Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

Звіт директора ліцею за 2023-2024 н.р.

Дата: 11 листопада о 22:50, Оновлено 11 листопада о 22:53

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Жанни КОВТУНОВИЧ

Про діяльність Дібрівського ліцею за 2023-2024 навчальний рік перед педагогічним колективом та громадськістю

Шановні присутні!

Звіт директора є обов’язковим щорічним заходом, що покликаний забезпечити прозорість, демократичність і відкритість управління закладом освіти.

Для мене, як директора, важливо, аби кожен батько чи мати, здобувач/ка освіти, педагоги, технічні працівники були активними учасниками освітнього процесу: приходили із пропозиціями, а не лише з проблемами, ініціювали різні справи й разом їх реалізовували, а неминучі пробеми – спільно вирішували.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор ліцею, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу:Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній процес у Дібрівському ліцеї розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року в змішаному режимі згідно з рішенням педагогічної ради №1 від 31.08.2023 та тривав по 28 червня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу, та семестровою системою:

І семестр тривав з 01 вересня 2023 року по 22 грудня 2023 року;

ІІ семестр з 09 січня по 31 травня 2024 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Територія ліцею становить 2,3 га, огороджена і знаходиться в основному у задовільному стані. Активно проводиться робота з озеленення внутрішнього двору. Подвір’я ліцею завжди прибране, доглянуте. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території закладу.

Опалювання в навчальному закладі автономне на твердопаливному котлі.

За ліцеєм закріплений 1 шкільний автобус, який експлуатується в закладі 15 років і потребує заміни. Неодноразово протягом навчального року адміністрація ліцею зверталась з клопотанням до начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Вікторії Ніколайчук та до голови Зарічненської селищної ради Богдана Квачука щодо виділення на заклад нового автобуса для підвозу дітей. Наразі наша проблема вирішується і чекаємо на рішення облдержадміністрації щодо виділення на наш заклад нового автобуса.

Територія закладу облаштована з урахуванням універсального дизайну та доступності для здобувачів освіти з обмеженими фізичними можливостями.

У кабінетах створені умови для реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання, проведення засідань шкільних методичних об’єднань, індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його науково- методичного рівня. Завдяки впровадженню Нової української школи, учні 1-4 класів здобувають освіту у якісно новому освітньому середовищі. Всі класні кімнати укомплектовано новими меблями, а саме: одномісними ортопедичними учнівськими столами зі стільцями, столами та стільцями для вчителів, шафами для зберігання наочності та сучасними аудиторними дошками. Придбано комп’ютерну техніку: персональні комп’ютери для вчителів, принтери, ламінатори, встановлено плазмові телевізори. Всі класи забезпечено сучасним дидактичним матеріалом, перелік якого містить більше 50-ти позицій. Водночас матеріально-технічне забезпечення 5-6 класів, які навчалися за програмою НУШ, не проводилось. Кожен навчальний кабінет 5-11 класів в основному укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, класними дошками для кожної класної кімнати.

Однак в окремих класах є потреба у заміні частини парт і стільців, більшість шаф у кабінетах 5-11 класів потребує заміни.

Для реалізації освітнього процесу в ліцеї задіяно:

24 класних кімнати (включаючи навчальні кабінети), їдальня, учительська, кабінет директора, методичний кабінет; кабінет психологічної служби, 2 кабінети інформатики (комп’ютери підключені до мережі Internet), кабінет фізики ( частково забезпечений необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму), кабінети математики, біології, іноземної мови, географії, 1 навчальна майстерня (з обробки деревини та металу), спортивний зал, актовий зал з проектором (150 посадкових місць).

Коридори, вестибюль ліцею поступово поповнюються новими сучасними стендами.

В цьому році силами учнівського та педагогічного колективів було облаштовано осередок учнівського самоврядування, в якому діти можуть активно комунікувати, грати в шахи, шашки. Даний осередок є місцем проведення виховних заходів.

У ліцеї експлуатуються 6 внутрішніх туалетів. Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

Технічний стан приміщень закладу задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Протягом 2023-2024 н.р. було проведено власними силами за фінансової підтримки відділу освіти, культури, молоді та спорту ремонт даху приміщення, в якому розташована спортивна кімната початкової школи. Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмуванню учнів та працівників (неслизька підлога,належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітки та рекреація).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали. Заклад освіти дотримується режиму провітрювання.

Для безпечних та комфортних умов перебування учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій, повітряної тривоги у закладі облаштовано укриття.

З початком повномасштабного вторгнення росії зросла потреба у вивченні основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. В нинішній тривожний час діти повинні знати, як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях, аби зберегти здоров’я своє та рідних. В умовах воєнного стану, введеного в Україні з початком повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройнихсил російської федерації, з метою надання психологічної підтримки здобувачам освіти, батькам і вчителям та формування у них навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги під час війни працівники психологічної служби ліцею розміщували відповідну інформацію на сайті закладу та у вайбер групах. Дописи на теми «Як підтримати дітей у цей непростий час війни?”, «Психологічна допомога під час війни», «Стрес і психічна травма. Що з нами відбувається зараз і як собі допомогти», відеоролики «Ігри для зняття напруги», «Методи саморегуляції». Також на сайті школи були розміщені контакти гарячих ліній щодо цілодобової психологічної підтримки та адресу безкоштовної інтернет-платформи психологічної допомоги "Розкажи мені".

10 жовтня 2023 року в День психічного або ментального здоров’я у світі та в Україні здобувачі освіти були залучені до ряду заходів, мета яких - привернути увагу кожної людини до важливості підтримання ментального здоров’я, навчити зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а за потреби – звертатися по допомогу до фахівців.

У День психічного здоров’я учні нашого ліцею за підтримки працівників психологічної служби активно долучились до руханки «Як подбати про власне психічне здоров’я», практичні заняття з психологом були спрямовані на відпрацювання вправ на зняття напруги в тілі та заспокоєння. Соціальний педагог поінформувала учнів про програму підтримки ментального здоров’я “Ти як?”

Отже, ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку наших учнів, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне та психічне самопочуття.

Здобувачі освіти та працівники ліцею обізнані з вимогами охорони праці,безпеки життєдіяльності. У вестибюлях, коридорах та класних кімнатах наявні інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності, правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, плани евакуацій під час пожежі.

Педагогічні працівники протягом навчального року проводили інструктажі з безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти. Більшість педагогічних працівників пройшли курси з домедичної допомоги.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту»,

«Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями,затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305«Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», іншими нормативними документами.

Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою та черговими класними керівниками.

Необхідними складовими процесу контролю за організацією харчування у закладі

є:

видання відповідних наказів;

затвердження списку дітей пільгової категорії;

відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;

ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, − контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;

інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Наказом по ліцею від 01.09.2023 року № 98 «Про організацію контролю за організацією харчування здобувачів освіти у 2023-2024 навчальному році в Дібрівському ліцеї» призначено відповідальною за організацію харчування заступника директора Галушко Марію Василівну.

Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, здійснюється класними керівниками.

В шкільній їдальні не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням.

Протягом останніх 5 років випадки харчових отруєнь дітьми в їдальні не зафіксовані. За цей самий період скарг від батьків, вчителів, приписів щодо якості харчування від контролюючих органів не було.

Заклад освіти забезпечений безлімітним високошвидкісним доступом до мережі Інтернет, що значно покращує освітній процес у ліцеї і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес ЗНЗ інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» пріоритетними напрямками діяльності ліцею в 2023- 2024 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних технологій у освітній процес;

формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників,забезпечення їх інформаційних потреб;

удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

оптимізація освітнього менеджменту на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

У своїй діяльності комп’ютер використовують адміністрація та всі педагогічні працівники. Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами.

Що стосується безпосередньо освітнього процесу, то комп’ютеризація та інформатизація закладу на сьогодні в основному задовольняє потреби освітнього процесу. У ліцеї функціонує два комп’ютерні класи, майже у всіх кабінетах ліцею є плазмові телевізори, в актовій залі є проектор.

Протягом року в ліцеї проводилися інформаційні заходи із попередження кібербулінгу та безпечного поводження у мережі Інтернет.

Відкритість та прозорість інформації про діяльність закладу забезпечує функціонування веб-сайту ліцею https://dibrivsk-znz.e-schools.info/ та сторінки ліцею у соціальній мережі Facebook.

Проводиться цілеспрямована робота з систематизації, оновлення та поповнення інформаційних ресурсів освітнього процесу, розширення використання мультимедійного контенту. Для забезпечення дистанційної форми навчання ліцеїстів в умовах карантину і воєнного стану освітній процес для усіх учасників освітнього процесу здійснюється через GoogleMeet, Zoom , вайбер.

Адміністрацією ліцею за допомогою комп'ютерних технологій здійснюється вивчення нормативних документів відділу освіти, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу; психолого-педагогічних проблем навчання і виховання школярів; актуального педагогічного досвіду роботи педагогів з інших навчальних закладів. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальні програми розвитку за участю батьків,класного керівника, психолога, які протягом року переглядалися, доповнювалися відповідно до можливостей та розвитку дітей. За висновками ІРЦ введено корекційно-розвиткові заняття з розвитку мовлення, ЛФК.У закладі освіти тричі на рік відбувається засідання команди супроводу дітей з ООП щодо складання та доповнення індивідуальної програми розвитку дитини із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру. У червні 2023 року проведено підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу за участі фахівця ІРЦ, на яких підведено підсумки, проаналізовано досягнення цілей в ІП та визначено завдання на літній період.

Протягом 2023-2024 н.р. в ліцеї навчалось 4 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. У закладі освіти створені всі необхідні умови для адаптації новоприбулих учнів. Усі вони успішно адаптувались у новому колективі, почуваються комфортно, опанували навчальні програми за рік.

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насилля в шкільному середовищі.

У Дібрівському ліцеї з 25 по 29 вересня проходив тиждень з протидії булінгу "Зупинимо булінг разом!". Заходи, проведені психологічною службою, були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінг», його різновиди та профілактику цього явища в закладі освіти.

Наш ліцей долучився до цієї акції, спрямованої на захист прав дитини. Кожен повинен почувати себе захищеним. Потрібно поважати права іншого і вчитись співіснувати разом. Навчальний заклад має бути безпечним місцем, де панує доброзичливе ставлення один до одного.

Протягом тижня працівники психологічної служби проводили просвітницькі, заходи, тренінги, анкетування, ігри, квести, спрямовані на профілактику булінгу в навчальному закладі. Учні 7 класу були активними учасниками квест-гри «Друзі проти булінгу!», а учні 6 класів - гри “Стоп булінг!”, ліцеїсти також мали змогу переглянути та обговорити спільно з працівниками психологічної служби тематичні соціальні ролики «Безпечна школа. Stopbulling», серед учнів 8-11класів було проведено анкетування «Булінг у шкільному просторі», учні 1 класу виконували вправи на згуртування класного колективу, учні 5 класу виконали проективну малюнкову методику «Я в ліцеї».

Важливо й надалі вчити дітей розпізнавати ситуації булінгу, запобігати їм, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій,толерантного спілкування, формувати розуміння булінгу як прояву насильства. Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Протягом двох тижнів у Дібрівському ліцеї психологічною службою проводились заходи відповідно до плану. Інформація щодо проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” була розміщена у вайбер групах класів.

Ліцеїсти мали змогу переглянути відеопрезентацію “Зупинімо насильство разом. 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок» та взяти участь в акціях “Панянки у спідницях” та “Біла стрічка: ми солідарні”

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2 грудня діти взяли участь у флешмобі “Пов’яжи#червону стрічку, підтримай ВІЛпозитивних людей”, переглянули інформаційні відеоролики онлайн “1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом”. Ліцеїстам 9-11 класів було запропоновано пройти вебквест “Що ти знаєш про СНІД?”, а учні 8 класів мали змогу перевірити свої знання із цієї теми, пройшовши квест-гру “Зупини СНІД, щоб він не зупинив тебе”.

Учні 5 класів переглянули відеоролик “Як боротися з булінгом. Поради для дітей”, а також взяли участь у обговоренні його змісту.

До Міжнародного дня боротьби з рабством ліцеїсти 9 класів мали змогу взяти участь в онлайн-квесті з безпечного працевлаштування та переглянути відеоролики про торгівлю людьми. Учні 7 класів переглянули фільм “Торгівля людьми. Максим”. Проєкт “Попередження кіберзлочинності та торгівлі людьми” з подальшим обговоренням отриманої інформації.

