Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 3 common:people_all_forms

Звіт директора ліцею за 2021-2022н.р

Date: 13 липня 2022 о 06:17, Refreshed 15 липня 2022 о 17:10

                        Звіт директора Дібрівського ліцею за 2021-2022 н.р.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни на своєму вчительському трудовому фронті працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю”, у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету та громадськості.

У своїй роботі протягом звітного періоду я керувався статутом ліцею, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ліцею, законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законами України, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

  1. Загальна інформація про ліцей.

Дібрівський ліцей Зарічненської селищної ради - заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Зарічненської селищної ради Вараського району. Управління і фінансування здійснюється відділом освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради.

У діяльності ліцею забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності ліцею є чітке, конкретне планування навчально-виховної роботи закладу. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу.

Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи ліцею протягом року.

У закладі створюються відповідні умови та впроваджуються новітні, освітні технології навчання у системі спеціальної освіти для всебічного розвитку дітей з ООП.

Головною метою роботи із дітьми з ООП є створення умов для навчання, коригування і виховання у них життєво необхідних вмінь та навиків.

На посаді директора я працюю 27 років, Маю честь керувати творчим, працездатним учительським колективом, надійними, досвідченими, сумлінними працівниками.

У ліцеї 61 педагогічний працівник та 16 працівників обслуговуючого персоналу. Усі вони різні за віком, досвідом, темпераментом, ставленням до ліцею та дітей. Усі потребують уваги, підтримки і допомоги, контролю і визнання своїх педагогічних та трудових здобутків своєї неповторності.

Розумію, що найбільше учитель потребує створення умов для творчої праці, для самореалізації і виконання своєї великої місії педагога і наставника молодого покоління. Першочерговим завданням вважаю завжди створення умов задля звільнення вчителя від виконання надлишкових функцій, вивільнення його часу для спілкування з учнями, для самовдосконалення і самоосвіти, для творчості і розвитку.

В цьому навчальному році у ліцеї навчались 463 учні у 22 класах.

Випускаються з ліцею 43 учні з 11-х класів та 41 учень - 9-х класів.

До 1 класу у 2022-2023 навчальному році піде 43 учні, які будуть навчатись за програмою НУШ.

У 2021-2022 навчальному році штатними працівниками ліцей був забезпечений на 100%.

Навантаження педагогів розподіляється відповідно до фахової освіти працівників.

При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики.

Час висуває нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє навичками роботи з комп’ютером та не використовує їх у своїй діяльності не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес.

За якісним складом педагогічних працівників наш ліцей, на мою думку, є одним із найкращих навчальних закладів Зарічненської селищної ради. Вищу кваліфікаційну категорію мають 28 працівників, 14 з них мають педагогічне звання «старший вчитель» та 1 – звання «вчитель-методист», спеціаліст І категорії – 16, спеціаліст ІІ категорії -5, спеціаліст -9, бакалавр -3.

Особливістю 2021-2022 навчального року у закладі була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням противірусної хвороби СОVID-19.

Організація в ліцеї освітнього процесу в перід карантину здійснювалася в закритих Viber-групах та на освітніх платформах Google Meet та Zoom.

У І семестрі учні 1-11 класів навчались дистанційно з 30.10 по 08.11.2021р., з 19.11 по 06.12.2021р., з 20.01 по 31.01.2022 р., з 24.02 по 25.02.2022 р.

Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2021-2022 роки було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 викликаного початком повномасштабної російсько-української війни.

Міністерство освіти і науки України листом від 25.02.2022 р. №1.326/22 рекомендувало тимчасово призупинити освітній процес.

Відповідно наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради від 25.02.2022 р. №24 «Про тимчасове припинення освітнього процесу та запровадження канікул в закладах освіти Зарічненської селищної ради», в ліцеї також був виданий наказ від 25.02.2022 р.№13 «Про оголошення канікул з 28.02 по 11.03.2022 року учням 1-11 класів.

Розпорядженням голови Зарічненської селищної ради від 11.03.2022 р. № 27, наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради від 11.03.2022 р. №8, освітній процес був відновлений в ліцеї із 14 березня 2022 року з запровадженням дистанційних форм навчання.

Незважаючи на всю складність освітнього процесу 2021/2022 навчального року, освітні навчальні програми виконані в повному об’ємі. Для проведення підсумків навчання учнів випускних класів у формі ДПА та ЗНО відбулися певні корективи.

У 2021-2022 н.р., відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти”від 24 березня 2022 року№2157 І-Х; наказ МОН України від 28.02.2022 №242 “Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021- 2022 навчальному році”, затверджений у Міністерстві юстиції України 03 березня 2022 року за №283/37619). У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

У 2021-2022 н.р. учнів 11 класу теж звільнено від проходження ДПА. Проте всі випускники були вчасно зареєстровані на проходження ЗНО -2022. Але режим воєнного стану вніс свої корективи, і реєстрація на ЗНО дає змогу одинадцятикласникам пройти мультипредметний тест (українська мова, історія України, математика) у липні 2022 року для вступу до вищих навчальних закладів. Бажання складати МПТ виявили всі учні.


 

2.Аналіз навчально-виховної та методичної роботи ліцею

за 2021-2022 навчальний рік

Протягом 2021-2022 навчального року робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення особистісно-орієнтованої та компетентнісної освіти школярів. Велика увага в ліцеї приділялась охопленню дітей навчанням, якісним засвоєнням програмового матеріалу на рівні Державного стандарту освіти Цьому сприяло чітке планування навчально-виховного процесу в ліцеї на весь навчальний рік.

Робочі навчальні плани 5-11 класів включають інваріантну частину, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, яку розподілено з урахуванням матеріально - технічного, навчально - методичного та кадрового забезпечення, освітніх потреб учнів.

Робочий навчальний план для учнів 5 - 9-х класів складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти II ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018 № 405 (таблиця 1).

Інваріантна складова робочого навчального плану включає обов'язкові предмети, що забезпечують виконання вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392. В межах галузі «Суспільствознавство» в 5 класі вивчається курс «Історія України. (Вступ до історії)», у 6 - інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України». В межах галузі «Мистецтво» музичне мистецтво та образотворче мистецтво будуть викладатися в 5-7 класах окремими курсами, у 8 та 9 класах - інтегрований курс «Мистецтво».

Робочий навчальний план для учнів 10-11-х класів складено за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти III ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018 № 408 (таблицу 2).

Старша школа (10-11 класи) - етап реалізації профільного навчання. Пріоритетні завдання на цьому етапі - це створення оптимальних умов для диференційованого та індивідуального навчання, широкого використання факультативів, групових та індивідуальних консультацій. У 10 класах були введені географічний та філологічний профілі, а в 11 класах - біологічний та філологічний.

Реалізація змісту освіти, визначеного Державним стандартом, також забезпечується вибірково-обов 'язковими предметами («Інформатика», «Технології», «Мистецтво»), що вивчаються на рівні стандарту. Із запропонованого переліку обрано два предмети («Інформатика», «Технології»).

Рішення про розподіл годин для формування відповідного профілю навчання приймав заклад освіти, враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу.

Години варіативної складової робочого навчального плану передбачаються на проведення індивідуальних занять та консультацій.

При розподілі варіативної складової враховано, що гранично допустиме навантаження розраховано на одного учня, а уроки фізичної культури, факультативи, індивідуальні заняття та консультації не враховуються при визначенні цього показника.

Індивідуальні заняття та консультації проводилися для окремих учнів чи груп учнів. Облік занять проводився в класному журналі з зазначенням складу групи, яка відвідує заняття. Оцінювання навчальних досягнень учнів не проводилось.

Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти та Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти, з урахуванням індивідуальних здібностей та стану здоров'я учнів. У 2021/2022 навчальному році двоє учнів Смаглюк Марія 8А клас та Ковтунович Марія 9Б клас навчалися на педагогічному патронажі, облік занять проводився в окремому класному журналі. Четверо учнів - Ребдеу Микола 6Б клас, Ковтунович Павло 7Б клас, Шепелевич Христина 8А клас та Лаптєва Ангеліна 8Б клас навчалися на інклюзивному навчанні.

З метою якісного дистанційного навчання та виконання навчальних програм вчителями було внесено зміни до календарно-тематичного планування.

Визначено теми для само опрацювання, теми для відео-уроків чи телевізійних відео-уроків. Вносились зміни у розклад проведення уроків з метою уникнення перевантаження учнів та корективи щодо обсягу класних та домашніх завдань.

Систематично здійснювалась перевірка знань учнів з використанням платформи ZOOM, MEET, VIBER. З метою підготовки до НМТ учні 11 класів пройшли демонстраційний варіант на веб-сайті УЦОЯО.

За результатами перевірки встановлено, що навчальні плани і програми за 2021/2022 навчальний рік з усіх предметів інваріантної та варіативної частини навчального плану виконано за змістом.

Пріоритетним завданням викладання української мови є формування в учнів компетентностей комунікативно доцільно й випродано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування з дотримуванням норм українського етикету. Вчителі намагались забезпечити виконання цих завдань під час дистанційного навчання за допомогою письмових форм роботи( есе, власне висловлювання, відповіді на питання відкритого типу). Під час виконання завдань вчителями був налагоджений зворотній зв?язок з учнями. Уроки проводились в онлайн-режимі. Учителі дотримувалися вимог програми при написанні контрольних робіт, творів, переказів, проведення уроків зв'язного мовлення, уроків з літератури рідного краю вчителі української мови та літератури. Вони проводили оцінювання навичок мовленнєвої діяльності, говоріння, читання згідно вимог навчальної програми з української мови.

Учителі англійської мови провели контрольні перевірки навичок письма, говоріння, читання, аудіювання у кінці семестрів.

Учителями математики здійснювалось викладання навчального матеріалу послідовно, проведені тематичні контрольні роботи відповідно до вимог програми з математики.

Учителі географії, біології, хімії, виконали передбачену програмою кількість практичних, лабораторних, контрольних робіт(одна на семестр). З історії та інших суспільних предметів, з яких не передбачено написання контрольних робіт учителями проводились уроки узагальнення та корекції знань. Вони проводились як в усній так і письмовій формі, у вигляді тестування, дискусій, фронтального опитування. Також згідно оновлених програм у 5-9 класах проведено по 2 практичні роботи з теми, а в 10-11 класах по 1 практичному заняттю з теми.

З усіх предметів здійснюється тематичне оцінювання навчальних досягнень, умінь та навичок учнів. Кількість тематичних оцінювань відповідає вимогам навчальних програм.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 5-11- х класах у межах часу, відведеного робочим навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) збігається, відхилень від змісту навчальних програм не виявлено.

Обов'язкова кількість тематичних контрольних робіт, оцінювань з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, різнорівневим тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів; кількість обов'язкових лабораторних, практичних робіт, передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана; варіативна складова робочого навчального плану в 1-11-х классах виконана.

За підсумками річного оцінювання 2021/2022н.р.

279 учнів 5-11-х класів - атестовані; закінчили на високому і достатньому рівнях -112 учнів, що складає 41,2% від загальної кількості, з них 23 учні (6,42%) - на високому рівні.

За результатами навчального року учні 5-11 класів мають належний рівень навчальних досягнень, що відповідає вимогам навчальних програм з усіх предметів, тобто було досягнуто запрограмованого результату.

К-сть

Рівні навчальних досягнень

Клас

учнів

Високий

Достатній

Середній

Початковий

5 А

18

2

4

12

0

5 Б

19

2

9

5

3

6 А

22

4

8

9

1

6 Б

20

2

9

7

2

18

1

5

9

3

7 Б

20

0

8

9

3

8 А

20

2

2

10

6

8 Б

23

3

3

10

7

9 А

24

0

6

10

8

9 Б

17

2

5

8

2

Всього

201

18

59

89

35

Загальні результати навчальних досягнень учнів ліцею II ступеня становлять:


 

К-сть

Рівні навчальних досягнень

Клас

Високий

Достатній

Середній

Початковий

учнів

10 А

19

2

7

7

2

10 Б

16

0

4

10

2

IIA

17

1

12

5

0

11 Б

15

2

7

6

0

4

67

5

30

28

4



 


 

Учні нашого ліцею є переможцями II туру І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Цьогоріч маємо такі результати:

Українська мова та література

Швая Ольга -учениця 10 класу (вч. Червінська Н.Ф.)

Англійська мова

Мельникович Софія - учениця 8 класу (вч. Мельникович І. А.)

Трудове навчання

Смаглюк Максим - учень 9 класу (вч. Сьох В. В.) Ковтунович Станіслав - учень 11 класу (вч. Сьох В. В.)

Біологія

                      Мельникович Софія - учениця 8 класу (вч. Шершень JI. М.)

                      Мельник Максим - учень 9 класу (вч. Ковтунович Ж. В.)

                      Ковтунович Діана - учениця 10 класу (вч. Шершень JI. М.)

                      Полюхович Костянтин - учень 11 класу (вч. Шершень JI. М.)

Хімія

Мельникович Софія - учениця 8 класу (вч. Мерзін Н. Ю.)

Мельник Максим - учень 9 класу (вч. Мерзін Н. Ю.)

Смаглюк Марія - учениця 10 класу (вч. Мерзін Н. Ю.)

Полюхович Оксана - учениця 11 класу (вч. Мерзін Н. Ю.)

Математика

Драка Іван - учень 6 класу (вч. Міхеєва JI.JI.)

Смаглюк Катерина - учениця 7 класу (вч. Ковтунович Т. Є) Мельник Максим - учень 9 класу (вч. Смаглюк Н. В.) Полюхович Оксана - учениця 11 класу (вч. Смаглюк Н. О.)

Фізика

Смаглюк Катерина - учениця 7 класу (вч. Мерзін В. А.) Мельник Максим - учень 9 класу (вч. Ковтунович С. Ф. ) Полюхович Оксана - учениця 11 класу (вч. Мерзін В. А.) Історія

Мельникович Софія - учениця 8 класу (вч. Мельникович О. П.) Ковтунович Вікторія - учениця 9 класу (вч. Мельникович О. П.) Ковтунович Марія - учениця 10 класу ( вч. Мельникович О. П.) Полюхович Оксана - учениця 11 класу (вч. Смаглюк Н. М.)

Переможцями II ( міжшкільного етапу) Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика є:

Галушко Іван - учень 5 класу (вч. Червінська О. П.)

Смаглюк Марія - учениця 10 класу (вч. Червінська Н. Ф.)

Два учні нашого ліцею вибороли перемогу у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад і нагороджені дипломами III ступеня:

трудове навчання- Смаглюк Максим учень 9 класу (вч. Сьох В.В.)

хімія- Полюхович Оксана, учениця 11 класу(вч. Мерзін Н.Ю.)

Не стоять осторонь учні нашого ліцею і в МАН. Учениця 10 класу Смаглюк Марія зайняла II місце у районному етапі відділення «Хімія та біологія» в секції «Біологія та психологія» (наук. кер. Шершень JIM.)

