень за метою висловлювання»,вчитель Августинович Ж.П. та асистент учителя Мельникович М.В.- урок узагальнення й систематизації знань про іменник як частину мови, вчитель математики Міхеєва Л.Л. та асистент учителя Курин В.В.-  урок математики у 5 класі «Узагальненя та систематизація знань та вмінь з теми «Десяткові дроби», вчитель украінської літератури Ковтунович В.Ф. та асистент учителя Ковтунович К.А.- урок у 6 класі «Всеволод НестайкоТореадори з Васюківки»,вчитель географії Смаглюк Н.І. та асистент учителя Червінська С.С.- урок- експедицію в7 класі «Рельєф Євразії», вчитель математики Смаглюк Н.В. та асистент учителя  Смаглюк Н.О.-підсумковий урок у 7 класі на тему «Сума кутів трикутника»,вчитель основ здоров’я Шершень Л.М. та асистент учителя Ковтунович І.В.- урок- тренінг «Способи розв’язання конфліктів» Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. Вчителі школи показують гарні результати з методичної роботи. З метою  активізації творчої діяльності педагогічних працівників, популяризації та пропа­ганди перспективного, педагогічного досвіду, впровадження його в практику нав­чальних закладів   та  виявлення творчо працюючих вчителів   в школі щорічно проводиться конкурс методичних знахідок вчителів – «Ярмарок педагогічних ідей». . У районному етапі обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості учитель початкових класів Слівчук Т.І. зайняла І місце у номінації «Початкові класи».

Усі роботи базуються на практиці роботи вчителів над науково-методичною темою закладу, предметних компетентностях та наскрізних лініях. Упродовж навчального року лише окремими методичними об’єднаннями були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Традиційно  у   ліцеї пройшли: тиждень української мови та літератури,англійської мови, математики,інформатики. Відповідно до плану заходів,  тижні  пройшли цікаво і насичено, школярі брали активну участь у всіх заходах та конкурсах, із захопленням демонстрували свої артистичні  здібності, талант.

 Показовий урок з історії України у 11 класі провела Смаглюк Н.М.., на який були запрошені учні 10-х класів. Вчитель фізичного виховання Ковтунович І.В. провів відкритий захід - «Козацькі забави»

               Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у школі дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. 

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою в плані роботи з методичної підструктури були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше .    

Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

      Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями ;

педагоги ліцею залишаються інертними до публікацій методичних розробок у      фахових виданнях;  не усі вчителі приймають участь у  проведенні предметних тижнів.

                                      Виховна робота 

         Виховну роботу у  закладі протягом 2020/2021навчального року організовано відповідно до плану роботи школи на 2020/2021 навчальнийрік.

На виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIIІ, Указу Президента України від 18.05.2019 №286/2019 «Про стратегію національно-патріотичного виховання», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної  середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р, наказу Міністерства освіти і науки України від 31.10.2011№1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів  1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»,наказу від 08.04.2016 № 405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», листів Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 № 1/11-5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству», від 29.01.2019 № 1/19-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII,листа МОН від 20.07.2020 № 1/9-385 «Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок»,керуючись методичними рекомендаціями РОІППО,  відділу освіти Зарічненської селищної ради  та завдань школи на 2020/2021 навчальний рік виховна робота протягом навчального року здійснювалась за такими основними напрямками: національно-патріотичне виховання, морально-етичне, екологічне, превентивне виховання, профілактика булінгу, формування здорового способу життя, сприяння творчому розвитку особистості, родинно-сімейне та художньо-естетичне виховання.

Серед пріоритетних напрямків виховної роботи в школі є національно-патріотичне виховання, формування ціннісного ставлення до держави і суспільства, формування навичок здорового способу життя, превентивне виховання.