У закладі затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування), яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023-2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися підчас навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563«Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від26.05.2014 №1/9- 266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань,проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах». Питання з запобігання випадків дитячого травматизму розглядалося на інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.

У нашому закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань,яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я», «ЗБД» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Тижні безпеки життєдіяльності, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в ліцеї у 2023-2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації ліцею.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, фізики, хімії, інформатики, біології, бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій, а сьогодні в умовах воєнного стану особливу увагу приділяти бесідам безпечної поведінки під час воєнного стану та мінній безпеці.

Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по закладу щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися на нарадах при директору, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, ліцею. Складені і опрацьовані списки дітей-напівсиріт, дітей з інвалідністю, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, і з малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників війни. Успішно вирішено на рівні Зарічненської селищної ради питання безкоштовного харчування за кошти громади внутрішньо переміщених осіб з числа здобувачів ліцею.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місцезнаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах,під час повітряних тривог протягом навчального року організовується чергування по ліцею вчителями. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

вчителям закладу відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіка чергування вчителів по ліцею»;

класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у ліцеї.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту ліцею у 2023-2024 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2023-2024 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основи здоров‘я»; предмета – Захист України у 10-11-х класах.

Заходи щодо забезпечення закладу освіти педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Кадрова політика адміністрації закладу спрямована на реалізацію основних напрямків модернізації системи освіти, розвиток та вдосконалення творчого потенціалу педагогічних працівників, оволодіння сучасними інформаційними технологіями, періодичне оновлення і взаємоузгодження змісту підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

У 2023-2024 навчальному році якісний склад педагогічного колективу становив 56 вчителів. Освітньо-кваліфікаційний рівень педагогічних працівників:

спеціаліст вищої категорії - 15, спеціаліст І категорії -12 ,спеціаліст II категорії - 9,спеціаліст - 15,бакалавр -5, 6 вчителів ліцею мають звання "Старший учитель".

Кадрове забезпечення в закладі здійснено в повній відповідності з штатним розписом, навчальним робочим планом та п’ятиденним робочим тижнем. Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом. При розстановці педагогічних кадрів адміністрація дотримується принципу наступності у викладанні предметів. Учителі проводять позаурочну роботу на факультативах та індивідуально-групових заняттях та забезпечують позакласну роботу в гуртках.

Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників у 2023-2024 н. р. проводилася на виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за № 1649/38985 та планом заходів з проведення атестації вчителів закладу, який передбачає: перевірку строків проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників; закріплення вчителів за членами адміністрації; визначення кількості уроків, необхідних для відвідування представниками адміністрації, профкому, членами атестаційної комісії; складання графіку проведення показових уроків учителями, які атестуються, а також позакласних заходів; вивчення рівня кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури в педколективі та серед учнів.

У період атестації вчителями на високому рівні були проведені показові уроки, виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження педагогічного досвіду кращих вчителів.

За результатами атестації у 2023-2024 н.р. 10 педагогічних працівників були проатестовані. З них: 1- відповідає займаній посаді: заступник директора з НВР, 3- відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», 1- присвоєне педагогічне звання «Вчитель-методист», 1 - відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»,1- присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», 4- присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії, 1- присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст».

Розроблено перспективний план атестації педагогічних працівників до 2027 року. Щорічна атестація педагогічних кадрів проводиться відповідно до цього плану роботи. Атестація проводиться в умовах демократичності, відкритості і гласності, організовано, у визначені терміни. При проходженні атестації враховується наступність у категоріях, званнях та нагородах. Діяльність учителів із педагогічними званнями та нагородами сприяє підвищенню іміджу закладу, позитивно впливає на створення творчого мікроклімату в педагогічному колективі, спонукає молодих учителів до постійного професійного самовдосконалення, впливає на вибір випускниками педагогічної професії.

Забезпечення обов’язковою освітою

Проектна потужність Дібрівського ліцею - 540 учнів. Фактична кількість учнів станом на 31.05.2024 - 483. Кількість класів – 22.

У закладі створені необхідні умови для обов’язкового здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Переведено на наступний рік навчання 439 учнів:

Переведено на наступний рік навчання 42 учні 9-х класів. 44 здобувачі освіти відраховано із закладу та видано свідоцтва про повну загальну середню освіту, з них 2 учні нагороджені золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні»

Відповіднодо Законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 16.03.2022 №143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок агресії російської федерації проти України», Постанови Кабінету Міністрів від 24.06.2022 №711«Про початок навчального року під час дії Правового режиму воєнного стану в Україні», наказу Міністерства освіти і науки України від 15.05.2023 № 563 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», листа Міністерства освіти і науки України від 16 серпня 2023 р. №1/12186-23 «Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року № 2205 та Статуту закладу організація освітнього процесу у Дібрівському ліцеї з 01.09.2024 здійснювалася в змішаному режимі.

З метою вдосконалення управлінської діяльності, планування та організації освітнього процесу із застосуванням інформаційних технологій, на виконання рішення педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2023 року), наказом по закладу «Про введення електронного журналу у 2023-2024 навчальному році» від 31.08.2023 № 46» з 01 вересня 2023року розпочато впровадження в освітню діяльність педагогічного колективу електронного журналу для учнів 1-11 класів закладу. Модуль ( освітня платформа E-Journal є частиною модернізованої державної системи АІКОМ.

Виконання освітніх програм, навчальних програм та навчальних планів здійснювалося за рахунок заміни уроків, ущільнення навчального матеріалу, організації самостійної навчальної діяльності учнів, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання, було внесено відповідні зміни до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти для забезпечення якісного виконання програм без урахування показників кількості днів.

У зв’язку з введенням воєнного стану виїхало за кордон 2 учнів закладу, 1 вчитель. Учителями підтримувався зв'язок з учнями, які вибули за межі України. У 2023-2024 н. р. 21 учень навчався на індивідуальній формі: 2 учні – на сімейній, 17 – на екстернаті. Семестрове та річне оцінювання,консультування учнів, які навчалися на індивідуальній формі, здійснювалося згідно графіків, затверджених директором закладу. Батьки учнів були вчасно ознайомлені з графіками проведення консультацій та оцінювання.

Профільне навчання в 10–11-х класах за вибором учнів та батьків, з врахуванням матеріально-технічної бази закладу, на виконання рішення педагогічної ради здійснювалось шляхом диференціації освітнього процесу.У 10-х, 11-х класах вивчалася українська мова як профільний предмет.

Навчальні плани Дібрівського ліцею на 2023-2024 навчальний рік розроблені на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», чинних Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Концепції профільного навчання в старшій школі, на основі освітніх програм закладу.

Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 року №872 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №588 від 09.08.2017 р.), враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 31.08.2023 №1-13094-23 «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році»,з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціалізації та інтеграції в суспільство у закладі було організовано 7 класів з інклюзивним навчанням, у яких навчалося 8 учнів з ООП.

У 2023-2024 н. р. у Дібрівському ліцеї функціонували 7 класів з інклюзивним навчанням, у яких навчалося 8 дітей з особливими освітніми потребами. Згідно нозологій та відповідно до рівня підтримки учні отримують додаткові корекційно-розвиткові заняття згідно навчального плану: «Лікувальна фізкультура» «Корекція розвитку»,«Корекція мовлення»,«Розвиток мовлення»,

«Соціально-побутове орієнтування».

Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес

Освітня програма початкової освіти Дібрівського ліцею розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №87

«Про затвердження Державного стандарту початкової освіти»,Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом СавченкоО.Я., затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від08.10.2019 року№ 1272 (для 1-2-х класів), Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом СавченкоО.Я., затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08.10.2019 року № 1273 (для 3-4-х класів).

У відповідності до чинного законодавства Дібрівський ліцей здійснює освітній процес відповідно до Державних стандартів повної загальної середньої освіти на рівні базової середньої освіти:

в 5-6 класах – Державного стандарту базової середньої освіти (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898);

в 7 – 9 класах – Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392);

Типових освітніх програм для закладів загальної середньої освіти – на рівні базової середньої освіти:

у 5-6 класах – Типової освітньої програми для 5 – 9 класів закладів загальної середньої освіти (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02. 2021 №235),

у 7 – 9 класах – Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 405).

для учнів 10-11 класів, розробленої на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та наказу МОН України від 20.04.2018 № 408 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня».

Навчальний план Дібрівського ліцею охоплює інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, де передбачені години на вивчення окремих предметів інваріантної складової, упровадження курсів за вибором, факультативів та індивідуальних занять.

Варіативна складова навчального плану закладу використовується, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображається в навчальних планах закладу освіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Змістове наповнення предмета «Фізична культура»,«Трудове навчання»,

«Технології» у закладі сформовано з варіативних модулів відповідно до статево-вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази закладу та кадрового забезпечення.

Предмети інваріантної складової, сформованої на державному рівні, викладаються згідно з державними програмами для шкіл з українською мовою навчання, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Години варіативної складової передбачено на:

1) збільшення годин на вивчення окремих предметів інваріантної складової;

2) упровадження курсів за вибором, спецкурсів;

3) факультативи.

Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей,вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять:

Факультатив «Християнська етика»

Факультатив «Вчимося жити разом»

5- А

0,5

0,5

5-Б

0,5

0,5

6-Б

0,5

0,5

6-Б

0,5

0,5


 


 


 


 

Факультативи

7-А

7-Б

8-А

8-Б

9-А

9-Б

Рідний край

1

1

Основи християнської етики

1

1

1

1

Креслення

1

1

Футбол

1

1

Індивідуальні та групові заняття

Історія

Українська мова

0,5

0,5

1

1

Географія

1

1

Математика

1

1

Біологія


 

Додаткові години на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття

10А

4

10Б

4

11А

5

11Б

5

Індивідуально-групові заняття:

Українська мова

0,5

0,5

1

1

Хімія

1

1

Біологія

1

1

1

1

Історія

0,5

0,5

1

1

Географія

1

1

Математика

1

1

1

Громадянська освіта

1


 

Для реалізації змісту освіти загальної середньої освіти ІІІ ступеня (10,11 класи), визначеного Державним стандартом,  забезпечується вибірково-обов’язковими предметами «Інформатика» по 1,5 години на тиждень та  «Технології» по 1,5 години на тиждень,  що вивчаються на рівні стандарту.

    Враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення та бажання учнів і батьків в старшій школі  (10,11 класи) обрано профільний предмет - українська мова. Рішення про розподіл годин для формування відповідного профілю навчання приймає заклад освіти, враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу.

При розподілі варіативної складової враховано, щогранично допустиме навантаження розраховано на одного учня, а уроки фізичної культури, факультативи та індивідуальні заняття та консультації не враховуються при визначенні цього показника.

Індивідуальні заняття та консультації проводяться для окремих учнів чи групп учнів. Облік занять проводиться в класному журналі з зазначенням складу групи, яка відвідує заняття. Оцінювання навчальних досягнень учнів не проводиться.

Моніторинг рівня навчальних досягнень здобувачів освіти, підвищення якості освітнього процесу

Згідно з річним планом роботи закладу у 2023-2024 н. р. заступниками директора з навчально-виховної роботи Мельникович Н.М., Червінською О.П. було проведено аналіз досягнень учнів 1-11-хкласів за 2023-2024 навчальний рік.

Вчителі 1-4 класів здійснювали своєчасний контроль за рівнем компетентностей учнів. Записи у класних журналах відповідають навчальним програмам і календарному плануванню.

Результати оцінювання особистісних надбань учнів 1-4 класів виражались вербальною оцінкою, а об’єктивних результатів навчання: в 1-2 класах – вербальною оцінкою, у 3-4 класах – рівневою.

Формувальне оцінювання здійснювалося шляхом педагогічного спостереження за динамікою розвитку особистісних надбань учнів, рівня сформованості у них певних навчальних дій, що співвідносяться з очікуваними результатами. Вчителями ведуться бланки спостережень, в яких фіксуються результати діагностувальних робіт. Діагностувальні роботи проводяться в зошиті для діагностувальних робіт або на окремих аркушах, які зберігаються в учнівських портфоліо.