Успішність та якість знань учнів пов'язана з відвідуванням уроків. У закладі протягом багатьох років діє єдина загальна система обліку відвідування учнями занять. Усі класні керівники організовують щоденний запис про відсутність учнів у класному журналі, відслідковують подання довідок від сімейних лікарів, пояснювальних записок від батьків та інших документів, що свідчать про причину відсутності.

Згідно з планом внутрішнього контролю, адміністрацією ліцею перевірялись календарні плани вчителів-предметників: до уваги бралися загальна кількість уроків, кількість тематичних оцінювань, контрольних, лабораторних, практичних робіт.

Учителі ліцею при оформленні класних журналів дотримувалися вимог відповідних нормативних документів. Ведення класних журналів перевіряється адміністрацією протягом року, про що робляться записи у розділі «Зауваження до ведення класного журналу». Всі зазначені недоліки щодо оформлення предметних сторінок вчителями-предметниками були усунуті. В цілому оформлення предметних сторінок класних журналів ведеться на достатньому рівні.

Всі учні 5-8-х та 10-х класів переводяться в наступні класи.

Методична робота

Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, Державним стандартом освіти, освітня політика в ліцеї у 2021- 2022 н.р. спрямовувалась на пізнавальну, наукову, аналітико- управлінську діяльність, психолого-діагностичну функцію освітнього процесу, на ефективність, дієвість і результативність внутрішньо шкільної методичної роботи. Місія методичної роботи у 2021-2022н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (формування професійних компетентностей). Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 року №1119, наказу по школі від 01.09.2020року «Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2021-2022 н.р.», враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу закладу освіти, було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові тісно були пов'язані, взаємодіяли між собою, діяли з єдиною метою - досягнення кращих показників навчання і виховання.

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, діагностико-теоретичне опрацювання методичної теми ліцею та реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічна рада; методична рада; професійні спільноти вчителів; нетрадиційні форми методичної роботи; предметні тижні та місячники; проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів; робота з обдарованими та здібними дітьми.

У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив школи працював над II етапом науково-методичної проблеми «Формування ключових компетентностей особистості для успішної самореалізації в суспільстві на засадах «педагогіки партнерства» як одного з основних компонентів Нової української школи» та виконання таких завдань упродовж 2021 - 2022 навчального року :

-вивчення та аналіз основних освітніх нормативних документів, програм, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо змісту, форм та методів організації освітнього процесу;

-ознайомлення, вивчення та використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду;

-розвиток ініціативи й творчості, новаторських пошуків педагогів;

-сприяння самоосвітній фаховій діяльності педагога з метою безперервного підвищення власної кваліфікації та педагогічної майстерності;

-підготовка та проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, надання практичної методичної допомоги педагогам в оволодінні сучасними методами навчання та виховання;

-організація якісного забезпечення освітнього процесу;

проведення шкільних конкурсів та виставок творчих робіт учнів, участь у міських та обласних заходах, спрямованих на самореалізацію учнів, які виявляють особливі досягнення у вивченні предметів;

-забезпечення роботи факультативів, гуртків, індивідуальних та групових занять з метою розвитку життєвих та предметних компетентностей учнів;

підготовка учнів до участі у I, II етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін;

-поновлювати постійно інформацію на веб-сайті ліцею.

Методична робота в ліцеї здійснювалась згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, Зарічненського ЦПРІШ, нормативно-правовими документами про середню освіту. Робота над загальношкільною науково-методичною проблемою «Формування ключових компетентностей особистості для успішної самореалізації в суспільстві на засадах «педагогіки партнерства» як одного з основних компонентів Нової української школи» стала поштовхом для

пошуку форм і функціональних структур із підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого - педагогічному та науково-теоретичному аспектах. Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів (міжкурсові форми роботи) - включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити їх на об'єкт цього вдосконалення. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичних підструктур були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, творчі звіти, наставництво, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої входять:

голова методичної ради: Червінська О.П., заступник директора з НВР; члени методичної ради: Ковтунович В.Т., керівник закладу; Мельникович Н.М., заступник директора з НВР; Ковтунович Ж.В., заступник директора з BP; Слівчук Т.І., керівник м/о; Ковтунович О.С., керівник м/о; Мерзін Н.Ю., керівник м/о; Смаглюк Н.В.., керівник м/о; Смаглюк О.В., керівник м/о; Юшкевич О. Я., керівник м/о.

Визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об'єднань на 2021- 2022 навчальний рік.

Питання форм і методів роботи з обдарованими та здібними учнями, удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних технологій, взаємозв'язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників, у розвитку творчості вчителів та

учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях педагогічноі ради, методичних об'єднань.

Впродовж навчального року проводився аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (показові уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.

На кінець 2021-2022 н.р. якісний склад педагогічного колективу становив: спеціаліст вищої категорії - 28, спеціаліст І категорії -16 спеціаліст II категорії - 5,спеціаліст - 9,бакалавр -3, 1 педагог має звання «Вчигель-методист», 14 вчителів школи мають звання "Старший учитель".

Протягом року вчителі ліцею підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі онлайн семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також в рамках атестації. Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, впродовж 5 років вчитель має пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Це є обов'язковою умовою атестації. Кожний вчитель закладу розробив власну траєкторію підвищення кваліфікації на п'ять років. В поточному навчальному році курсова підготовка вчителів також проходила в дистанційному режимі, адже зараз перед педагогами відкрито безліч варіантів онлайн-навчання. Педагоги школи віддають перевагу ігіституційній формі підвищення кваліфікації, а саме - дистанційній. Реалізація цієї мети відбувається шляхом курсової підготовки на базі Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти, стажування та самоосвітня робота педагогів.

Дистанційне навчання відкрило нові можливості перед педагогами закладу. Вчителі закладу підвищували кваліфікацію онлайн на освітніх порталах, проектах, студіях, сервісах: «На урок», «Всеосвіта», «.EdEra», «Prometheus» та інші, отримали сертифікати з підвищення кваліфікації у формі дистанційного

навчання . Тематика обраних курсів різноманітна, і залежить від завдань, що стоять перед сучасною освітою, відповідає методичній проблемі закладу освіти, кваліфікації вчителя та інше. В дійсності, вчителі ліцею практично всі прослухали вебінари з організації дистанційного навчання, більшість яких відбулись на IT- проекті «Всеосвіта», однак, не замовили сертифікати з фінансових причин. 60 педагогів ліцею пройшли курси підвищення кваліфікації, 16 педагогічних працівників - атестацію. З них: 2- відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», 5- відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший» учитель, 1 - присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», 1 - відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»,3- присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», 2- присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст II категорії, 6 - встановлений 11 тарифний розряд.

Основну роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об'єднанням. Так у навчальному закладі працювали 7 методичних об'єднань:

з/п

Методичні об'єднання

Керівники

1

Суспільно- гуманітарного циклу

Ковтунович О.С.

2.

Математики, фізики, інформатики

Смаглюк Н.В.

3.

Природничого циклу

Мерзін Н.Ю.

4.

Оздоровчо-естетичного циклу

Смаглюк О.В.

5.

Початкової школи

Слівчук Т.І.

6.

Класних керівників

Ковтунович Ж.В.

7.

Асистентів - учителів

Юшкевич 0. Я.


 

Робота методичних об'єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку.