         Одним із основних питань, що є нагальним сьогодні - проблема щодо запобіганню булінгу серед  учнів учнівської молоді в закладах освіти. На виробничих нарадах розглянуто ряд законодавчих актів, що підсилюють виконання цієї проблеми.Адміністрацією закладу проведена відповідна робота:

-  видано  наказ  по  Дібрівській   ЗОШ  І-ІІІ  ступенів  №36   від  28.08.2020 року  «Про  затвердження  Плану  заходів  Дібрівської  ЗОШ  І-ІІІ

ступенів      щодо  запобіганню  булінгу  серед  учнів  школи  на  2020-2021  н.р.»;

-  питання  профілактики  булінгу  розглядаються  на  нарадах  при  директорі , на методичному об’єднанні класних керівників;

- на виконання наказу по школі №58 від 18.09.2020 року «Про затвердження плану заходів тижня з протидії булінгу  в Дібрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів» з 21.09.2021 року по 25.09.2021 року психологічною службою закладу проведено серед учнів 1-11 класів заходи Всеукраїнського тижня  з протидії булінгу ( результати Тижня узагальнено в наказі по школі № 59 від 29.09.2020 «Про підсумки проведення тижня протидії  булінгу у Дібрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів»);

- 22.02.2021 відбулась  зустріч  з  представником  поліції,  дільничим інспектором  Пінчуком А.В., на  якій  висвітлено  питання  профілактики  правопорушень  та запобігання булінгу в школі;

- видано наказ від 02.12.2020 № 72 «Про проведення Тижня права «Твоя безпека в твоїх руках»,  відповідно до якого з 07.12.2020 року по 15.12.2020 року  проведені заходи протидії булінгу( результати Тижня узагальнено в наказі по школі від  14.12.2020 року  № 73).

Відповідно до плану роботи школи  на 2020/2021 н.р. з учнями 1-11 класів протягом  навчального року урочисто відзначалися державні свята, пам’ятні дати в історії України, святкування Дня Гідності, Дня захисника України, Дня Збройних сил України, проведено урокипам¢яті, бесіди, години спілкування, заходи, присвячені Голодомору, Дня пам’яті та примирення.

З метою  підвищення рівня патріотичного виховання учнів, формування  в школярів  ціннісного ставлення до держави, суспільства,реалізації наскрізної лінії«Громадянська відповідальність», створення умов для творчого, гармонійного розвитку особистості та відповідно до плану роботи школи  на 2020/2021 навчальний рік з учнями 1-11 класів з нагоди Дня Гідності і Свободи та з метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності у школі проведено патріотичну акцію «Хвилина мовчання — нескінченність пам'яті» , до Дня захисника України та Дня Українського козацтва педагог-організатор Смаглюк В.М. організувала та провела для учнів 5-8 класів квест «Ми – нащадки козаків»;свято День Соборності України цьогоріч об’єднало родини наших учнів у колективній творчій справі - патріотичному флешмобі «Зі святом тебе, моя Україно! З Днем Соборності!»,  до Всесвітнього дня  української хустки учнівська адміністрація  організувала  флешмоб «Зроби фото з хусткою»; з нагоди відзначення Дня Збройних сил України в школі з 30.11.2020 по 07.12.2020 організовано і проведено заходи тижня військово-патріотичного виховання, спрямовані на виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів;  з 25 листопада по 28 листопада 2020 року в нашій школі проходила патріотична акція «Незабудки  пам’яті», присвячена пам`яті жертв Голодомору;21 листопада – День Гідності і Свободи, напередодні цього державного свята учні Дібрівської  школи  стали учасниками акції «Ангели пам’яті»,15 лютого 2021 р. організовано зустріч з односельчанами-афганцями;21 вересня 2020р. учні нашої школи  приєдналися до Міжнародної акції «Голуб миру» під гаслом «Хай буде мир на всій Землі». До 30-річчя  Незалежності України в закладі реалізовано патріотичний проект «Рід.Родина.Україна».

Пріоритетним напрямком виховної роботи в 2020/2021 н.р.  було  формування навичок здорового способу життя у дітей та підлітків, реалізація наскрізної лінії  «Здоров’я та безпека».