Керуючись методичними рекомендаціями, вчителями заплановано і розроблено на засіданні МО вчителів початкових класів кількість та види перевірок, які протягом року мають провести (наказ МОН від 13.07.2021 № 813). Систему тематичних діагностувальних робіт розподіляють у календарно-тематичному плануванні, відповідно до очікуваних результатів навчальної програми, водночас з урахуванням готовності учнів до їх виконання. Кількість запланованих діагностувальних робіт у ІІ семестрі дорівнює кількості проведених та відповідає орієнтовному переліку відповіднодо наказу МОН України №813.(додаток 1)

Результати підсумкового (річного) оцінювання фіксуються у журналі та свідоцтві досягнень. Оригінали свідоцтв отримують батьки, а завірені копії зберігаються у особовій справі. За результатами підсумкового оцінювання маємо відповідні успіхи (додаток 2)

Через складні та надзвичайні обставини випускників початкової школи в нашій країні вже кілька років поспіль звільняють від проходження державної підсумкової атестації. Але навіть у цих обставинах ми вже другий рік поспіль проводимо внутрішньошкільний моніторинг за завданнями, що пропонує УЦОЯО

Результати моніторингу

Математична компетентність

Моніторинг

К-сть балів

4-А(21 учень)

4-Б (20учень)

26

-

-

22-25

5

2

15-21

11

13

10-15

5

5

0-9

-

-

Результати моніторингу Читацька компетентність

Моніторинг

К-сть балів

4-А(21 учень)

4-Б (20учень)

22

-

-

19-21

6

1

13-18

8

11

9-12

3

6

0-8

4

2

Оцінювання результатів навчання учнів 5-11 класів урегульовано та здійснювалося згідно з такими документами:

Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17);

Порядок переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України 14.07.2015 № 762 (у редакції наказів Міністерства освіти і науки України № 621 від 08.05.2019, № 268 від 01.03.2021), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 924/27369;

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 р. № 289 (чинні для 5, 6 класів);

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 13 квітня 2011 р. № 329, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р. за N 566/19304) (чинні для 7 – 11 класів);

Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 21.08. 2013 р. № 1222 із змінами, додаток 2 (чинні для 7 – 11 класів).

Оцінювання якості знань здобувачів освіти здійснюється відповідно до «Загальних критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти».

Критерії оцінювання та очікувані результати освітньої діяльності учнів є обов’язковою складовою навчальної програми з навчального предмета. На початку вивчення теми вчитель повинен ознайомити учнів з системою та критеріями оцінювання.

Для врахування думки учнів щодо якості та об’єктивності системи оцінювання проводяться щорічні опитування учнів і випускників.

Результати оцінювання здобувачів освіти обговорюються на засіданні педагогічної ради ліцею.

Оцінки слугують для аналізу індивідуального прогресу і плануванню індивідуального темпу навчання. Оцінки розглядаються як рекомендація до дії, а не присуд.

Рішення про розподіл годин для формування відповідного профілю навчання приймав заклад освіти, враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу.

Години варіативної складової робочого навчального плану передбачаються на проведення індивідуальних занять та консультацій.

При розподілі варіативної складової враховано, що гранично допустиме навантаження розраховано на одного учня, а уроки фізичної культури, факультативи, індивідуальні заняття та консультації не враховуються при визначенні цього показника.

Індивідуальні заняття та консультації проводилися для окремих учнів чи груп учнів. Облік занять проводився в класному журналі з зазначенням складу групи, яка відвідує заняття. Оцінювання навчальних досягнень учнів не проводилось. . Фіксація досягнень учнів здійснювалася в паперових та електронних журналах, щоденниках. Оцінки за І семестр виставлялися з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, отриманих учнями, а в 5-6 ще й з урахуванням ГЗР. Кількість тематичних оцінок відповідає вимогам навчальних програм. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка виставлялася за результатами поточного оцінювання. Семестрове та підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів Нової української школи 5 -6 класів здійснювалося у балах (1-12). Оцінювання груп результатів НУШ у першому семестрі здійснювалося за 12-бальною шкалою. Облік результатів завершального (підсумкового) оцінювання зафіксовано в свідоцтві досягнень.

Двоє учнів Ковтунович Аліна 5А клас та Кліпацький Данило 7А клас виїхали за кордон і, не маючи змоги навчатися очно, здобували освіту екстерном. На кінець року 17 учнів 10-11 класів навчалися на екстернатній формі навчання, двоє учнів Ковтунович Михайло 8Б клас та Ковтунович Світлана 11А клас - за сімейною формою навчання. Їх оцінювання проводилося згідно Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом МОН України від 13.03.17 №369.

Відповідно наказу ліцею від 01.09.2023 №182 та від 04.09.2023 №193 «Про організацію індивідуального навчання окремим учням з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти, з урахуванням індивідуальних здібностей та стану здоров’я учнів у 2023/2024 навчальному році четверо учнів Ковтунович Вероніка 6Б клас, Ковтунович Сергій 7Б клас, Ковтунович Павло 9Б клас та Смаглюк Марія 10А клас навчалися на педагогічному патронажі, облік занять проводився в окремому о журналі.

На підставі наказу ліцею № 170 від 01.09.2023 «Про організацію інклюзивного навчання у 2023- 2024 н. р.», виданого на основі висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство організовано 4 класи з інклюзивною формою навчання: Менько Юрій 5А клас, Менько Віктор 6А клас, Ребдеу Микола 8Б клас, Лаптєва Ангеліна 10Б клас. Затверджено проведення корекційно – розвиткових занять в індивідуальному плані учнів інклюзивних класів.

За результатами навчального року учні 5-11 класів мають належний рівень навчальних досягнень, що відповідає вимогам навчальних програм з усіх предметів, тобто було досягнуто запрограмованого результату. У 10-х та 11-х класах запроваджено філологічні профілі.

Визначено теми для самоопрацювання, теми для відеоуроків чи телевізійних відео-уроків. Вносились зміни у розклад проведення уроків з метою уникнення перевантаження учнів та корективи щодо обсягу класних та домашніх завдань.

Систематично здійснювалась перевірка знань учнів з використанням платформи ZOOM, MEET, VIBER. З метою підготовки до НМТ учні 11 класів пройшли демонстраційний варіант на веб-сайті УЦОЯО.

З усіх предметів здійснюється тематичне оцінювання навчальних досягнень, умінь та навичок учнів. Кількість тематичних оцінювань відповідає вимогам навчальних програм. Отже, законодавством визначено, що оцінювання результатів навчання учнів 5 класів здійснюється з використанням 12 бальної системи (шкали), а його результати позначають цифрами від 1 до 12.

Нашим закладом було прийнято ухвалу першою педрадою від 31.08.2023 року, що адаптаційний період триватиме першу чверть, упродовж якої поточне та тематичне оцінювання не здійснюватиметься, а, починаючи з ІІ чверті, здійснювати поточне оцінювання.

На уроках проводилися методи самооцінювання, взаємооцінювання учнів, оцінювання вчителем із використанням окремих інструментів (карток, щоденника спостереження вчителя, портфоліо результатів навчальної діяльності учнів тощо). Здійснення зворотного зв’язку з учнями в процесі оцінювання виконаних робіт орієнтує їх на успіх, підтримує й надихає на саморозвиток і вдосконалення.

За підсумками річного оцінювання 2023/2024н.р. 312 учні 5-11-х класів - атестовані; закінчили на високому і достатньому рівнях -106 учнів, що складає 34 % від загальної кількості, з них 22 учні (7%) - на високому рівні. В минулому навчальному році високий і достатній рівень складав 130 учнів 35,6%, високий - 24 учні 7,8 %.

За результатами навчального року учні 5-11 класів мають належний рівень навчальних досягнень, що відповідає вимогам навчальних програм з усіх предметів, тобто було досягнуто запрограмованого результату.

Загальні результати навчальних досягнень учнів школи ІІ ступеня становлять

Кількість

Учнів

Рівні навчальних досягнень

Клас

Високий

Достатній

Середній

Початковий

І

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

5 А

20 +1екс

0

1

1

7

7

8

13

12

12

0

0

0

5 Б

21

0

1

1

7

6

6

13

12

12

0

2

2

6 А

27

2

2

2

8

8

8

12

13

13

5

4

4

6 Б

26

4

6

6

12

10

10

6

6

6

4

4

4

7 А

19+1 екс

1

1

1

3

3

4

12

10

10

3

4

4

7 Б

19

2

0

0

5

5

5

10

10

10

2

4

4

8 А

22

2

2

2

8

8

8

11

11

11

1

1

1

8 Б

21

1

2

2

8

8

8

7

9

9

4

2

2

9 А

20

0

0

0

4

1

1

12

14

14

4

5

5

9 Б

21

0

0

0

8

8

8

8

7

7

5

6

6


 

Загальні результати навчальних досягнень учнів школи ІІІ ступеня становлять:


 

Кількість

Рівні навчальних досягнень

учнів

Клас

Достатній

Середній

Початковий

Високий

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

І

ІІ

Р.

І

2

2

5

3

3

11

12

12

3

4

4+3

10 А

21+3екст

2

3

3

7

3

3

11

14

14

4

4

4

10 Б

24+2екст

2

0

0

3

3

3+1

8

8

8

4

5+6

11 А

15+8екст

2

2

5

8

8

7

5

5

0

6

6


 

Робота з обдарованими дітьми

Попри складний рік та виклики воєнного часу Дібрівський ліцей успішно реалізує завдання щодо підтримки та розвитку юних обдарувань, забезпечення їх участі в інтелектуальних змаганнях, Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових навчальних дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.

Протягом листопада-грудня  здобувачі освіти нашого ліцею стали учасниками ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з 8 предметів.

В нелегких конкурсних випробуваннях 10учнів нашого закладу здобули 19 призових місць.

Здобувачі освіти Дібрівського ліцею брали участь і здобули 4 перемоги у ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика , 1 перемогу у ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

Успішними були учні Дібрівського ліцею у районному етапі конкурсів:

- ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

ІІІ місце - Мельникович Софія О., учениця 10- б класу, ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна І)

- ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика :

ІІ місце - Полюхович Аліна О., учениця 3-б класу ( вчитель Полюхович Ольга Федорівна)

ІІІ місце - Мерзін Аніта В., учениця 8-а класу ( вчитель Червінська Надія Федорівна)

І місце - Мельникович Софія О., учениця 10-б класу ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна І)

ІІ місце - Ковтунович Анна І., учениця 11-б класу ( вчитель Смаглюк Марія Валеріївна).

У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції "Історія України" Нізелюк Марія, учениця 10-а класу (науковий керівник Ковтунович Катерина Анатоліївна), виборола призове місце.

Успішність та якість знань учнів пов'язана з відвідуванням уроків. У закладі протягом багатьох років діє єдина загальна система обліку відвідування учнями занять. Усі класні керівники організовують щоденний запис про відсутність учнів у класному журналі, відслідковують подання довідок від сімейних лікарів, пояснювальних записок від батьків та інших документів, що свідчать про причину відсутності.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, адміністрація дійшла висновку, що в кожному класі у ІІ семестрі був резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Аналіз якості рівня навчальних досягнень учнів показує, що причинами виникнення проблем щодо динаміки успішності є низька мотиваційна основа, недостатній моніторинговий супровід освітнього процесу,відсутня система роботи зі слабовстигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу, недостатній зв'язок учителів із батьками, несвоєчасне повідомлення батьків про рівень успішності дітей. Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень учнів залишається недостатнє володіння і практичне втілення таких важливих педагогічних компетентностей, як комунікативна, компетентність самоосвіти і саморозвитку, продуктивної та творчої діяльності.

Підсумки моніторингу рівня навчальних досягнень здобувачів освіти у І та ІІ семестрі 2023-2024навчального року подано у аналітичних довідках.

Аналіз результатів контрольних робіт показав, що вчителі-предметники приділяють серйозну увагу організації освітнього процесу, здійснюють диференційований підхід, хоча кінцевий моніторинг констатує недостатню роботу вчителів із попередження типових труднощів учнів у засвоєнні навчального матеріалу.

У 2023-2024 н. р. було звільнено від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році відповідно до наказу МОН від 11 січня 2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 167/39223, наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року» від 23.02.2023 року № 2925–ІХ.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки перебуває під щоденним контролем адміністрації та працівників закладу. У закладі розроблено план заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності, що включає в себе різні напрямки роботи з зазначеного питання: пожежну безпеку, профілактику травматизму, питання санітарії та гігієни. Розроблено та затверджено інструкції з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, електробезпеки тощо. Режим роботи погоджено в установленому порядку.