Діяльність методичних об'єднань було сплановано на основі річного плану роботи ліцею та науково-методичної проблеми. Одним із напрямків методичної роботи ліцею була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої - надання необхідної допомоги молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

Протягом останніх років ліцей ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій створення ситуації успіху, критичного мислення, інтерактивних технологій, методу проектів. Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвитком пізнавальної активності учнів, формуванням особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвитком творчих здібностей, підготовкою учнів до НМТ (українська мова та література, історія України, математика). Слід зазначити, що матеріально-технічна база навчальних кабінетів значно поповнилася ТЗН ( плазми, комп'ютери), що дає вчителям змогу використовувати IT технології та інноваційні технології. У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи. Вчителі прийняли активну участь у онлайн- семінарах на рівні Зарічненського центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.

Вчителі школи показують гарні результати з методичної роботи. З метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, популяризації та пропаганди перспективного, педагогічного досвіду, впровадження його в практику навчальних закладів та виявлення творчо працюючих вчителів в школі щорічно проводиться конкурс методичних знахідок вчителів - «Ярмарок педагогічних ідей». У районному етапі обласного конкурсу- ярмарку педагогічної творчості практичний психолог Ковтунович О.С. зайняла III місце у номінації «Психологія».

Усі роботи базуються на практиці вчителів роботи над науково-методичною темою закладу, предметних компетентностях та наскрізних лініях. Упродовж навчального року лише окремими методичними об'єднаннями були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцеї дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп'ютерної техніки.

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою в плані роботи з методичної підструктури були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над науково - методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова" та післякурсова підготовка, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше .

Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих

предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

-окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями;

-педагоги ліцею залишаються інертними до публікацій методичних

-розробок у фахових виданнях;

-не усі вчителі приймають участь у проведення предметних тижнів, місячників.

Аналіз роботи 1-4 класів НУШ за 2021-2022 н.р.

Навчальна діяльність у початковій школі ліцею у 2021/2022н.р здійснювалася за робочим навчальним планом складеним:

  • для 1-2-х класів - за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти (1-2 клас), розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1272;

  • для 3-4-х класів - за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти (3-4 клас), розробленою під керівництвом О.Я. Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1273;

У програмі визначено вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання; коротко вказано відповідний зміст кожного навчального предмета чи інтегрованого курсу. Зміст програми має потенціал для формування у здобувачів ключових компетентностей; спільним для всіх ключових компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами. Враховуючи інтегрований характер компетентності, у процесі реалізації Типової освітньої програми використовуються внутрішньопредметні і міжпредметні зв'язки, які сприяють цілісності результатів початкової освіти та переносу умінь у нові ситуації.

Розподіл навчальних годан за темами, розділами, вибір форм і методів навчання вчителі визначали самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у програмі.

З метою з'ясування рівня виконання навчальних планів та програм у червні 2022 року адміністрацією було проведено співбесіди з вчителями, перевірено навчальну документацію, класні журнали, календарні плани, зошити для контрольних робіт.

Під час перевірки зверталась увага на якість і своєчасність виконання навчальних програм, зміст програмового матеріалу з кожної теми і запис виконання його в класному журналі, проведення передбаченого мінімуму контрольних робіт, тематичного оцінювання навчальних досягнень, умінь та навичок учнів, екскурсій, уроків позакласного читання та розвитку мовлення,використання міжпредметних зв'язків.

У ході перевірки було виявлено, що вчителі дотримувались робочих навчальних планів і програм. Під час календарного планування і

дотримувались принципу послідовності викладання навчального матеріалу. Було звірено календарно-тематичні плани, навчальні програми та записи на сторінках класних журналів. Виконана практична частина навчальних програм: контрольні та практичні роботи, міні-проекти, уроки розвитку зв'язного мовлення, бесіди з позакласного читання з відповідних предметів.

Під час дистанційного навчання вчителі працювали в синхронному режимі з використанням програми ZOOM, додатку Google Meet та в асинхронному, за допомогою додатку вайбер

У 1-4 класах перевірні роботи (списування, диктант, аудіювання, письмові перекази, читання мовчки, мовні контрольні роботи) учні виконують у зошитах для контрольних робіт, або на окремих аркушах, а перевірку навичок читання вголос - в окремих зошитах обліку якості читання, який веде учитель.

Наявність святкових та вихідних днів під час робочого тижня, призвело до того, що з багатьох предметів спостерігається невелика розбіжність між годинами за програмою і фактично проведеними, але програму з усіх предметів інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану виконано за рахунок коригування розкладу та ущільнення в повному обсязі.

Слід відзначити, що з метою виконання навчальних програм було своєчасно здійснено заміну уроків вчителів, які хворіли або проходили курси підвищення кваліфікації.

Шестеро учнів початкових класів навчались на інклюзивній формі навчання за ЮР, складеною командою психолого-педагогічного супроводу у вересні. Корекційні заняття з цими учнями проводились фахівцями за програмами МОН України для дітей з ООП. Програми корекційних занять виконані шляхом ущільнення програмового матеріалу, оскільки через відсутність фінансування у травні заняття не проводились.

Цьогоріч ми керувались новим нормативним документом щодо оцінювання результатів навчання. Це наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2021 р. №813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання, учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»(він відмінив 3 попередні)

Основні маркери нових методичних рекомендацій Відповідно до п.22 статі І Закону України «Про освіту»: результати навчання - це знання, уміння, навички, способи мислення, погляди, цінності, інші особисті якості, набуті у процесі навчання, виховання та розвитку, які можна ідентифікувати, спланувати, виміряти і оцінити та які особа здатна продемонструвати після завершення освітньої програми або окремих компонентів.

Відповідно до п.28 Державного стандарту початкової освіти:

Формувальне оцінювання має на меті відстеження особистісного розвитку учнів й ходу опанування ними навчального досвіду як основи компетентності та побудову індивідуальної освітньої траєкторії особистості

Метою підсумкового оцінювання є співвіднесення навчальних досягнень учнів з обов'язковими/очікуваними результатами навчання визначеними Державним стандартом/освітньою програмою

З урахуванням мети оцінювання змінено підходи до вираження оцінки. На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета вивчення пропонується використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання здобувачів освіти з предмета вивчення, інтегрованого курсу (освітньої галузі), яка окрім оцінювального судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання.

Результат оцінювання особистіших надбань здобувачів освіти: у 1-2 класах виражати вербальною оцінкою (сформовано (У)/формується); у 3-4 класах виражати вербальною оцінкою (сформовано (У)/формується), або рівневою оцінкою («початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В).

За вибором закладу освіти на підставі рішення педагогічної ради. Підсумкове оцінювання

Об'єктом підсумкового оцінювання є результат навчання здобувачів освіти за рік.

Основою для підсумкового оцінювання результатів навчання за рік є: тематичні діагностувальні роботи; записи оцінювальних суджень про результати навчання; спостереження вчителя у процесі формувального оцінювання.

У межах формувального оцінювання за результатами опанування певної програмової теми/частини теми (якщо тема велика за обсягом)/кількох тем чи розділу протягом навчального року рекомендуємо проводити тематичні діагностувальні роботи.

Результатами оцінювання тематичних діагностувальних робіт є оцінювальні судження з висновком про сформованість кожного результату навчання, який діагностується на даному етапі навчання. Оскільки тематична робота може містити завдання різних рівнів реалізації навчальної діяльності, то для формулювання оцінювального судження рекомендуємо характеристику результату навчання співвідносити з орієнтовними рамками оцінювання з урахуванням видів діяльності, водночас рівня результату навчання учня НЕ визначати.