На виконання плану роботи школи на 2020-2021 н.р. та з  метою покращення роботи із запобігання дорожньо-транспортного травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконаленню і узагальненню знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху  з  05 по 09 жовтня 2020 року та з 17  по 21 травня 2021 року у закладі  проведено тижні безпеки дорожнього руху, підсумки проведення тижнів узагальнено у наказі по школі від 15.10.2020 р №67 «Про підсумки проведення тижня безпеки дорожнього руху вДібрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів» та наказі по ліцеї від 24.05.2021 р. № «Про підсумки проведення  тижня безпеки дорожнього руху в Дібрівському ліцеї »; з 11 вересня по 18 вересня  2020 року   в школі  традиційно пройшли заходи  Олімпійського тижня. 

         Систематично класними керівниками 1-11 класів проводились тематичнівиховнігодини та бесіди з профілактикипожежноїбезпеки та дитячого травматизму.

На  виконання плану роботи ліцею  та з  метою формування в учнів навичок здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок  серед учнів у ліцеї з 08.02.2021 року по 12.02.2021 року було проведено тиждень соціально-психологічної служби «Ми – за здоровий спосіб життя», результати  Тижня  узагальнено в наказі від 15.02.2021 року №  « Про підсумки проведення тижня соціально-психологічної служби Дібрівськоголіцею «Ми – за здоровий спосіб життя». Психологічною службою ліцею протягом навчального року надавалися консультації та   практична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу.      

               Однією з основних форм позакласної діяльності є гурткова робота. З метою раціонального і корисного проведення дозвілля, задоволення потреб дітей у творчій самореалізації, розширення кругозору учнів, відповідно до їх можливостей, інтересів, нахилів, з урахуванням бажань, віку, психофізичних особливостей та стану здоров’я протягом 2020-2021н.р. в школі працювали     фольклорно-краєзнавчий гурток   (керівник  Костюкович Р.І.),  футбольна секція ( керівник Гаврилюк М.М.),  «Оригамі» (керівник Ковтунович Д.Д.) «Юний художник» ( керівник Кліпацька О.А.).  З метою сприяння творчому розвитку учнів школи, їх художньо-естетичному вихованнюз 5 березня  по12  березня 2021 року в ліцеї  було організовано тиждень дитячої творчості  в рамках якого проходила виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва вихованців  гуртка «Оригамі», виставка малюнків членів гуртка «Юний художник», учні 1-4 класів, члени фольклорно-краєзнавчого гуртка,  під керівництвом свого наставника Костюкович Р.І. підготували святковий концерт « Весна, краса, ніжність».

Питання «Стан роботи гуртків Дібрівського ліцею» було розглянуто на педраді № 7  від 08.06.2021.

Класні керівники у своїй роботі використовують як індивідуальні, індивідуально-дистанційні форми роботи (бесіди, розподіл доручень, створення виховних ситуацій), так і групові (виховні години, ігри, конкурси, свята), інтерактивні технології. Відвідані виховні заходи свідчать,  що класні керівники в основному, обираючи  заходи виховного впливу,  враховують вікові особливості учнів, надають перевагу новітнім технологіям.

В школі створено систему профілактичної роботи,  працює  рада профілактики правопорушень, проводиться систематична індивідуальна робота з дітьми учнями групи «ризику» та їх батьками.   

         В школі здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи.                Протягом навчального року ведеться шкільна документація (класні журнали, письмові пояснення батьків, медичні довідки). З учнями, які мають найбільше пропусків навчальних занять без поважних причин та їх батьками адміністрація школи, класні керівники  проводять роз'яснювальні бесіди про неприпустимість пропусків уроків без поважних причин.  Стан відвідування учнями навчальних занять аналізувався на  нарадах при директору.  Найбільше   пропусків без поважних причин мають учні   9-11-тих класів.