Заклад освіти забезпечує оптимальні умови для організації освітнього процесу, відпочинку, харчування учнів відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України

«Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» від 25 вересня 2020 року № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/35394.

Комплектація кабінетів обладнанням здійснюється відповідно до наказу МОН «Про затвердження Типових переліків навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів» від 20.06.2002 № 364. Усі навчальні кабінети частково забезпечені підручниками, навчальними та методичними посібниками, наочними та дидактичними матеріалами

Вимоги до комп'ютерного обладнання, яким комплектуються навчальні приміщення, призначені для роботи з персональними комп'ютерами відповідають Типовому переліку комп'ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15січня 2018 року за № 55/31507.У кабінетах створені умови для роботи учнів та вчителів. У кожному кабінеті оформлені інформаційні куточки з правилами безпеки життєдіяльності для учнів, а у всіх класних приміщеннях є куточки державної символіки, «Класні куточки».

Для розвитку основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів, формування вмінь і навичок здорового способу життя, проведення корисного дозвілля та активного відпочинку учнів заклад недостатньо забезпечений спортивним інвентарем (обладнанням) .

На виконання Законів України «Про цивільну оборону України», «Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру» відповідно до Положення «Про функціональну підсистему «Освіта і наука України», єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру» в закладі щороку проводиться День цивільного захисту.

У зв’язку з введенням воєнного стану класними керівниками та вчителями постійно проводились бесіди про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, про безпеку дітей під час війни, правила поведінки в евакуації, на окупованих територіях та в зоні бойових дій, про мінну небезпеку, надавалась психологічна підтримка усім учасникам освітнього процесу.

Внутрішній моніторинг

Здійснюючи внутрішній контроль за освітнім процесом, вивчались питання: рівень навчальних досягнень учнів, організація освітнього процесу в 1-х, 5-х, 10-х класах, контроль за дотриманням Критеріїв оцінювання навчальних досягнень, підготовка до проведення ДПА у 4-х, 9-х, 11-х класах, адаптація учнів 1, 5 та 10 класів до нових умов навчання, охоплення навчанням дітей шкільного віку, відвідування учнями навчальних занять, ведення шкільної документації, виконання навчальних програм, дотримання правил охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. З метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у ліцеї, підвищення якості освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу у лютому-травні 2023-2024 н.р. був проведений самоаналіз системи оцінювання здобувачів освіти з напряму «Система оцінювання здобувачів освіти».

Методичною основою для доцільного інформативного проведення самооцінювання є «Положення про внутрішню систему якості освіти Дібрівського ліцею».

Основні форми моніторингу, що були використані в ході самооцінювання: анкетування учасників навчального процесу (батьки, вчителі, учні), спостереження (відвідування заходів та уроків), вивчення документації, співбесіда з учасниками освітнього процесу.

Результати анкетування

В опитуванні брали участь 80 здобувачів освіти, 73 батьки учнів 1-4 класів, 59 батьків учнів 5-11 класів, 42 педпрацівники.

Критерій 2.1.Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень.

Здобувачі освіти закладу протягом року отримували від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. На веб-сайті закладу відповідно до плану роботи оприлюднено критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджені Міністерством освіти і науки України,інформація про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень висвітлена в змісті освітньої програми, яка теж розміщена на сайті ліцею.

На сайті закладу оприлюднено також методичні рекомендації учителям щодо впровадження формувального оцінювання. У закладі на засіданнях методичних об’єднань учителів-предметників опрацьовано вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів з урахуванням компетентнісного підходу. Однак в навчальних кабінетах не оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень учнів, інформацію про критерії оцінювання вчителі 1-4 класів для ознайомлення батькам надсилають у батьківські групи, вчителі базової і старшої школи не практикують такого підходу.

Учні оцінили критерій 2.1 «Наявність відкритої , прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень» у 3,1 бала (достатній рівень), батьки – 3,7 бала( достатній рівень).

Відвідані уроки педагогів свідчать про те, що вчителі ознайомлюють учнів з критеріями оцінювання перед вивченням теми, перед виконанням завдань тематичного контролю.

Визнати роботу за вимогою/правилом 2.1. на достатньому рівні.

Вимога/правило 2.2. «Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти».

У закладі систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування. Крім того, в закладі у 2023-2024 н.р. проводились моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів з історії, математики, мистецтва, за результатами досліджень видані відповідні накази.

Маємо розуміти, що важливо оцінювати не лише результат роботи, але й процес навчання, індивідуальний поступ кожного учня; позитивно оцінювати досягнення учнів, незалежно від того, значні вони чи скромні; оцінювати рівень аргументації та уміння учнів висловлювати свою думку; уміння розв’язання проблем і прийняття рішень; розуміння, а не відтворення фрагментів інформації; оцінювання умінь, які визначають здатність працювати в команді; уміння слухати, розв’язувати конфлікти, вирішувати дискусійні питання і проблеми; уміння застосовувати знання в реальних життєвих ситуаціях.

Рівень освітньої діяльності за запитанням анкети батьків на запитання « Чи погоджуєтесь Ви з твердженням : « учителі підтримують мою дитину», «учителі вірять в мою дитину», « учителі вірять в успіх моєї дитини», « учителі поважають мою дитину» - становить 2, 9 бала, що дорівнює достатньому рівню. Водночас рівень освітньої діяльності за запитанням «Чи підбадьорюють вчителі Ваших дітей , коли вони стикаються з труднощами у навчанні, чи заохочують до навчання, чи підтримують позитивний клімат на уроці?» хоча і дорівнює достатньому рівню ( 2.7 бала), але дуже близький до 2,65 бала, який вже відноситься до рівня , який вимагає покращення.

В цілому групою педагогів ліцею, яка проводила самооцінювання з даного напряму, роботу педагогічного колективу по критерію 2.2. «Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти» визнано на достатньому рівні.

Напрям 2.3. «Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання».

Відповіді учнів на запитання «Учителі мене підтримують» відповідають достатньому рівню ( 2, 8 бала), відповіді на запитання « Учителі вірять у мене і мої успіхи» відповідають достатньому рівню ( 2,7 бала), відповіді учнів на запитання «Учителі мене поважають» - достатньому рівню ( 2,9 бала), відповіді на запитання «На моє прохання вчителі мені допомагають» - достатній рівень ( 3,1 бала).

На рівень даного критерію впливають відповіді дітей на запитання «Від кого (чого) залежать Ваші результати навчання?», «Укажіть твердження, з яким Ви найбільше погоджуєтесь:я відповідально ставлюсь до навчання, усвідомлюю його важливість для подальшого життя, моя школа цю відповідальність розвиває;….». За першим запитанням найбільше набрали відсотків відповіді: □ виключно від моєї праці та наполегливості;□ від рівня викладання;

За другим запитанням відповідь – «я відповідально ставлюсь до навчання, усвідомлюю його важливість для подальшого життя, моя школа цю відповідальність розвиває» - 33,8 %, варіант відповіді- «я відповідально ставлюсь до навчання, усвідомлюю його важливість для подальшого життя, але школа цю відповідальність не розвиває»- 35%.

Цей критерій характеризують і відповіді учнів на запитання «Чи здійснюєте ви самооцінювання результатів своєї роботи під час занять?», результати обчислень відповідей дітей вказує на рівень, що вимагає покращень.

Врахувавши відповіді учнів, батьків, педагогів на запитання анкети щодо даного критерію, а також результати спостережень за навчальними заняттями, рівень освітньої діяльності педагогічного колективу за вимогою/правилом «Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання» визнано на достатньому рівні.

В цілому за результатами самооцінювання напрям «Система оцінювання здобувачів освіти» дорівнює достатньому рівню ( 2.7 б. учні, 3.08 б. батьки, середнє 2,89 бала).

Рекомендації за напрямом 2:

Включати до освітньої програми опорного закладу інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання для кожного рівня освіти.

Систематично ознайомлювати здобувачів освіти із критеріями і нормами оцінювання навчальних досягнень, конкретизувавши їх в залежності від виду виконуваних завдань чи навчальних предметів.

Використовувати прийоми самооцінювання або взаємооцінювання учнів з метою формування у здобувачів освіти навичок аналізу власного прогресу через відзначення сильних і слабких сторін.

Запровадити у практику роботи розроблення критеріїв оцінювання спільно з учнями.

Завдання на 2024-2025 навчальний рік:

Продовжити забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави.

Спрямувати освітній процес на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти шляхом застосування особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів.

Здійснювати реалізацію принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти.

Продовжувати впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні.

Постійно дотримуватись державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів за рахунок чіткого використання Критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

Систематично підвищувати науковий рівень викладання основ наук з використанням ефективних освітніх технологій.

Посилити відповідальність кожного вчителя за якість освітнього процесу, об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів.

Продовжити системну роботу колективу щодо забезпечення наступності в навчанні між початковою і базовою, базовою і старшою школою.

Продовжити практику взаємовідвідування, аналізу й самоаналізу проведених уроків, виховних заходів.

Продовжити роботу щодо удосконалення форм проведення педагогічних рад, розширення і конкретизації тематики; продовжити практику обов'язкового розгляду рішень попередніх педрад.

Активізувати використання комп'ютерних технологій на уроках і в позаурочний час. Продовжити роботу щодо удосконалення навичками роботи на комп'ютері педагогічними працівниками.

Продовжити забезпечення системи в організації роботи з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності.

Посилити роботу педагогічного колективу з учнями та їх батьками щодо попередження і профілактики дитячого травматизму.

Спрямувати роботу колективу на збереження життя дітей із міцнення їх здоров'я.

Про підсумки виховного процесу за 2023/2024 навчальний рік

        Виховна робота протягом  2023/2024 навчального року організована відповідно до плану роботи ліцею на 2023/2024 навчальний рік та спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 "Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти", основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, лист МОН «Про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні » від 1305.2022 р. № 1/5119-22, концепцією патріотичного виховання, державною цільовою соціальною програмою національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі (СХВАЛЕНО Указом Президента України від 25 травня 2020 року № 195/2020)Концепцією «Безпечна і дружня до дитини школа». та інших нормативно- правових документів, що регламентують виховний процес у ліцеї.

   Основною метою у вихованні здобувачів освіти у 2023/2024 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

   Головним завданням є національно – патріотичне виховання молоді на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей.

На виконання листа МОН України від 28.08.2023 року №1/12816-23 "Про проведення Першого уроку" , з метою підвищення рівня патріотичного виховання учнів. формування в них ціннісного ставлення до держави, суспільства та усвідомлення власної значимості та відповідно до плану роботи ліцею на 2023/2024 навчальний рік з учнями 1-11 класів проведено Перший урок, присвячений захисникам України, згідно методичних рекомендацій для закладів освіти до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, розробленими Українським інститутом національної пам’яті.
Здобувачі освіти Дібрівського ліцею є активними учасниками різноманітних благодійних акцій в рамках проєкту "Разом до Перемоги".  За цей період було проведено такі благодійні акції : 1 вересня "Замість квітів- донат на ЗСУ", жовтневий ярмарок за підтримки батьків у 1-4 класі , ярмарок 5-11 кл., " Коляда на фронт" 1-11 кл., "Цукерка тепла" ( соціально-психологічна служба), "Квіти останнього дзвоника- донат на ЗСУ"( випускники 2024 р). Зібрані кошти, звісно, направили на допомогу нашим Воїнам-односельчанам, Воїнам-землякам. Разом з працівниками ліцею було закуплено 2 дрони. Спільно з учнівським самоврядуванням було виготовлено 150 грілок, виготовляли окопні свічки, а ще кожен клас виявив бажання скласти на свій розсуд новорічну посилку-подяку з дитячими малюнками, виробами-оберегами, смаколиками. Турбота про здоров’я є пріоритетом кожного з нас. Тому,наш заклад не став осторонь і закупили медичних препаратів на суму 10000 гривень. Пріоритетними напрямками є формування гармонійно розвиненої і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.

Стало доброю традицією в ліцеї створювати прапор-оберіг, на якому учні і педагоги записували слова подяки і побажання, та пекти смаколики . Зустрічі з воїнами-односельчанами проводили в стінах ліцею . Цьогоріч в грудні урочисто відкрито на території закладу пам’ятний знак, який є символом вічної пам’яті про Героїв-односельчан, котрі полягли у боротьбі за незалежність України в період повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави, цей пам’ятний знак є водночас символом багатовічної боротьби українського народу, яка триває і нині, за свою Волю, Незалежність,Свободу, і ця боротьба обов’язково закінчиться Великою Перемогою.