З метою підготовки до наступного після діагностувальної роботи уроку рекомендуємо учителю у зручний для себе спосіб узагальнити виявлені результати навчання учнів класу, визначити їх досягнення та утруднення, спланувати форми і зміст диференційованої та індивідуальної роботи учнів, визначити шляхи подальшої роботи з метою покращення результатів. Форму аналізу діагностувальної роботи вчитель може дібрати на власний розсуд...

Підсумкове оцінювання за рік з предметів таких галузей, як «Технологічна», «Інформатична», «Мистецька», «Фізкультурна» здійснюється шляхом узагальнених даних, отриманих підчас формувального оцінювання, з урахуванням динаміки формування результату навчання.

З метою реалізації індивідуального підходу до учнів під час підсумкового оцінювання результатів навчання пропонується за 10-15 днів до кінця навчального року узагальнити результати навчання учнів з предметів вивчення/інтегрованих курсів за кожним блоком результатів навчання.

Учитель, за рішенням педагогічної ради закладу освіти, може фіксувати в класному журналі, або лише на носії зворотного зв'язку з батьками попередню оцінку за результатами підсумкового оцінювання.

У разі виявлення бажання учнів (їхніх батьків) покращити отриманні результати, учитель може запропонувати індивідуалізовану діагностувальну роботу з виявлення стану сформованості тільки тих результатів, які учень хоче покращити.

Підсумкову (річну) оцінку фіксують у класному журналі і свідоцтві досягнень.

У частині класного журналу «Зведений облік навчальних досягнень учнів» записується лише рішення педагогічної ради про переведення учня до наступного класу.

Відповідно до п.8. ст.12 Закону України «Про освіту» наприкінці 4 класу, з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладу освіти

проводять державну підсумкову атестацію здобувачів початкової освіти, результати якої не впливають на підсумкову оцінку за рік.


 


 

За результатами навчання

Клас

Рівень

3-А

21 (учень)

3-Б

(20учнів)

4-А

(25 учнів)

4-Б

(26 учнів)

Високий

2

3

5

6

Достатній

9

6

10

11

Середній

9

10

9

8

Початковий

1

1

1

1


 

Аналіз свідоцтв досягнень(Додаток)

 

Ураховуючи, що кожен здобувач освіти має певні обдарування хоча б одного виду навчальної діяльності, за підсумками навчального року рекомендується нагороджувати учнів відзнаками (грамоти, дипломи тощо) школи за індивідуальні досягнення.

Навчання й оцінювання - нероздільні процеси. Педагогічне оцінювання є одним із важливих елементів сучасного освітнього процесу. Від правильної організації оцінювання більшою мірою залежить ефективність управління навчальним процесом.

Формувальне оцінювання - це цілеспрямований неперервний процес спостереження за навчанням учнів; воно є необхідною умовою інтерактивного навчання!

На думку Наталії Морзе «Якщо уявити учнів в образі рослин, то зовнішня (підсумкова) оцінка, прийнятна для традиційного навчання, - це процес простого вимірювання їх зросту. Результати вимірювань будуть цікавими для порівняння та аналізу, але вони самі по собі не впливають на ріст рослин.

Формувальне оцінювання, навпаки, схоже на підживлення і полив рослин. Тим самим безпосередньо впливає на їх ріст.»

3.Аналіз виховної роботи

  1. за 2021-2022 н.р.

Протягом 2021-2022 навчального року виховну роботу ліцею було організовано з урахуванням основних положень Конституції України, згідно з Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про мови в Україні”, „Про охорону дитинства”, «Про попередження насильства в сім'ї», інформаційними матеріалами «Про деякі питання організації виховного процесу у 2021-2022 н.р. щодо формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, національно-патріотичного виховання, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних i психотропних речовин, запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми тощо.» (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-486) та іншими нормативно-правовими документами, що регулюють виховний процес в освітніх закладах України.

Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є: єдність навчання, виховання та розвитку ( ст. 6 Закону України «Про освіту»). Серед основних завдань ліцею з виховного напрямку - національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Особлива увага в ліцеї протягом 2021-2022 н.р. приділялася національно-патріотичному вихованню. Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» та від 30 червня 2021 р. № 673 «Державну цільову соціальну програму до національно-патріотичного виховання на період до 2025 року». Керуючись ст. 26,59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді протягом 2021-2022 навчального року в ліцеї були проведені наступні заходи:

З нагоди Дня миру у ліцеї  пройшли патріотична акція «Стіна думок», фотосушка  дитячих робіт «Діти за мир».

12 жовтня 2021 року, у переддень Дня українського козацтва та Захисника Вітчизни, у ліцеї була проведена квест-гра «Козацькому роду нема переводу!», учасниками якої були учні 5-7 класів.

Напередодні Дня Гідності та Свободи України учнів 6-11 класів ліцею об'єднав челендж "СВОБОДА. ГІДНІСТЬ. УКРАЇНА". Члени учнівського врядування спільно з педагогом-організатором підготували і провели годину пам'яті, приурочену Дню Гідності та Свободи для 1-11 класів.

До Дня пам'яті жертв Голодоморів та з метою виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій та враховуючи дистанційну форму навчання з ліцеїстами були проведені патріотичні заходи: акція «Незабудки», віртуальна виставка малюнків «Ціна хліба – життя», віртуальна виставка композицій «Пам’ятаю, що хліб — святий!».

7 грудня 2021 року, в День української хустки учні та вчителі нашого ліцею приєднались до флешмобу «Зроби фото з хусткою», члени учнівського врядування Дібрівського ліцею провели з учнями майстер-клас "Розфарбовування арт-розмальовки "Українська хустка".

14 січня 2022 року в нашому ліцеї відбулося народознавче свято, приурочене святам зимового циклу, учасниками якого були учні 4-б класу під керівництвом класного керівника Августинович Ж.П. та асистента вчителя Костюкович Р.І.

Ліцейна родина 22 січня 2022 року, в День Соборності, стала учасницею поетичної естафети "В єдності наша сила" та патріотичного флешмобу "УКРАЇНА". 9 березня 2022 року в рамках ліцейного патріотичного проекту “З вірою в Перемогу” в ліцеї організовано патріотичну акцію «З Надією в серці – з вірою в Перемогу!».

14 березня 2022 року, в День українського добровольця здобувачі Дібрівського ліцею щиро онлайн привітали усіх добровольців України.

13 квітня 2022 року учнівське врядування презентувало через соціальні мережі проєкт "Моя Україна" #NATO Закрийте Небо Дайте дітям шанс жити!!!Врятуйте маленьких українців - закрийте небо над Україною!!!»

В рамках ліцейного патріотичного проекту “З вірою в Перемогу!”
працівники ліцею, учні та жителі села плели маскувальні сітки, яких так потребують наші воїни ЗСУ.

Наші учні в рамках ліцейного проекту “З вірою в Перемогу” стали учасниками великодної акції “Лист солдату”, організованої Рівненським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта».

В ході реалізації проекту “З вірою в Перемогу” вихованці ліцею долучились до висадження дерев в рамках Всеукраїнської екоакції. Це загальнодержавна, еколого-патріотична ініціатива у контексті проєкту «Сади Перемоги».

14 квітня 2022 року учні 7-х класів змагалися в інтелектуальній грі "Все буде УКРАЇНА".

Складовою частиною проекту “З вірою в Перемогу” стала участь наших вихованців у загальноєвропейському челенджі «Європа підтримує Україну», який започаткував Український державний центр позашкільної освіти.