            У ліцеї працює учнівська адміністрація. Її робота  спрямована на організацію цікавого дозвілля учнів та виховання справжніх господарів ліцею.  Учні організовували чергування по закладу, в їдальні. Культмасова комісія активно співпрацювала з педагогом-організатором Смаглюк В.М. у процесі підготовки і проведення загальноліцейних заходів.

Класними керівниками здійснювалась систематична індивідуальна робота з родинами. Однак з частиною батьків учнів,  як і в попередні роки,  не вдається налагодити тісної співпраці з питань профілактики пропусків учнів занять без поважних причин,  з виховання в учнів позитивного ставлення до навчання. Батьки учнів були активними співучасниками флешмобу до Дня Соборності України «Зі святом тебе, моя Україно! З Днем Соборності!», флешмобу до Дня Гідності і Свободи «Ангели памяті»,  патріотичного проєкту «Рід.Родина .Україна».

З метою формування ціннісного ставлення до природи, реалізації наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток», основних завдань  екологічного виховання  учні та вчителі взяли участь у заходах  Всеукраїнської акції «День довкілля»,члени учнівської адміністрації взимку організували акцію  «Врятуй пташку – створи годівничку» та розвісили екогодівнички . Здобувачі освіти  початкових класів  та Смаглюк Мілана ( 5-б клас) Дібрівського ліцею долучилися до Всеукраїнського проєкту "Мішечок"та пошили екоторбинки;учні 3-Б класу Дібрівського ліцею  долучились до всеукраїнського проєкту "Зелена планета"та  висадили калинову алею, учні 8 класів примножилилісовібагатстварідного краю, взявши участь у акції «Створюємоліси разом». Успішною була участь нашої команди «ЕкомолодьДібрівська» у обласному етапі фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер» у номінаціях «Екологічна мода»  та «Екологічний театр» наші вихованці здобули призові місця .

         Протягом навчального року  учні ліцею були учасниками  різноманітних районних, обласних, всеукраїнських  конкурсів, змагань та здобували призові місця:

№ з/п

Назва конкурсу

Результативність участі

П.І.П. учасника

1.

Районний етап обласної  виставки-конкурсу  «Паперовий світ» (розділ «Різноманітні сувеніри»)

ІІ місце

Ковтунович Мілана, 4 клас (керівник Ковтунович Д.Д.)

2.

Районний етап обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» ( номінація «Образотворче мистецтво»)

ІІ місце

Полюхович Софія, 6 клас( керівник Кліпацька О.А.)

3.

Районний етап конкурсу «Моя Україно»( номінація « Пейзаж»)

ІІІ місце

Смаглюк Олена, 9 клас (Керівник Смаглюк В.М.)

6.

Районний етап обласного конкурсу з тканепластики«Оксамитовий рай» ( номінація «Обємна тканепластика»)

ІІІ місце

Полюхович Софія, 6 клас (керівник Кліпацька О.А.)

7.

Районний етап Всеукраїнськоївиставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчогомистецтва «Знай і люби свій край» (номінація «Паперова пластика»)

ІІ місце

Смаглюк Мілана , 5-б клас ( керівник Ковтунович Д.Д.)

8.

Районний етап Всеукраїнськоївиставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчогомистецтва «Знай і люби свій край» ( номінація «Образотворче мистецтво»)

І місце

Смаглюк Мілана , 5-б клас ( керівник Кліпацька О.А.)

9.

 І обласний відкритий конкурс малюнків дитячої та учнівської творчості «Лесин промінь», присвячений до 150-річчя від дня народження української письменниці Лесі Українки. 

ІІ місце

Смаглюк Мілана , 5-б клас ( керівник Кліпацька О.А.)

10.

ІІ тур обласногоетапуВсеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робітізприродознавства«Юнийдослідник»(номінація «Народознавство, краєзнавство»

ІІІ місце

Слівчук Софія , 2 клас ( керівник Мельникович Н.М.)

11.

Обласний етап фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер» (номінація «Екологічна мода»)

І місце

Агітбригада «ЕкомолодьДібрівська»

(керівники Ковтунович Ж.В.,  Смаглюк В.М.)