      В межах цих орієнтирів проводяться шкільні свята і виховні заходи. Виховну роботу здійснювали на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення  у виборі професії.

          

Для реалізації проблемної теми було розроблено план виховної роботи, який охоплює всі напрями виховання, включає в себе календарні, традиційні шкільні свята, різноманітні заходи.  На позакласних заходах класні керівники виховують національну самосвідомість, патріотизм, формують фізичну та екологічну культуру, здоровий спосіб життя та створюють умови для розвитку творчої особистості.  

  З 01.09. 2023 р.  організація виховної роботи під час воєнного стану в закладі проводилась з використанням інноваційних технологій у взаємодії з традиційними методами.

  Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

  Особливо важливим стало продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріотичне виховання є важливою складовою загального виховного процесу.

  Результати роботи публікувалися на сторінці нашого ліцею у Фейсбук та на сайті закладу.

Проведено такі заходи:

-         Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України» у закладі щоденно о 9.00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання;

-    День Знань. Свято Першого дзвоника та Єдиний урок для здобувачів освіти 1-11-х класів на тему: «МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ!»;

-    участь у благодійних акціях: листи на підтримку бойового духу воїнів, що захищають Україну,створення прапору-оберегу, виготовлення невеличких сувенірів, подарунків, малюнків, виготовлення грілок, окопних свічок; зустрічі з воїнами-односельчанами у стінах ліцею; покладання квітів на могили загиблих воїнів-односельчан;

- участь у тематичних Тижнях : Олімпійський (вересень), День спортивної форми, патріотичні змагання між учителями "Олімпійці сучасності - бери приклад!", змагання з футболу між збірною учнівської команди "Українські імпульси" та збірною вчительського колективу" Вільні духом"; Тиждень з протидії булінгу "Зупинимо булінг разом" (жовтень); Тиждень Стилю (16-20.10.2023)- кожний день тижня був присвячений певній темі в певній кольровій гамі; Тиждень безпеки дорожнього руху (листопад); Тиждень Права (грудень);Інженерний тиждень (лютий); Тиждень української мови (березень); Тиждень безпеки дорожнього руху (травень)

-участь у Всесвітньому дні прибирання 16 вересня. Акція "Хай небо буде мирним, а Україна чистою!"

- участь 21вересня у Міжнародному дні Миру. Акція "Парасолька МИРУ";

- виставка квіткових композицій "Квіти Перемоги";

- святковий концерт та   відеопривітання до Дня працівників освіти і науки України на тему:  “Вітаєм Вас, учителі!”;

-   1 жовтня -День захисників та захисниць України,  участь у заходах, присвячених відзначенню 77-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників;

-   участь у партіотичних змаганнях "Козацькі забави" військово-патріотичного гуртка «Сокіл-Джура»(жовтень);Участь у Всеукраїнському флешмобі учасників військово-патріотичної гри "Сокіл2("Джура")"Мотивуй, надихай та дій" Рій "Соколи" Дібрівського ліцею під керівництвом Червінського В.М.

- проведення психологічних хвилинок соціально-психологічною службою;

- 29жовтня здобувачі ліцею долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності;

-   Виховні години, бесіди,  інтелектуально-розважальна гра «Гідні бути українціми»    до Дня Гідності і Свободи;

-13 листопада- Всесвітній день Доброти. Вікторина на ГПД "Добро починається з тебе";

- арт-терапія "Толерантність" у рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності 16 листопада ( за участю гуртка "Юний художник")

-заходи щодо проблеми куріння тютюну 22 листопада

- фестиваль-виставка "Хліб - найбільший скарб! Поділись скибкою хліба!", акція "Не забудьмо!", загальноліцейний флешмоб «Запали свічку пам’яті», бесіди, презентації, уроки пам'яті, виставка дитячих малюнків гуртка до Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій;

-відкриття на території Дібрівського ліцею пам’ятного знака, який є символом вічної пам’яті про Героїв-односельчан, котрі полягли у боротьбі за незалежність України в період повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави, цей пам’ятний знак є водночас символом багатовічної боротьби українського народу, яка триває і нині, за свою Волю, Незалежність,Свободу;

- міжнародна правозахисна акція "16 днів проти насилля" розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насиллям та датою її завершення 10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини.-         Година спілкування до Дня пам’яті і примирення;

- до Дня Збройних Сил України відбувся фестиваль-конкурс патріотичного танцю "У ритмі Україна"

- інформаційна година на тему: «Історія створення Збройних сил України», урок мужності на тему: «На варті Вітчизни», виховні години та бесіди на теми: «Вірні сини Батьківщини», «Життя української армії» заходи, присвячені Дню Збройних Сил України;

- виставка малюнків до Дня Збройних сил України;

- здобувачі освіти доєдналися до Національного онлайн-уроку волонтерства в рамках ініціативи "Шкільний урок волонтерства" 5 грудня;

- 7 грудня до Дня української хустки відбулися "Українські вечорниці", під керівництвом Ющкевич О.Я. 8-А клас;

- виховні години 1 класів "100 днів у школі", "Свято Букваря"

- перегляд кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання», бесіда на тему: «Здоров’я – це сучасно»,  інформаційна хвилина на тему: «Скажемо наркоманії - НІ», перегляд презентації на тему: «Що треба знати про СНІД»;

-14 грудня- День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", виставка малюнків, аплікацій, проведення виховних годин, вікторин, проєкту-графіті" Пам'ять Чорнобиля";

-    привітання молодших учнів до Дня Святого Миколая, новорічний ранок "Все буде Україна! Це і Дракончику відомо!", новорічне експрес-вітання "Перемоги й миру у Новому році!", виконання спільної коляди на фронт;

-    виставка новорічних малюнків та поробок здобувачів освіти Дібрівського ліцею;

-участь у Всеукраїнських учнівських змаганнях "Пліч-о-пліч.Всеукраїнські шкільні ліги": змагання з волейболу(26.01.2024), футболу(30.01), черлідингу(30.01.2024).13. 03.2024 команда з черлідингу під керівництвом Ковтунович К.А. зайняла третє місце у районному етапі;

-1-4 класи взяли участь у Міжнародному дні "Дякую"

- з нагоди Дня Соборності України  відбулась акція "Ми -українці незламні і вільні!" ,години спілкування на тему:  ”Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна”урок державності на тему: «Шлях до незалежності»виставка малюнків на тему: «Україна є, була і буде!»,

-  засідання «круглих столів» на тему: «Крути – подвиг і трагедія», бесіди на тему: «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», Виставка малюнків на тему: «Україна: обпалений цвіт», книжкова виставка за темою: «Крути – бій за майбутнє» з нагоди  Дня пам’яті героїв Крут, учні ліцею вшанували пам'ять школярів, студентів та курсантів, загиблих під Крутами 29 січня 1918 року в боротьбі за незалежність, підготували та виконали вірші, присвячені героям;

- 18 січня учні 1-4 класів взяли участь у проєкті "Сніговик FEST" до Міжнародного дня Сніговика;

- 7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. В нашому закладі традиційно було проведено низку онлайн -заходів: учні 2 класу виконали тренувальні вправи за темою на платформі LearningsApp, учні 3-4 класів взяли участь у квест-грі, вікторину пройшли учні 6 класу, тренінг з безпечного спілкування з учнями 8 класу, учні 5 класу створили спільний проєкт у Google презентаціях, де дослідили проблеми інформаційної безпеки, учні 9 класу повторити відомості з теми: "Інформаційна безпека" та вправно попрацювати в інтерактивних онлайн зошитах. Діти активні, кмітливі та обізнані!!! Отже "Разом для найкращого Інтернету";

- тематична композиція "Крізь пекло афганської війни", виховні години на тему: "Афганістан - це пам'ять минулих років" до Дня вшанування пам'яті воїнів – інтернаціоналістів, зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, покладання квітів до могил;

- до Дня єднання проведено онлайн виставку малюнків на тему: "Єднання - це любов". До цього дня в Дібрівському ліцеї були проведені такі заходи: інтерактивна презентація (теоретичний матеріал та практичні завдання), флешмоб  у підтримку єдності всього українського народу і нашої держави під гаслом «Україна єднає світ!», виховні години, бесіди, години спілкування у з тем: «Моя Україна єдина!»,  «Сила країни у єдності», «Україна понад усе!»;

-виставка малюнків "Барви свободи. Майдан, мальований дітьми",  урок патріотичного виховання на тему: «Небесна сотня у наших серцях», перегляд презентацій «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас…»,  виховна година на тему: «Герої не вмирають» до Дня Героїв Небесної Сотні;

-  участь у заходах  до Дня рідної мови: відеоповідомлення та читання віршів про рідну мову, хвилинки – цікавинки  на тему: «Українська мова в світі», виховні години на тему: «Плекаймо рідну мову», у шкільній бібліотеці ліцею оформлено книжкову виставку "Мова - духовний скарб нації", брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту;

- 24 лютого 2023 року до другої річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну в ліцеї відбувся челендж вдячності лідерів учнівського самоврядування Дібрівського ліцею "Дякую.Вірю.Пишаюсь". Учні ліцею переглянули відеоролики з інформацією про події, які пережили українці за ці роки війни. О 09.00 .годині учні та педагоги вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у війні росії проти України;

-ранкова зустріч-передбачення до 8 березня - Міжнародного дня боротьби за права жінок, святкова програма на тему: «Усім жінкам присвячується!»: сюрприз – привітання, створення листівки-вітання та поробок, відеопривітання, проведення квесту у початковій школі "Яка ти козачка? Який ти козак?";

-   Проведення онлайн- виховних годин та бесід до дня народження Великого Кобзаря (9 березня) та Всесвітнього дня поезії (21 березня). З учнями ліцею проведено такі заходи: літературно-мистецьке свято на тему :«Борець, поет усіх часів і народів…» (душевні читання творів автора) (5-11 класи), виставка малюнків до творів Т.Г. Шевченка на тему: «Шевченків світ у буянні фарб, сплетінні ліній» (5-9 класи), інформаційні хвилинки за темою: «Незабутній Шевченко» (1-5 класи), перегляд художніх фільмів про Т.Г. Шевченка (5-8 класи);

-  до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз в ліцеї медичною сестрою було проведено такі заходи: інформаційно-освітні заходи з дітьми (заняття, бесіди, виховні години) на теми: «Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання», «Що таке туберкульоз та причини його виникнення», «Туберкульоз - страшна проблема людства», заняття з аплікації « Біла ромашка – символ здоров’я» , виставка дитячих малюнків щодо пропаганди здорового способу життя;

-   участь у екологічних проєктах : Всеукраїнський конкурс "Земля - наш спільний дім", екобригада "Екомолодь Дібрівська" під керівництвом Валентини Смаглюк, Марії Галушко у обласному етапі здобула абсолютну перемогу. а у Всеукраїнському - третє місце;

- проведення виховний захід до Всесвітнього Дня здоров'я 7 квітня на тему: «Спортивні діти - здорова нація";

- до Всесвітнього дня довкілля учні 5-11 класів доєдналися до Всеукраїнської толоки з метою прибирання навколишньої території ;

-24 квітня- День цивільного захисту у ліцеї був проведений єдиним уроком та навчальною евакуацією , де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій;

- 25 квітня відбулася зустріч здобувачів освіти Дібрівського ліцею з працівниками поліції та ДСНС- інспектором ювенальної превенції Вараського району РВП ГУНП в Рівненській області, особлива увага приділялась попередженню правопорушень серед неповнолітніх, наслідкам безвідповідальної поведінки та булінгу;

- проведення інформаційного дайджесту від учнівського самоврядування до Дня пам'яті про Чорнобильську трагедію "Чорнобиль: як це було", години пам’яті на тему: «Твій біль, Україно, - Чорнобиль», «Чорнобиль: біль Землі і душі», демонстрація ролику трагедії на Чорнобильській АЕС, організація віртуальної подорожі по Чорнобилю і При́п'яті до Дня Чорнобильської трагедії;

- 8 травня з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в ліцеї було проведено заходи: виховні години на тему: «Вічна пам'ять і слава нашим героям»,  бесіди на тему: «Пам’ятаємо, перемагаємо!», уроки мужності на тему: «Вічна пам’ять героям» ( 5-11 класи) , тематична виставка у фойє ліцею "Ніколи знову...",: «Ми пам’ятаємо….», флешмоб «Доки ми пам’ятаємо- ми непереможні!»;

 - день матері: виготовлення різноманітних листівок та святкові привітання!;

-участь у Всеукраїнській патріотичній онлайн-руханці до міжнародного Дня руху заради здоров'я (10 травня 2024)

-  онлайн-флешмобі до Дня вишиванки «Дякуємо ЗСУ. Вишиванка єднає українців», лінійка-челендж українського рушника.