19 травня 2022 року, в День вишиванки, ліцейна родина активно долучилася до патріотичної акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом цього дистанційного навчального дня була вишиванка. Вітальне відео до свята” Вишиванку одягаємо, Україну прославляємо” створили члени учнівського врядування та розмістили відео в соціальних мережах. Голова учнівського самоврядування Полюхович О.І. в переддень свята запросила усіх взяти участь у челенджі-флешмобі “ #Україна_в_серці #Дібрівський_ліцей “.

В рамках ліцейного проекту “З вірою в Перемогу” було організовано збір продуктових наборів жителям Чернігівщини. Завдяки нашим спільним зусиллям було зібрано 27 продуктових наборів.

До Дня пам’яті та примирення і 77-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8 травня 2022 року здобувачі освіти Дібрівського ліцею сердечно привітали через соціальні мережі всіх з Днем пам'яті та примирення. Щиро подякували у відео всім ветеранам війни і тим, хто продовжує захищати Батьківщину сьогодні! А 9 травня, в день Перемоги над нацизмом, старшокласники привітали зі святом ветерана Другої світової війни — Червінського Панаса Семеновича.

Учнівське врядування в рамках реалізації учнівського проекту “Моя Україна” зняли відеопривітання до Дня матері, висловивши свою вдячність і шану тим, хто виростив Героїв України.

На виконання листа Рівненської обласної державної адміністрації від 24.06. 2022 №вих-5943/0/01-48/22 щодо проведення тематичних заходів з нагоди Дня Конституції України 28 червня 2022 року в ліцеї проведені слідуючі заходи: відеопривітання учнів та вчителів з Днем Конституції України через вайбер-групи, інтерактивні вікторини “Чи знаєте ви Конституцію України”, ”Конституційні права громадян України”, “ Правові поняття Конституції України”, перегляд відеоматеріалів “Дітям про Конституції України”.

Протягом 2021-2022 н.р. з метою інформування і підвищення рівня обізнаності учнів із питаннями євроатлантичної інтеграції, враховуючи дистанційний формат навчально-виховного процесу в ліцеї проведені освітні онлайн-заходи про Європейський Союз: : “Відкрий Європу для себе”, “Як влаштований Європейський союз”; інформаційні години “Євроатлантична інтеграція України як умова нового світового соціально-політичного порядку”, “Історія створення Європейського Союзу.”; учні здійснили віртуальну подорож “Україна – держава європейська”, переглянули відео "Дітям про Євросоюз", стали учасниками інтерактивних вікторин до Дня Європи: “Третій зайвий”, “Прапори Європи”, “Смачна Європа”, “Географія символів Європи (геоаксіологія)”.

У 2021-2022 навчальному році значна увага приділялась педагогічним колективом і адміністрацією закладу роботі з запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю. На виконання Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2021-2023 роки та листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 03.03.2021 №1111-10/01-09/21 в ліцеї розроблені та затверджені заходи з реалізації Програми, а саме пунктів 31, 32,33 Програми (наказ від 03.09.2021 № 55 “Про затвердження плану заходів ліцею на 2021-2022 н.р. з реалізації Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021-2023 роки”).

На виконання пункту 31 Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2021 - 2023 роки, з метою формування у здобувачів освіти свідомого та поважливого ставлення до соціально позитивного способу життя, з метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, запобігання серед здобувачів освіти будь-яких проявів насильства, формування стійких переконань в учасників освітнього процесу щодо неприпустимості булінгу (цькування) в міжособистісних стосунках у закладі видано наказ від 02.09. 2021 року № 51 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в Дібрівському ліцеї на 2021-2022 н.р.». Даний річний план заходів відображений у розділі «Виховна робота» загальноліцейного плану роботи закладу на 2021-2022 н.р., у планах психологічної служби та класних керівників. Інформація про план заходів з профілактики булінгу та його виконання розміщена та систематично поповнюється на сайті ліцею. На виконання даного плану, плану роботи ліцею на 2021-2022 н. р., наказу Дібрівського ліцею від 15.09.2021 року №61 «Про затвердження плану заходів тижня з протидії булінгу в Дібрівському ліцеї» та з метою запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі з 20 вересня по 25 вересня 2021 року психологічною службою школи був проведений Тиждень протидії булінгу. Заходи Тижня психологічна служба ліцею провела згідно затвердженого плану. Результати проведених заходів Тижня узагальнені в наказі по ліцею від 27.09. 2021 року № 65 «Про підсумки проведення тижня протидії булінгу у Дібрівському ліцеї». З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків,на виконання наказу по Дібрівському ліцею від 16.11. 2021 року № 80 «Про проведення Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» психологічною службою з 25 листопада по 10 грудня 2021 року були проведені заходи Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Згідно наказу по Дібрівському ліцею від 03.09.2021 №54 «Про створення постійно діючої комісії з розглядів випадків булінгу» в закладі створена відповідна комісія з метою запобігання серед здобувачів освіти будь-яких проявів насильства.

На виконання пункту 32 даної програми в закладі проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності щодо правомірної поведінки, відповідальності за правопорушення. Систематично класні керівники 1-11 класів проводять виховні заходи із профілактики дитячої злочинності, уживання учнями та учнівською молоддю наркотичних засобів, психотропних речовин; ознайомлення батьків із чинним законодавством стосовно їх відповідальності за виховання й утримання дітей .

30 вересня 2021 року з метою профілактики правопорушень, проявів булінгу серед підлітків відбулася зустріч учнів з інспектором ювенальної превенції Вараського РВП ГУНП в Рівненській області лейтенантом поліції Сафроновим Володимиром Олександровичем. Учасники діалогу спілкувалися про попередження злочинності, правопорушень, насильства; роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх. Окреме питання було присвячене проблемі жорсткого поводження з дітьми та булінгу в сучасному суспільстві.

Індивідуальні бесіди з учнями, які є порушниками дисципліни у ліцеї та мають багато пропусків навчальних занять без поважних причин проводив дільничий інспектор Пінчук А.В.

На виконання Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021-2023 роки, плану роботи ліцею на 2021-2022 н.р., наказу по Дібрівському ліцею від 03.12.2021 року № 82 «Про проведення у ліцеї Тижня права «Твоя безпека – в твоїх руках» та з метою виховання в учнів поваги до закону і прав людини, інтересу до активної суспільної діяльності в межах правового поля  з 07 грудня по 13 грудня 2021 року в ліцеї проведено Тиждень права. Заходи Тижня проведені згідно затвердженого плану. Результати проведення Тижня права узагальнені у наказі по ліцею від 16.12. 2021 року № 84 «Про підсумки проведення у Дібрівському ліцеї Тижня права «Твоя безпека – в твоїх руках».

З метою профілактики серед дітей та учнівської молоді правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, закріплення знань Правил дорожнього руху, на виконання наказу по Дібрівському ліцею від 07.10.2021 року № 70 « Про проведення у ліцеї Тижня безпеки дорожнього руху «Молодь за безпеку дорожнього руху» у закладі з 11.10.2021 по 19.10. 2021 року проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Результати Тижня узагальнені у наказі по закладу від 20.10.2021 року №74 «Про підсумки проведення у ліцеї Тижня безпеки дорожнього руху».

На виконання пункту  31 Програми,  з метою своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, їх обліку, соціального супроводу і систематичного контролю за утриманням та вихованням в них дітей, практичний психолог Ковтунович О.С. та соціальний педагог Червінська С.Ст. здійснюють психологічний супровід 3-х дітей з сім’ї Міньків, яка опинилася у скрутних життєвих обставинах; надають рекомендації класним керівникам, адміністрації закладу для забезпечення дієвої допомоги дітям. Соціальним педагогом ведеться щоденний контроль за відвідуванням цими учнями навчальних занять. Психологічною службою ліцею, класними керівниками, асистентами вчителів проводиться систематична індивідуальна робота з учнями, які потребують посиленої педагогічної уваги та надається консультативна допомога їх батькам.