12.

Обласний етап фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер» ( номінація «Екологічний театр» )

ІІ місце

Агітбригада «ЕкомолодьДібрівська» ( керівники Смаглюк В.М., Ковтунович Ж.В.)

                                Психологічна служба ліцею

Робота психологічної служби ліцею була організована відповідно плану роботи психологічної служби на 2020-2021н.р.

     Вся робота була спрямована на забезпечення умов, які б сприяли збереженню та зміцненню психічного здоров’я кожної дитини, підвищення її адаптивних можливостей, попередження проявів булінгу  в учнівському середовищі, створення сприятливого психологічного клімату для здійснення навчально-виховного процесу.

Психологічний супровід – це цілісна система організаційних, діагностичних і профілактичних заходів з усіма категоріями учасників навчально-виховного процесу з обов’язковим врахуванням вікових особливостей.

Найбільше уваги в 2020-2021н.р. працівниками психологічної служби було звернено на вирішення таких питань:

Формування навичок здорового способу життя;

Особистісний та інтелектуальний розвиток дитини;

Профорієнтація;

Проблеми адаптації;

Робота з дітьми «групи ризику»;

Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання;

Психологічний супровід НУШ;

Зниження рівня тривоги, страхів, паніки під час пандемії COVID-19, підвищення рівня стресостійкості та розвитку навичок емоційної саморегуляції.

Розвиток  навичок  спілкування, формування толерантного ставлення до людей, пошуки виходу з конфліктних ситуацій;  

Попередження проявів булінгу в ліцейному середовищі.

Психологічний супровід освітнього процесу проводився за різними напрямками: психодігностична робота за планом та з дослідженням проблемних питань; корекційно-розвиваюча робота; робота з дітьми «групи ризику»; профілактична робота; психологічна просвіта вчителів, батьків, учнів.

Психологічною службою були проведені заходи з реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!». Було розроблено ряд заходів щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»: анкетування «Моє життя в сім’ї та школі» учні 7-9 кл., години психолога «Вчимося взаємодіяти і спілкуватися толерантно», тренінгові заняття «Як уникнути конфліктних ситуацій?», «Що таке насильство? Як уникнути насильства в учнівському середовищі». Працівниками психологічної служби було розроблено і проведено ряд заходів до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу “Я маю право!”, який проходив з 21.09. по 25.09.2020р.

Щорічно спільно з соціальним педагогом розробляється план заходів щодо протидії булінгу, який реалізується протягом року. Зокрема, цьогоріч проводились заняття з елементами тренінгу «Стоп булінг!», профілактичні заняття, на яких застосовувались ігри та вправи на формування здорового психологічного мікроклімату в ліцейному колективі, розповсюджувались  серед учнів буклети, листівки на тему «Не стань жертвою булінгу!», проводилось анонімне анкетування, яке дало можливість визначити чи є прояви насильства, булінгу в лілейному середовищі, з учнями молодших класів проводяться заняття «Чи вміємо ми дружити?», «Який він – справжній друг?», які були спрямовані на згуртування класних колективів, на них діти виконували вправи на розвиток емпатії та отримали поради, як запобігти булінгу.

На жаль, із розвитком комунікаційних технологій, соціальних мереж, месенджерів набула поширення проблема булінгу в кіберпросторі. Тому психологічною службою проведено ряд заходів щодо попередження агресії, насильства в мережі Інтернет: уроки-перегляди відеороликів «Інтернет – користь чи прихована небезпека?», урок-застереження «Моя безпека в Інтернеті», обговорювались питання про способи розпізнання та захисту дитини від віртуальної агресії.

Проведення тижня соціально-психологічної служби «Ми за здоровий спосіб життя» вже стало традиційним у нашому ліцеї. Цього року він проходив із 08 по 12 лютого. Заходи, проведені протягом тижня, були спрямовані на формування в учнів мотивації на ведення здорового способу життя, набуття знань та вмінь, які сприяли б збереженню фізичного, соціального й психологічного здоров’я.