- перемога у районному етапі та обласному ( перше місце) команди Дібрівського ліцею "Енергія нації" у Всеукраїнському фестивалі -конкурсі "Молодь обирає здоров'я!" під керівництвом Червінської С.С. та Ковтунович О.С.

- у рамках реалізації Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки учнівське самоврядування долучилося до реалізації проєкту "Держава починається з тебе» та реставрували знак села Дібрівськ, розписавши його в українському стилі;

-участь у онлайн-активації юних рятувальників "Двіжимба".Команда Дібрівського ліцю "Незламні" під керівництвом Червінського В.М. зайняла по громаді перше місце.

-  Свято Останнього дзвоника 2024. Привітальна програма.

-Випускне свято "Вечір бажань - 2024" (червень)

Актуальність проведення традиційних свят народного, православного календаря Покрови, Святого Миколая, Андрія , Різдва Христового, Великодня зумовлена соціальною потребою збагачення і збереження неоціненних духовних скарбів народу.Активна участь дітей у підготовці та проведенні цих заходів сприяла розширенню знань учнів про Україну, вивченню культурних традицій, обрядів, звичаїв українського народу.

   Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності.  Класні керівники проводять бесіди зі здобувачами освіти з попередження всіх видів травматизму та записують бесіди до класних журналів, а перед початком зимових та літніх канікул проводиться первинний інструктаж із записом в журнал інструктажів.  Інформація з безпеки життєдіяльності доведена до відома батьків у класних групах та на батьківських зборах, особливе значення надавали алгоритму дій під час сигналу "Повітряна тривога", мінна безпека.

У Дібрівському ліцеї працює шкільна учнівська адміністрація. Її робота спрямована на організацію цікавого дозвілля учнів та виховання справжніх господарів ліцею. культмасова комісія активно співпрацює з педагогом-організатором Смаглюк В.М. у процесі підготовки і проведення загальноліцейних заходів. Так, наприклад.28 лютого у стінах Дібрівського ліцею функціонувала кав'ярня "Затишок". Учні 5-11 класів принесли різноманітні смаколики, приготовлені вдома. Всі віднеслись до цього заходу дуже відповідально .Дякуємо кожному, хто долучився до цього заходу.Всі розуміємо, що для того, аби активно жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, ми повинні пам'ятати і про своє ментальне здоров'я. Адже мету ліцейної кав'ярні підказали самі школярі: створити комфортні умови у стінах ліцею, рекреацію відпочинку, де можна поспілкуватися, пограти в настільні ігри, насолодитися дружньою компанією та обговорити плани на майбутнє. Відповідно, на створення цієї зони відпочинку потрібно оформити затишний інтер'єр, тому виручені кошти пішли на закупівлю матеріалів. На кінець року зусиллями учнівської адміністрації маємо хороший осередок відпочинку за ініціативи наших здобувачів освіти. Учні є активними учасниками благодійних заходів на підтримку ЗСУ.

   Організовано та проведено конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей, а саме:

- участь у конкурсі  образотворчого мистецтва у техніці петраківський розпис. Участь у конкурсах показує прагнення дітей розвиватися і вдосконалювати свої вміння та навички. Здобувачка освіти Дібрівського ліцею - Смаглюк Анастасія, ученицю 6-а класу ( керівник- Кохно Світлана Василівна ) показала хороший результат -І місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»!;

- декоративно-ужиткове мистецтво.

- участь в онлайн виставці дитячих творчих малюнків і плакатів «Тіні незабутого Чорнобиля»;

- участь у Всеукраїнському конкурсі «Новорічна композиція».

Інструменти дистанційного виховання.

   При організації дистанційної виховної роботи, а саме вибору сервісів , підбору засобів комунікації, заклад освіти  орієнтується на технічні можливості: не тільки власні, але й можливості учнів та вчителів.

    Освітні  спільноти Facebook - центр виховної роботи, які підтримують тему виховної роботи. Школа стала її членом та  створила свою спільноту.

     Із початком дистанційного навчання і учні, і вчителі заглибились у освітній процес. Щодня педагоги роблять усе, щоб донести до дітей навчальний матеріал, а учні – вчасно засвоїти його і здати необхідні роботи.

Онлайн-бесіди. Для тих, хто звик спілкуватися в чатах, в oнлайн-групах педагогів/батьків/учнів  в телеграм, Viber   проводилися тематичні онлайн-бесіди. Консультування  (індивідуальне, групове) ─ невід'ємна складова виховної роботи. (онлайн режим, Skype  режимі, Вайбер, телефонний режим, листування електронною поштою та інші).

     Завдання педагога – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири.             

    Значну увагу протягом року приділяли профілактиці булінгу, кібербулінгу   у шкільному середовищі та роботі з попередження випадків торгівлі людьми. 

     Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями ліцею, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю.

    Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

   На постійному контролі знаходиться відвідування учнями ліцею. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю. Проводився щоденний моніторинг за відвідуванням учнями занять.   Профорієнтаційна робота в 2023/2024 навчальному році проводилася працівниками Дубровицького та Сарненських коледжів

      Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році. Внаслідок системи навчально-виховних заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньо розвинутого українця, громадянина своєї держави.

      У закладі розвинена художня самодіяльність, учасники якої беруть активну   участь у   всіх загальношкільних заходах, що проводяться в ліцеї, а також активно демонструють свої таланти під час заходів, що організовуються поза межами закладу.

      З метою об’єднання зусиль педагогічного та учнівського колективів для добрих і корисних справ, щоб зробити шкільне життя змістовнішим і цікавішим, у закладі організовані гуртки : для учнів 1-4-х класів «STEM- старт»( керівник Слівчук Тетяна Іванівна); для 5-7-х класів –   «Юний художник» (керівник Кохно Світлана Василівна); для 5-7-х класів – декоративно-ужиткове мистецтво ( керівник Смаглюк Оксана Віталіївна) ; для 8-11-х класів – танцювальний ( керівник Ковтунович Катерина Анатоліївна), для 7-10-х класів – футбольний "Юний футболіст"( керівник Гаврилюк Микола Миколайович); військово-патріотичний гурток "Сокіл-Джура" для 9-11 класів (керівник Червінський Владислав Миколайович) . Гуртки дієво працюють , діти з цікавістю їх відвідують. Вихованці гуртків показують хороші результати у районних змаганнях.

    Виховна робота в 2023/2024  навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками.

З метою створення системи ранньої профілактики девіантної поведінки школярів, ефективної індивідуальної роботи з неповнолітніми, схильними до правопорушень, надання неблагонадійним сім’ям психолого-педагогічної допомоги, забезпечення наступності у правовиховній роботі на різних рівнях шкільного життя, підвищення правової культури всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, педагогів, батьків, встановлення особливого контролю за здійсненням виховного процесу з учнями, віднесених до груп соціального ризику, у ліцеї діє рада профілактики правопорушень. Здійснюється систематичний контроль за відвідуваннями учнями ліцею.

Протягом навчального року ведеться шкільна документація (класні журнали, журнали гуртків, ГПД, письмові пояснення батьків, медичні довідки).

Проведене у квітні ІІ семестру 2023-2024 н.р. від 29.04.2024 №01-25/82 моніторингове дослідження рівня сформованості ціннісних ставлень Дібрівського ліцею у рамках Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки дає можливість класним керівникам 5-11 класів проаналізувати результативність виховної роботи з учнями на новий навчальний рік.

Рівень сформованості ціннісних ставлень здобувачів освіти Дібрівського ліцею (узагальнені дані ІІ етапу моніторингового дослідження

Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини

на 2020-2025 роки)

 

Загальна кількість учнів 5-9 класів 218 учнів ( з них 3 екстерни).

Опитування пройшли 196 учнів 5-9 класів .

 

Група цінностей

стійко-позитивне ставлення

ситуативно-позитивне

ситуативно-негативне  ставлення

стійко-негативне ставлення

1. Родинні цінності

119 (60,7%)

68 (34,7%)

9 (4,6%)

2. Національні цінності

121 (61,7%)

68 (34,7%)

7(3,6%)

3. Загальнолюдські цінності

96 (48,98%)

82 (41,8%)

18 (9,2%)

4. Громадянські цінності

97 (49,5%)

86 (43,9%)

13 (6,6%)

5. Особисті цінності

62 (31,6%)

119 (60,7%)

13 (6,6%)

2(1,0%)

6. Духовні цінності

86 (43,9%)

92 (46,9%)

18 (9,2%)

7. Екологічні цінності

117 (59,7%)

64 (32,7%)

12 (6,1%)

3 (1,5%)

Середній результат

99,7 (50,9%)

82,7 (42,2%)

12,9 (6,6%)

0,7 (0,36%)

 

Загальна кількість учнів 10-11 класів 94( з них 18 екстернів)

Опитування серед учнів 10-11 класів пройшли 61 учнів

Група цінностей

стійко-позитивне ставлення

ситуативно-позитивне

ситуативно-негативне  ставлення

стійко-негативне ставлення

1. Родинні цінності

43 (70%)

15 (25%)

3 (5%)

2. Національні цінності

45 (74%)

12 (20%)

4 (7%)

3. Загальнолюдські цінності

36 (59%)

17 (28%)

8 (13%)

4. Громадянські цінності

36 (59%)

19 (31%)

6 (10%)

5. Особисті цінності

25 (41%)

28 (46%)

8 (13%)

6. Духовні цінності

38 (62%)

17 (28%)

6 (10%)

7. Екологічні цінності

41 (67%)

17 (28%)

3 (4,9%)

Середній результат

37,7 (61.8%)

17,9 (29,2%)

6 ,3(10,3%)

 

 

Завдання на 2024-2025 н.р. :

1. Здійснювати системний і систематичний контроль за виховним процесом у ліцеї.

2. Залучати батьківську громаду, представників органів державної влади, громадських і благодійних організацій до виховання дітей та учнівської молоді.

3. Продовжити роботу з формування в здобувачів освіти ціннісних ставлень згідно обласної, районної програм національного виховання учнівської молоді на 2020-2025 роки в ході навчально-виховної діяльності , позаурочної та позакласної виховної діяльності.

4. Продовжити реалізацію національно-патріотичних проєктів, благодійних акцій

5. Впроваджувати в практику інноваційні виховні технології (інтерактивні, проєктні, ігрові, "Створення ситуації успіху" тощо).

6. Підвищувати ефективність профілактики девіантної поведінки здобувачів освіти, правопорушень, шкідливих звичок, пропусків занять без поважних причин.

7. Соціально-психологічній службі ліцею особливу увагу приділяти психологічному стану дітей, зумовленим воєнним станом; пропагувати психологічні знання, що зумовлять підвищення педагогічної грамотності батьків, допомагати батькам в оволодінні системою вмінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома

8.Вдосконалювати роботу учнівського самоврядування.

Робота з обдарованою молоддю

У 2023-2024 н. р. робота з обдарованими дітьми була спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді ліцею та надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації особистості в сучасному суспільстві, постійного духовного самовдосконалення.

Крім того, важливим є психологічний супровід обдарованих дітей, адже вони часто стикаються з унікальними викликами, такими як перфекціонізм, високий рівень тривожності та труднощі у спілкуванні з однолітками. Забезпечення емоційної підтримки допомагає цим дітям зберігати баланс та здоровий розвиток.

Учні ліцею є активними учасниками та переможцями і призерами різноманітних олімпіад та конкурсів. Цьогоріч здобувачі освіти ліцею вибороли ряд перемог серед закладів освіти Зарічненської ТГ, посівши ІІІ місце в рейтингу закладів освіти нашої громади.