На виконання пункту 33 Програми ( Про забезпечення проведення навчання, підвищення кваліфікації, семінарів для фахівців, залучених до виконання профілактичних та корекційних програм, а також із соціальної роботи) у березні заплановано засідання мо класних керівників, вихователів ГПД з теми: «Превентивно-правова освіта як засіб виховання компетентної особистості в освітньому просторі ліцею в умовах реалізації Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021-2023 роки». В цілому робота з реалізації з ліцеї Програми ведеться на належному рівні.

Актуальною у 2021/2022 н. р. залишається профілактична робота щодо протидії торгівлі людьми. До Міжнародного дня боротьби з рабством для учнів старшої школи було проведено кінолекторій «Трудова експлуатація», «Станція призначення – життя».

На інформаційних стендах та сайті розміщена інформація, що стосуються збереження життя та здоров’я дітей, захисту їх прав та інтересів; розміщені листівки Національної дитячої «гарячої лінії» -116111, яка є безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

Проведена системна профілактична робота з метою попередження самовільного залишення дітьми школи. На початку навчального року пройшов Всеукраїнський профілактичний захід “Урок” задля своєчасного виявлення сімей, які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов навчання та виховання дітей відвідано сім’ї з СЖО. За результатами перевірки дітей, які не приступили до навчання без поважних причин не виявлено.

На постійному контролі знаходиться відвідування учнями ліцею. У зв’язку з пандемією COVID-19, у ліцеї було запроваджено щоденний моніторинг на хворих учнів, вчителів та працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом SARS-CoV-2і у разі їх виявлення приймалися відповідні рішення. Заходи, які були проведені, спрямовані на підвищення ефективної діяльності, активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди із запровадженням інноваційних методик профілактики правопорушень.

Також, у зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Тому адміністрація школи тримала на постійному контролі пересування колективу ліцею. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю. Проводився моніторинг за пересуванням сімей і дітей в них. Створена онлайн таблиця, в яку кожного ранку вносяться зміни щодо пересування і навчання дітей в таких складних умовах. Учнів, які не виходять на зв'язок і не приступили до занять немає.

Із метою профілактики правопорушень серед учнів ліцею, подальшого розвитку їхньої правової освіти та виховання у дусі поваги до закону, прав людини у школі працює Рада з профілактики з правопорушень.

У 2021-2022 н.р було проведено 3 засідання.

В 2021-2022 році на ліцейному обліку перебуває 1 сімя (3 учнів), які опинилися в складних життєвих обставинах. В жовтні 2021 року класними керівниками і психологічною службою ліцею було здійснено перевірку умов проживання учнів з та малозабезпечених родин, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Профорієнтаційна робота в 2021-2022 навчальному році проводилася як в очному так і в дистанційному форматі. Проведений профорієнтаційний захід класними керівниками 11-х класів “Особливості вступної кампанії 2022” з випускниками стосовно вступної кампанії в 2022 році та специфічних умов навчання у виші. Цьогоріч психологічна служба ліцею заходи тижня профорієнтації провела в онлайн-форматі.

Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності з учасниками навчально-виховного процесу.

Питання безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директорові, педагогічних радах. З метою створення безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму серед учнів, вихованців, забезпечення впровадження відповідних вимог державних і галузевих нормативних документів з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці у навчально-виховний процес на початку навчального року були проведені класними керівниками з вихованцями вступні інструктажі, вчителями-предметниками первині інструктажі з безпеки життєдіяльності учнів на початку занять в кабінетах інформатики, фізики, хімії, біології, лабораторіях, майстернях, спортзалах тощо. Розроблений графік чергування вчителів по ліцею та складений план чергування класів, метою якого є підтримка дисципліни на перервах, запобігання проявів конфліктних ситуацій та запобігання травмування учнів. Класні керівники протягом навчального року провели комплекс бесід (занять) із попередження дитячого травматизму .

Постанова МОЗ від 26.08.2021 р. №9 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, з метою організації освітнього процесу з дотриманням протиепідемічних норм та правил, безпечних умов для збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу у закладі дотримано «Рекомендацій щодо організації роботи та створені безпечні умови освітнього процесу у 2021-2022н .р». Розроблений Алгоритму дій у випадку виявлення ознак гострої респіраторної хвороби або у випадку надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) в учасників освітнього процесу.

Медичними сестрами ліцею проведені практичні заняття для учнів «Надання першої допомоги при нещасному випадку», перегляд відеофільму «Правила поведінки в екстремальних ситуаціях».

На період запровадження воєнного стану в Україні ( Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») в закритих вайбер-групах класних колективів класними керівниками розповсюджується корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предеми»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати»; базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів у серії коміксів «Мінна безпека не без ПЕКа» в-ва «Ранок».

Проведені цільові профілактичні заходи, інструктажі напередодні літніх канікул, доведені до відома батьків у класних групах.

Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності. Згідно річного плану виховної роботи на 2021-2022н.р. у ліцеї проходили заходи до Міжнародного Дня захисту тварин, акції «Турбота про птахів», «Пташині їдальні» з встановлення годівничок. До екоакції «World Cleanup Day»у Всесвітній день прибирання долучилися учні та вчителі нашого ліцею. Наші дев'ятикласники під керівництвом класних керівників провели патріотичну екоакцію, приурочену Дню вишиванки та важливій події у їх житті - закінчення базової середньої освіти. Діти висадили багаторічні квіти на алейній клумбі. Виховні заходи з екологічного виховання проводились з учнями протягом навчального року. Учні ліцею долучились до висадження дерев в рамках Всеукраїнської екоакції. Це загальнодержавна, еколого-патріотична ініціатива у контексті проєкту «Сади Перемоги». Переможцями обласного етапу Міжнародного екологічного конкурсу стали вихованці гуртка “ STEM-старт” у номінації “Один день з життя природи” ( керівник Слівчук Т.І.) та учениця 1-го класу Кліпацька Олександра в номінації “ Ручні вироби “Природа очима дітей” ( керівник Полюхович О.Ф.).

Важливим виховним напрямком роботи ліцею в 2021-2022 н.р. було формування в здобувачів освіти навичок здорового способу життя. З метою популяризації олімпійського руху, розвитку фізичної культури і масового спорту, формування в дітей навичок здорового способу життя,  а також з нагоди Дня фізичної культури та спорту в закладі з 10.09.2021 року по 17.09.2021 року проведено Олімпійський тиждень «Будьмо  радісні й здорові, спритні, дужі та бадьорі». У рамках тижня були організовані цікаві заходи: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, спортивні змагання та естафети. У квітні 2022 року під час дистанційного навчання з метою пропагування здорового способу життя серед учнівської молоді здобувачам освіти було запропоновано взяти участь у мотиваційному челенджі “Я за здорове життя”. Щоб долучитися до челенджу діти знімали короткий відеоролик у якому демонстрували власну рухову активність та показували як ведуть здоровий спосіб життя. 

Важливим аспектом самоорганізації дитини є учнівське врядування, що є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя ліцейного колективу та чинником творчої самореалізації особистості. Через залучення учнів до діяльності учнівського врядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

Робота учнівського врядування здійснюється через роботу «Учнівської адміністрації ліцею» - органу учнівського врядування, який має на меті виховання творчої, соціально - активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації.