Профорієнтаційна робота один із основних напрямків роботи практичного психолога. Протягом січня-березня проводилось психологічне дослідження готовність учнів 9 класу до профільного навчання. Узагальнені результати діагностик, анкетування та опитування такі: основні профілі 9-А кл.: суспільно-гуманітарний –  29,4 % ; природничо-математичний – 12,5 % ;     філологічний – 17,6% ;  технологічний – 11,7% ;   художньо-естетичний -0 %;   спортивний – 5,8%; 9-Б клас: суспільно-гуманітарний –  0% ; природничо-математичний – 46,7 % ; філологічний – 40,1%  технологічний – 13,2% ;    художньо-естетичний -0 %; спортивний – 0%.

З 15 по 19 березня психологічною службою проводився тиждень профорієнтації «Усвідомлений вибір професії – крок до життєвого успіху».  Протягом тижня було проведено заняття з психологом «Професійний навігатор» 9 класи, психологічну діагностику типу професійної спрямованості учнів за ДДО Климова, профорієнтаційну гру «Подорож у світ професій» 6 клас, квести «Світ професій! 7 клас, «Чарівна країна професій!» 3 клас, учні 4 класів створювали колажі «Калейдоскоп професій», учням 11 проведено бесіду з переглядом відеороликів «Професії майбутнього».

Щорічно психологічною службою проводяться заходи щодо відзначення  Міжнародного дня інвалідів. Вже традиційно 3 грудня в нашій школі проводиться конкурсно-розважальна програма «Повір у себе», для участі в якій запрошуються учні школи із особливими освітніми потребами. Виконуючи конкурсні завдання, діти мали можливість потренувати свою пам'ять, розвинути логічне мислення, перевірити себе на спритність і швидкість, продемонструвати свою кмітливість та артистичність.

Дослідження адаптації учні 5 класів проводилось протягом вересня - жовтня 2020 року. В результаті дослідження виявлено дітей:

-з високим рівнем тривожності і труднощами у соціально-психологічній адаптації не виявлено;

         -про підвищену тривогу свідчить 40 % від загальної кількості;

 -дуже низький рівень тривожності виявлено у 10% дітей від загальної кількості.

 За результатами дослідження були проведені корекційні заняття із дезадаптованими дітьми, бесіди з класними керівниками та вчителями, надані рекомендації класним керівникам, батькам щодо індивідуального підходу до кожної дезадаптованої дитини відповідно до причин труднощів адаптації.        

Працівники психологічної служби були залучені до проведення батьківських зборів у 5 класах, на яких було висвітлене питання «Як допомогти дитині безболісно пройти адаптаційний період. Психологічні аспекти адаптації п’ятикласників».

Працівники психологічної служби були залучені до проведення батьківських зборів . Так на батьківських зборах у 5 класі було висвітлене питання «Як допомогти дитині безболісно пройти адаптаційний період. Психологічні аспекти адаптації п’ятикласників».

Протягом року були надані консультації ( учням, педагогам, батькам) як індивідуальні так і групові: «Професійне самовизначення учнів», «Складні стосунки з дитиною». «Зниження рівня навчальних досягнень», «Безконфліктне спілкування», «Особливості вікових змін та як на них реагувати», «Як не помилитися при виборі майбутньої професії», «Як знайти спільну мову з однолітками», «Зупинимо булінг», « Полюбити життя».

          Робота по профілактиці правопорушень здійснювалась у тісній співпраці практичного психолога, соціального педагога  та заступником директора з виховної роботи. Робота ведеться у декількох напрямках: профілактичний (моніторинг адаптації 1, 5, та 10 класів до навчання у школі; корекційний; консультативний (надання індивідуальних консультацій підліткам з девіантною поведінкою та батькам соціально – неадаптованих дітей); діагностичний. Вивчення особистісних особливостей і аналіз результатів психологічного діагностування учнів показали, що більшість підлітків, які мають девіантну поведінку, або віднесені до „групи ризику”, у певний період особистісного розвитку мали занижену або нестабільну самооцінку. Таким чином, роботи по підвищенню впевненості у собі, по формуванню комунікативних компетенцій та позитивного ставлення до себе, потребують діти молодшого підліткового віку.