Здобувачі освіти Дібрівського ліцею брали участь у 8-ми Всеукраїнських учнівських олімпіадах , в кожній з них учні ліцею здобували перемоги, а сумарно здобули 19 перемог в олімпіадах, 4 перемоги у ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика , 1 перемогу у ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

Географія:

ІІ місце - Смаглюк Катерина В., учениця 9-а класу, ( вчитель Галушко Марія Василівна)

ІІ місце - Мельник Максим С., учень 11-б класу, ( вчитель Смаглюк Наталія Василівна)

Біологія:

ІІ місце - Лосінець Софія І., учениця 8-б класу ( вчитель Мерзін Ніна Юхимівна)

ІІ місце - Мельник Максим С., учень 11-б класу, ( вчитель Ковтунович Жанна Василівна)

Хімія

ІІІ місце - Смаглюк Катерина В., учениця 9-а класу, ( вчитель Мерзін Ніна Юхимівна)

ІІ місце - Мельникович Софія О., учениця 10-б класу, ( вчитель Мерзін Ніна Юхимівна)

Математика

ІІІ місце - Смаглюк Максим О., учень 6-а класу, ( вчитель Ковтунович Ольга Миколаївна)

ІІІ місце - Мерзін Аніта В., учениця 8-а класу, (вчитель Міхеєва Людмила Леонідівна)

ІІІ місце - Смаглюк Катерина В. , учениця 9-а класу, ( вчитель Курин Вікторія Василівна)

ІІІ місце- Мерзін Вікторія В., учениця 10-а класу, ( вчитель Смаглюк Надія Василівна)

Українська мова і література

ІІІ місце – Мерзін Аніта В., учениця 8-а класу, ( вчитель Червінська Надія Федорівна)

ІІІ місце - Ковтунович Яна М., учениця 9-б класу, ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна І )

ІІІ місце - Нізелюк Марія А. , учениця 10-а класу, ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна ІІ)

Історія

І місце - Лосінець Софія І., учениця 8-б класу, ( вчитель Смаглюк Олена Станіславівна),

І місце - Мельникович Софія О., учениця 10-б класу, ( вчитель Мельникович Олег Петрович)

ІІІ місце - Ковтунович Анна І., учениця 11-б класу, ( вчитель Мельникович Олег Петрович)

Англійська мова

ІІІ місце - Ковтунович Яна М., учениця 9-б класу, ( вчитель Мельникович Ірина Анатоліївна )

Фізика

ІІІ місце - Смаглюк Катерина В., учениця 9-а класу, ( вчитель МельниковичАльона Семенівна)

ІІІ місце - Мерзін Вікторія В. , учениця 10-а класу, ( вчитель Мельникович Альона Семенівна)

Успішними були учні Дібрівського ліцею у районному етапі конкурсів:

- ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

ІІІ місце - Мельникович Софія О., учениця 10- б класу, ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна І)

- ХХІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика :

ІІ місце - Полюхович Аліна О., учениця 3-б класу ( вчитель Полюхович Ольга Федорівна)

ІІІ місце - Мерзін Аніта В., учениця 8-а класу ( вчитель Червінська Надія Федорівна)

І місце - Мельникович Софія О., учениця 10-б класу ( вчитель Ковтунович Оксана Сергіївна І)

ІІ місце - Ковтунович Анна І., учениця 11-б класу ( вчитель Смаглюк Марія Валеріївна).

У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції "Історія України" Нізелюк Марія, учениця 10-а класу (науковий керівник Ковтунович Катерина Анатоліївна), виборола призове місце.

Педагогічна діяльність педагогічних працівників

Протягом 2023-2024 н.р. педагогічна діяльність ліцею біла спрямована на забезпечення науково-методичного супроводу освітнього процесу освітніми стандартами і навчальними програмами; удосконалення сучасного уроку із врахуванням компетентнісного , особистісно-орієнтованого та діяльнісного підходів; впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти; проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, вивчення, узагальнення і поширення перспективного педагогічного досвіду; реалізацію наскрізних проектів; сприяння підвищенню теоретичного, науково-методичного рівня вчителів; організацію роботи з обдарованими дітьми через діяльність учнівських наукових товариств, підготовку і проведення олімпіад з базових дисциплін, турнірів, конкурсів тощо; організацію індивідуального консультування і професійної підтримки педагогів; впровадження профілізації в старших класах; допомогу у проведенні професійних конкурсів; якісний супровід інклюзивної освіти; забезпечення організаційно-педагогічного та методичного супроводу НМТ; сприяння утвердженню позитивного іміджу ліцею.

Протягом року вчителі ліцею підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також в рамках атестації. . Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, впродовж 5 років вчитель має пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Це є обов`язковою умовою атестації. Кожний вчитель закладу розробив власну траєкторію підвищення кваліфікації на п’ять років.В поточному навчальному році курсова підготовка вчителів також проходила в дистанційному режимі, адже зараз перед педагогами відкрито безліч варіантів онлайн-навчання. Педагоги школи віддають перевагу інституційній формі підвищення кваліфікації, а саме – дистанційній. Реалізація цієї мети відбувається шляхом курсової підготовки на базі Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти, стажування та самоосвітня робота педагогів.

Дистанційне навчання відкрило нові можливості перед педагогами закладу. Вчителі закладу підвищували кваліфікацію онлайн на освітніх порталах, проектах, студіях, сервісах: «На урок», «Всеосвіта», «EdEra», «Prometheus» та інші, отримали сертифікати з підвищення кваліфікації у формі дистанційного навчання . Тематика обраних курсів різноманітна і залежить від завдань, що стоять перед сучасною освітою, відповідає методичній проблемі закладу освіти, кваліфікації вчителя та інше.Основну роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами надано предметним методичним спільнотам. Так,  у навчальному закладі працювали 7 методичних спільнот:

з/п

Методичні спільноти

Керівники

1

Суспільно- гуманітарного циклу

Ковтунович О.С.

2

Математики, фізики, інформатики

Міхеєва Л.Л.

3

Природничого циклу

Шершень Л.М.

4

Оздоровчо-естетичного циклу

Смаглюк О.В.

5

Вчителів початкової школи

Слівчук Т.І.

6

Класних керівників

ГалушкоМ.В.

7

Асистентів – учителів

Юшкевич О.Я.

Робота методичних спільнот була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність методичних спільнот було сплановано на основі річного плану роботи ліцею та науково-методичної проблеми. Одним із напрямків методичної роботи ліцею була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

Упродовж навчального року всіма ШМС  було проведено предметні тижні. Під час проведення предметно-методичних тижнів учителі проводили виховні заходи, конкурси, вікторини тощо. Основною метою цих тижнів було забезпечити належні умови для виявлення та розвитку творчої активності учнів, сприяти формуванню їх наукового світогляду, поглибити знання та підвищити інтерес до предметів, передбачених навчальним планом ліцею. Підсумки проведення предметних тижнів узагальнено у наказах по ліцею у І та у ІІ семестрах 2023–2024 н.р. Предметні методичні тижні забезпечували потребу вчителя в раціональній організації пізнавальної діяльності в предметному навчанні й у підвищенні кваліфікації зі свого предмета. Вчителі прийняли активну участь у онлайн-семінарах на рівні Зарічненського центру професійного розвитку педагогічних працівників.

План заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2023/2024 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

окремі учителі недостатньо працювали з обдарованими учнями, не залучали їх до участі в конкурсах, турнірах, що проводились у громаді;

педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»;

педагоги недостатньо висвітлюють свої надбання у педагогічних виданнях.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях адміністративних нарад, нарад при директорі.

З метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти педагогічними працівниками здійснюється ефективне планування своєї діяльності. За підсумками вивченої документації (календарно-тематичних планів), результатами самоаналізу педпрацівників можна зробити висновок, що всі вчителі ліцею планують викладацьку діяльність, розробляють календарно-тематичне планування на основінавчальної програми. При цьому орієнтуються на Державні стандарти.

Календарно-тематичне планування відповідає освітній програмі ліцею. Календарно-тематичні плани складаються на семестр та погоджуються на засіданнях методичних спільнот ліцею і заступниками директора з навчально-виховної роботи.

Відповідно до річного плану роботи ліцею та програми здійснення внутрішнього контролю адміністрацією ліцею здійснюється перевірка календарно-тематичного планування педагогічних працівників один раз на семестр та надаються рекомендації в разі виявлення недоліків. На засіданнях шкільних професійних спільнотах учителів-предметників аналізується ефективність календарно-тематичного планування, стан його виконання, результативність власної педагогічної діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Результати опитування педагогів показали, що більшість учителів під час розроблення календарно-тематичного планування використовують рекомендації МОНу(100%); розробки з інтернет- сайтів і блогів, які стосуються викладання конкретного предмета 85%.

Аналізуючи календарно-тематичні плани, встановлено, що педагоги самостійно визначають кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми, змінюють порядок їх вивчення відповідно до освітніх потреб, корегують дату проведення контролю, додають корективи в кількість годин на вивчення окремих тем; змінюють порядок вивчення тем в окремих класах (карантинні обмеження, припинення освітнього процесу, проведення освітнього процесуз використанням дистанційних технологій), планують уроки, спрямовані на формування в учнів ключові компетентності (уроки-проекти, практичні заняття).

Адміністрація здійснює моніторинг виконання освітніх програм та календарних планів двічіна рік. У разі виявлення прогалин вживає заходи щодо їх усунення. Календарно-тематичне планування педагогічних працівників ліцею забезпечує досягнення очікуваних результатів навчання, що передбачені для даного віку учнів Державним стандартом загальної середньої освіти та сприяє компетентнісному підходу у навчанні.

За підсумками спостереження за проведенням навчальних занять педагогів, що атестуються,вивчення документації (календарно-тематичних планів, результатів контрольних робіт) можна зробити висновок, що педагогічні працівники використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, у тому числі технології дистанційногонавчання у разі потреби (карантинні обмеження, призупинення освітнього процесу).

Впроваджують в освітній процес форми і методи роботи, які сприяють розвитку творчої, пошукової та аналітичної роботи учнів, формують здатність застосовувати інформаційно-комунікаційні ресурси в умовах дистанційного навчання для пошуку відповідей на поставлені завдання.

Більшість вчителів конкретизують мету і завдання уроку, наголошують на очікуваних результатах, залучають до цього процесу здобувачів освіти, здійснюють поділ змісту теми на навчальні ситуації, формулюють цільові завдання до кожної навчальної ситуації, здійснюють вибір методів навчання, адекватних цільовим завданням за їх дидактичними функціями, порівнюють досягнуті результати на уроці з очікуваними.

Половина педпрацівників обирають такі форми організації навчальної діяльності: індивідуально-самостійну, парну, групову, фронтальну, адекватно змісту та методам роботи; надають переваги особистісно-зорієнтованому навчанню, індивідуалізації та диференціації навчання.

Більшість вчителів застосовують інтерактивні технології, універсальні для розвитку життєвих компетенцій, вміння колегіально-вирішувати завдання. Менше 50 відсотків педпрацівників забезпечує здійснення рефлексії навчальної діяльності, компетентності, формуванню яких був присвячений даний урок, реалізують моніторинг рівня сформованих компетенцій, а при оцінюванні враховують набуття учнями предметних компетентностей, умінь вирішувати проблеми, пов’язаних з даною навчальною темою.

Усі педагогічні працівники під час проведення навчальних занять здійснюють розвиток і формування більшості ключових компетентностей учнів. На всіх уроках простежувалася активна співпраця вчителя та учнів на засадах партнерства. Питання впровадження компетентнісного підходу розглядаються на засіданнях предметних методичних спільнот, нарадах при директорові. З метою формування ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів педагогічні працівники закладу освіти використовують в освітньому процесі (під час навчання та позаурочних заходах) різноманітне обладнання: лабораторне, мультимедійне, комп’ютерну техніку та програми, Інтернет, візуалізацію корисної інформації (картки, графіки, формули тощо), наочність, спортивний майданчик, спортивну залу, спортивний інвентар. Всі можливості використовуються в закладі освіти для підвищення якості освітньої діяльності.

Методичні матеріали, розробки навчальних занять педагогічних працівників, які успішно впроваджують компетентнісний підхід у освітньому процесі мало оприлюднюються на освітніх сайтах для обміну педагогічним досвідом.

Більшість педагогічних працівників створюють власні освітні ресурси: електронні презентації, відеоматеріали, плани-конспекти, сценарії проведення навчальних занять, додаткові інформаційні матеріали для проведення уроків, практичні і проєктні завдання для роботи учнів під час проведення навчальних занять та вдома, завдання для самостійного опрацювання учнями, календарно-тематичні плани).