Корекційно-відновлювана робота проводилась з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги, які навчаються за індивідуальною та інклюзивною формою (діти із ЗПР), та з учнями, які були виявлені після проведення діагностичних досліджень і внесені до «групи ризику». Були розроблені індивідуальні програми щодо розвитку сенсорних здібностей та пам’яті, розвитку мислительних операцій, розвитку мовлення, подолання тривожності, агресивності, невпевненості та проблем адаптації.

Психологічна просвіта здійснювалась через виступи на педагогічних радах, батьківських зборах, заняттях психолога з дітьми

                       Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників ліцею організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працюють медичні сестри, яка організовують систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечують профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у ліцеї формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по ліцею  Медичне обслуговування працівників закладу організовано також на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд відповідно до графіку. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються частково  за рахунок бюджету вчителів. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри ліцею.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» , «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-11 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування  учнів 1-11 класів відбувається згідно графіку на 3 перервах у їдальні школи. Протягом І семестру 2020-2021 н.р. харчуванні учнів закладу не проводилось через обєктивні причини,  стан   харчування  на  протязі  ІІ семестру 2020-2021 н.р.  був  задовільний.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу ліцею з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по ліцею призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.     

Також у приміщеннях ліцею розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Разом з тим залишаються високими показники травматизму дітей в побуті. В ліцеї розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться  профілактичні заходи.

                              Фінансово-господарська діяльність

Будівля ліцею прийнята в експлуатацію 36 років тому. Але, незважаючи на тривалий термін експлуатації  приміщень,  адміністрація ліцею разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її у робочому стані.

Фінансування потреб ліцею проводиться  відділом освіти, культури, спорту Зарічненської селищної ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам ліцею. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті закладом енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію електроенергії працівників, ліцей не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Заклад має  комп’ютерний клас 10+1, вони всі підключені до швидкісного інтернету. Всі кабінети початкових класів   забезпечені   сучасними  дошками  та  меблями.

     За рахунок   благодійних   коштів   батьків   здійснювалися  ремонти  та  підготовки   класних  кімнат  до  навчального  року. Працівниками районного відділу  освіти планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

На ремонт Дібрівського ліцею  у 2021 році поступила спонсорська допомога від батьків та вчителів на суму 55240 грн., а саме: на ремонт класних кімнат поступило матеріалів на суму 49785 грн.00коп., на ремонт загальної площі користування – на суму 5455 грн.00 коп. Закуплено за батьківські кошти товарів на суму21148 грн., а саме:

-двері в кабінет зарубіжної літератури  - 3000,00 грн.;

- жалюзі на вікна в початковій школі -  8700, 00грн.;

- двері в кабінет географії – 3000,00 грн.;

- електросвітильники у кабінет англійської мови – 842,00 грн.;

- підвазонники в кабінет іноземної мови – 600,00 грн.;

- дошка шкільна в кабінет географії – 3956,00 грн.;

Відділ освіти, культури та спорту Зарічненської селищної ради виділив на ремонт приміщень ліцею 18329,00 грн. Спонсорська допомога вчителів на облаштування кабінету інформатики – 4200 грн. З спецрахунку  використано на ремонт 1389, 00 грн.

Адміністрацією ліцею приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль ліцею поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню території закладу. Подвір’я ліцею завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Пофарбовано спортивний майданчик, бордюри, дерева, зовнішній туалет. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ліцею.

Врахувавши вищезазначене, вважаю, що колектив ліцею в цьому році з усіма поставленими завданнями впорався успішно, роботу вважаю задовільною.

Comments:
Only authorized users can leave comments.