У ході спостереження виявлено, що мультимедійні засоби більшість педагогів закладу використовують у своїй професійній діяльності вчителя, класного керівника, члена методичних спільнот: для пояснення навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти, для унаочнення уроків, позакласних заходів, використовуючи готові освітні ресурси: електронні презентації, відеоматеріали, електронні підручники, інтернет-технології для пошуку актуальної інформації.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив ліцею в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу.

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над зміцненням матеріально-технічної бази та підтриманням її в належному стані. В вересні місяці замінено покрівлю даху на приміщенні, в якому розташована ігрова кімната. На кінець І семестру 2023-2024 н.р. замінено старі вікна на нові пластикові у кабінеті інформатики та у кабінеті психологічної служби ліцею. Постійно проводиться робота по налагодженню співпраці педагогічного колективу та батьківського комітету в питаннях залучення батьківських коштів з метою покращення умов навчальних приміщень. До нового навчального року силами батьків зроблено косметичний ремонт в усіх класних кімнатах; у класних кабінетах 4-а та 4-б силами батьків під керівництвом класних керівників Полюхович О.Ф., Мельникович М.В. за фінансової підтримки відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради демонтовано уражену грибком підлогу, зроблено стяжку і покладено плитку; у класних кімнатах 8-а, 8-б , 6-б, 5-а класів замінено двері за кошти батьків , закуплені жалюзі у 6-а, 5-а, 8-а. теж за фінансової підтримки батьків. Цьогоріч вдалося відремонтувати майстерню: викладено плитку, частково на стінах поновлено стяжку. Також були пофарбовані спортивна зала, сходи та коридори.

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

За рахунок бюджетних коштів безперебійно здійснюється фінансування діючого маршруту з підвозу дітей сполученням село Дібрівськ- село Рибгосп ( Вовчиці)– село Вовчиці - село Зелена Діброва, а також придбання твердого палива та утримання водопостачання.

Впродовж року проведено технічне обслуговування вогнегасників, в повному обсязі було забезпечено дезинфікуючими засобами для поверхонь.

Адміністрацією закладу приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Приміщення закладу постійно озеленюються, змінюється їх оформлення. Подвір'я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають працівники закладу, свооєчасно двірник ліцею обрізує кущі. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи. Ліцейні приміщення постійно перебувають в належному технічному стані. Забезпечено дотримання світлового, теплового,повітряного режимів, санітарно-гігієнічного стану. Навчальні класи та кабінети закладу в основному забезпечені учнівськими партами і стільцями, однак в деяких класах частина стільців потребує заміни. Шафи у кабінетах 5-11 класів потребують заміни на нові. Використання сучасних інформаційних технологій стає одним з важливих елементів навчально-виховного процесу, що забезпечує підвищення ефективності навчально-виховного процесу. В ліцеї створюється хороша матеріально-технічна база для проведення уроків з використанням ТЗН засобів. Заклад підключено до мережі Інтернет.

Завдання з покращення матеріально-технічної бази закладу:

приведення захисної споруди закладу у стан, що відповідає вимогам з її утримання, забезпечення безперебійної роботи систем підтримання життєдіяльності споруди;

ремонт актової зали, фасаду, покрівлі приміщення 5-11 класів;

постійне забезпечення потреб закладу у миючих та дезинфікуючих засобах, медикаментах, засобах особистої гігієни;

-своєчасне проходження технічних оглядів та проведення технічного обслуговування шкільного автобуса, безперебійне забезпечення дизельним пальним;

-своєчасне проведення технічного обслуговування наявних вогнегасників, технічної експертизи опору заземлення електроустановок;

-оснащення закладу пожежною сигналізацією, пожежними кранкомплектами;

-створення запасів паливної деревини до початку опалювального сезону.

Результати проведеного самоаналізу системи управлінської діяльності

Ліцей має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку. Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти,умови, які необхідні для їхнього досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги планують здійснити для досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Стратегію розвитку оприлюднено на веб-сайті ліцею, вона доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (зміни в законодавстві,розвиток освітньої політики, соціально-економічних умов регіону, демографічних тенденцій тощо) і відображає їх у процесі коригування стратегії розвитку.

Ліцей має чіткий і реалістичний річний план роботи, який є частиною стратегії розвитку закладу. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу.

Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану і стратегії розвитку закладу. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності:

аналіз якості освітнього процесу,

моніторингові дослідження стану викладання навчальних предметів, участі учнів у олімпіадах, конкурсах;

аналіз курсової перепідготовки, атестації педагогічних працівників.

Керівництво ліцею постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Керівництво враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, закладених у стратегії розвитку. Заклад освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Керівництво ліцею систематично оцінює стан матеріально-технічних умов для навчання. Відповідно до стратегії розвитку та у співпраці із засновником заклад освіти підтримує такий стан матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його індивідуальних освітніх потреб.

В закладі наявний доступ до мережі Інтернет, що поряд з підвищенням ІТ-компетентності педагогів сприяє підвищенню якості освіти учнів. Проводиться подальша цілеспрямована робота з систематизації, оновлення та поповнення інформаційних ресурсів освітнього процесу. Режим роботи закладу враховує потреби учасників освітнього процесу.Тривалість уроків визначена санітарними вимогами. Розклад навчальних занять в повній мірі забезпечує рівномірне навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей учнів, в ньому враховано норми санітарного регламенту та постанов КМУ щодо роботи закладу в умовах правового режиму воєнного стану. Розклад навчальних занять сформований відповідно до освітньої програми.

У ліцеї забезпечено формування та реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій, зокрема, для дітей з особливими освітніми потребами, при організації індивідуальної форми здобуття освіти (педагогічний патронаж, сімейна форма навчання, екстернат) та інституційної (очної). У закладі відкрито 7 інклюзивних класів. Для учнів з ООП створені індивідуальні програми розвитку, до створення яких залучено педагогічних працівників, працівників ІРЦ, батьків дітей; навчальні плани, які враховують індивідуальні особливості дитини.

Керівництво ліцею сприяє створенню комфортного психологічного клімату та атмосфери довіри між учасниками освітнього процесу. Всі конфлікти в закладі освіти вирішуються конструктивно. Керівник створює умови для попередження конфліктів, а у разі їх виникнення сприяє їх вирішенню на рівні закладу. Управлінські рішення є обґрунтованими та прозорими, учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення управлінських рішень.

Пропозиції щодо удосконалення освітнього процесу обговорюються та отримуються під час педагогічних рад, засідань загальношкільного батьківського комітету, у Вайбер групі вчителів, на класних годинах,засіданнях учнівського самоврядування, під час анкетування. Слід зазначити,що більшість пропозицій від здобувачів освіти та їх батьків надходять щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

У закладі діють класні батьківські збори, учнівське самоврядування. В кінці навчального року відбувається публічний звіт керівника закладу про свою діяльність перед батьками, педагогами та громадськістю. Відбуваються зустрічі керівництва ліцею із представниками учнівського самоврядування для вирішення питань щодо покращення освітнього процесу, урізноманітнення дозвілля, проведення заходів.

У ліцеї створено інформаційний простір для забезпечення відкритості його діяльності. Створено та постійно підтримується офіційний веб-сайт https://dibrivsk-znz.e-schools.info/ , який містить всю необхідну інформацію про діяльність закладу освіти. Ліцей має власну сторінку у соціальній мережі – Фейсбук https://www.facebook.com/groups/2621042188174546?locale=uk_UA.

Інформація, що розміщується на сайті та в соціальній мережі, стосується усіх аспектів діяльності закладу освіти.

Ліцей повною мірою забезпечений висококваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Штат педагогічних працівників сформовано, вакансії заповнюються вчасно, усі педагогічні працівники працюють за фахом. Керівництво закладу освіти проводить кадрову політику з урахуванням освітньої програми. Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти. Отримані навички та компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників.

У ліцеї створено, затверджено та оприлюднено План підвищення кваліфікації педагогічних працівників. У Плані суб’єктом надання послуг з підвищення кваліфікації зазначено Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проте педагогічні працівники мають можливість підвищувати свою кваліфікацію і у інших суб’єктів: на платформах:«На урок», «Всеосвіта», “Prometheus”, “EdEra”. В особових справах вчителів наявні сертифікати про підвищення кваліфікації, які визнані педагогічною радою на підставі клопотань педагогічних працівників. Педагогічною радою закладу освіти схвалений Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею.

Заклад освіти застосовує та раціонально використовує засоби матеріального і морального заохочення. Керівництво сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, атестації, сприяє постійному професійному вдосконаленню педагогів. Мотивує педагогів до самоаналізу власної педагогічної діяльності.

Принцип людиноцентризму, а також дотримання прав учасників освітнього процесу закріплені в основних документах закладу освіти: статуті, освітній програмі, правилах поведінки, правилах внутрішнього розпорядку. Учасники освітнього процесу обізнані зі своїми правами та обов’язками, вважають їх справедливими та доречними. Керівництво закладу освіти вчасно реагує на порушення прав і обов’язків учасників освітнього процесу, приймає відповідні рішення та аналізує їх виконання. Керівництво закладу освіти відкрите до діалогу з учасниками освітнього процесу, постійно сприймає та враховує їхні пропозиції.

Комунікація «вчителі-учні-батьки» відбувається через консультації, бесіди, години спілкування, оголошення, телефонний зв'язок, веб-сайт ліцею, фейсбук сторінку ліцею, гугл-форми, соціальні мережі.

Управлінська діяльність в умовах карантинних обмежень і за потреби в умовах правового режиму воєнного стану здійснюється з використанням дистанційних технологій. Проте педагогічні ради, наради при директорові, засідання методичної ради в закладі проводилися в основному в онлайнформаті.

Адміністрація ліцею забезпечує реалізацію заходiв щодо формування академічної доброчесностi.

Питання дотримання академічної доброчесності при виконанні письмових робіт не розглядалося на засіданні педагогічної ради. Звернень щодо порушення академічної доброчесності не зафіксовано. У закладі проводяться бесіди, анкетування, години спілкування зусіма учасниками освітнього процесу.

У ліцеї спостерігається ефективна співпраця та комунікація між керівником та його заступниками, іншими працівниками. Налагоджено канали комунікації керівництва з іншими учасниками освітнього процесу. Органи громадського самоврядування діють активно та ефективно, допомагають керівництву вирішувати проблеми закладу та ухвалювати раціональні управлінські рішення.

Активну участь у формуванні прозорості, відносин довіри в закладі освіти приймає учнівське самоврядування, яке активно висвітлює інформацію про події, що відбуваються в школі,через шкільний сайт,сторінки в мережі Facebook, спілкування в Viber-групах.

Протягом 2023-2024 навчального року адміністрацією закладу здійснювалося вивчення системи роботи вчителів, що атестувалися, вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів з української мови, з англійської мови, з математики. На основі перевірки складені аналітичні довідки.

Як директор ліцею, у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва в ліцеї залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, шанобливе.

У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

На завершення хочу зазначити, що з усіма завданнями адміністрація ліцею та трудовий колектив гідно справилися.

Плани на наступний 2024-2025 навчальний рік:

Стратегічними об’єктами визначено:

Ремонт актової зали ліцею.

Заміна паркану ліцею.

Поточний ремонт приміщень, вбиралень;

Заміна старих вікон на нові металопластикові;.

Благоустрій спортмайданчика.

Перспективними завданнями є:

Створення безпечного комфортного освітнього середовища.

Інноваційна діяльність закладу.

Дотримання педагогами принципів академічної доброчесності, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

Забезпечення відповідності семестрового та річного оцінювання рівню ДПА.

Забезпечення результативної участі учнів в обласних олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, академічних конкурсах, конкурсах знавців української мови ім. П. Яцика та учнівської молоді ім. Т. Шевченка.

Впровадження активних, цікавих, новітніх форм класних КТС, проведення виховних годин (квести, флешмоби, ігри тощо).

Спільно з представниками учнівського самоврядування здійснити корекцію річного плану роботи ліцею (відмінити неактуальні заходи,залишивши практичні, інноваційні заходи).

Посилити заходи щодо попередження дитячого травматизму шляхом демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях.

Забезпечити дотримання Правил поведінки здобувачів освіти.

Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами та їх сімей.

Проводити антибулінгову політику.

Отож, аналіз зроблено, чітко визначено траєкторію руху щодо створення безпечних умов перебування учнів, педагогів, батьків у закладі. Як керівник, намагалася системно аналізувати проблеми, бачити перспективу, прогнозувати результати, забезпечувати постійний рух вперед.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю учням, учителям, батькам, технічному персоналу ліцею.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.