У 2021-2022 навчальному році головою учнівської адміністрації ліцею стала учениця 11-Б класу – Полюхович Оксана. Кожну комісію очолює голова, який захищає права та інтереси учнів Дібрівського ліцею, а його дії не повинні суперечити статуту учнівського врядування. Голова учнівської адміністрації ліцею контролює і корегує роботу комісій.

Учнівське врядування ліцею велику увагу приділяє попередженню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх. Комісія дисципліни і порядку здійснює індивідуальну роботу з учнями схильними до правопорушень. Особливе місце у розвитку врядування відводиться чергуванню учнів в ліцеї. Черговий клас забезпечує порядок в ліцеї. Голова комісії дисципліни і порядку Ковтунович Вікторія контролювала за станом чергування, станом порядку у класних кімнатах, проведення санітарних днів, хоча цьогоріч ця ділянка роботи виконувалась не 100% у звязку з карантинними обмеженнями, а згодом введення воєнного стану в нашій державі. Оцінки за зроблену роботу вносяться в «Дзеркало школи». В кінці тижня підводяться підсумки і приймаються певні міри до правопорушників.

Органами учнівського врядування проводиться робота по попередженню шкідливих звичок у дітей. З цією метою було проведено засідання з елементами тренінгу «Проти насилля», випуск інформаційного Дайджеста «16 днів проти насильства», а також проведені очно та онлайн-засідання на яких вирішувались питання підготовки до свят, зовнішнього вигляду учнів ліцею, залучення здобувачів освіти до активного учнівського життя та питання, безпосередньо пов’язані з роботою комісій.

Члени учнівського врядування традиційно приймають активну участь у проведенні загальноліцейних свят: свято Першого дзвоника, День миру(акція « Стіна думок»),день Здоров’я, День працівників освіти(«Ранкова зустріч» ), День самоврядування,День захисника України(квест-гра «Козацькому роду нема переводу»),до Дня толерантності учнівським самоврядуванням була проведена акція «Візьміть собі тещо вам не вистачає…», День Гідності та Свободи(дистанційно підготовлена година пам’яті для 1-11 класів), в День української хустки члени учнівського самоврядування провели з учнями майстер-клас «Розфарбування арт-розмальовки «Українська хустка», Новорічних заходів, День Соборності України(поетична естафета «В єдності наша сила»), до Дня закоханих культивсовою комісією була виготовлена фотозона та діяла пошта "Скринька кохання", День українського добровольця(онлайн -вітання),День щастя(створено серію малюнків «Щастя у простих речах»), взяли участь в організації проведення заходу «Небесній сотні вдячні за свободу» та тихої акції «Ангели Пам’яті», День Пам’яті та примирення(відеопривітання 1-11класи),День вишиванки, свято Останнього дзвоника та ін.

За участі членів учнівського врядування були підготовлені та проведені заходи з реалізації проєкту «Моя Україна»: відеопривітання з Днем українського добровольця,з Днем Соборності,проведений майстер-клас «Патріотичний боді-арт»(національна символіка) під час інтелектуальної дистанційної гри «Все буде Україна»; було підготовлене і зняте відеозвернення #NATOЗакрийтеНебо, онлайн- виставка малюнків «Прийде весна, а з нею перемога», вірш-подяка до Дня матері, вітання з Днем Європи від учнів, що перебувають за кордоном; челендж-флешмоб до Дня вишиванки #Україна_в_серці#дібрівський ліцей». Даний проєкт був представлений на засіданні Ради старшокласників «Шанс».

Комісії «Я- громадянин» активно взяли участь у благодійних акціях, плетінні маскувальних сіток.

Під час підготовки даних свят проводилася тісна співпраця органів учнівського врядування з учнями, класними керівниками, адміністрацією ліцею, батьками. Систематично випускаються публікації про зроблену роботу у соціальних мережах.

Активна участь в учнівському врядуванні сприяє розвитку творчих здібностей учнів, проявляє їхню громадську позицію як патріота України, допомагає реалізувати лідерські якості.

Впродовж 2021-2022 навчального року діяльність учнівського врядування була змістовною, різноплановою, цікавою та пошуково-дослідницькою, не зважаючи на складні умови сьогодення. Всі класи-родини по мірі можливості брали активну участь в організації та проведенні свят, конкурсах, виступах, проявили себе як творчі, обдаровані та цілеспрямовані особистості, які прагнуть знати, шанувати, вивчати, досліджувати минуле свого народу, звертатись до його науки і передавати своїм нащадкам скарбницю народного надбання.

У ліцеї створилася атмосфера доброзичливості, яка сприяє виявленню і розвитку творчих здібностей дітей, у стосунках між учнями немає суперництва і заздрощів, вони поступово навчилися розуміти, сприймати і цінувати один одного. Набуті знання і навички допоможуть їм гармонійно адаптуватися у дорослому житті.

У ліцеї протягом навчального року працювали 5 гуртків : STEM-старт гурток( 2-4 класи), “Оригамі” (2-4) клас), декоративно-прикладного мистецтва (5-7 5ласи), “Юний художник” ( 4-7 класи), “Футбольний” ( 6-9 класи).

На виконання річного плану роботи ліцею на 2021-2022 н.р. керівники гуртків Слівчук Т.І. ( STEM-старт гурток), Смаглюк О.В. ( гурток декоративно-прикладного мистецтва), Кохно С.В. ( гурток “Юний художник”) та їх вихованці організували та провели у березні 2022 року творчі звіти роботи гуртків, узагальнили у формі відеоматеріалів, які розмістили у соціальних мережах.

Цьогоріч Полюхович О.І., учениця 11-б класу, здобула перемогу у відбірковому етапі огляду-конкурсу української естрадної пісні «ЮНА ЗІРКА» : І місце у старшій віковій категорії. Дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради нагороджено вихованців гуртка “Оригамі “ (керівник Ковтунович Д.Д.) за перемогу у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу “Український сувенір” (Наказ комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної від 27. 01. 2022 №03)

Виходячи з вищевказаного рекомендовано:

  1. Педагогічному колективу:

    1. Використовувати у своїй роботі інноваційні технології, чітко ставити виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.

    2. Залучати до проведення виховних заходів батьків та громадськість.

    3. Здійснювати вивчення індивідуальних, вікових, психологічних особливостей учнів їхніх інтересів, нахилів, уподобань.

2. Класним керівникам 1-11 класів в рамках реалізації завдань виховної роботи школи:

2.1 Систематично підтримувати тісний зв’язок з родинами учнів в яких виховуються учні, схильні до правопорушень, залучати батьків до участі в роботі Ради профілактики правопорушень.

2.2 Постійно контролювати стан відвідування учнями ліцею навчальних занять. Вживати невідкладних заходів щодо попередження пропусків без поважних причин, тісно співпрацювати з відповідними службами.

2.3 Припиняти будь-які прояви глузування, насилля, цькування і просто нетолерантного ставлення у класі. Виконувати свої функціональні обов’язки щодо об’єднання класу, згуртування учнів.

2.4 Проводити виховні години на теми мобінгу, булінгу, психологічні практикуми за участю практичного психолога, батьківські збори з розглядом питання про попередження домашнього насильства.

2.5 Інформувати учнів про наслідки насилля, цькування, про відповідальність за такі дії, формувати у них ефективні стратегії поведінки в таких ситуаціях, вчити, як захистити себе і допомогти іншому.

2.6 Постійно контролювати питання попередження дитячого травматизму та правопорушень серед учнів школи, з’ясовувати та аналізувати причини травм та правопорушень.

2.7 Постійно повторювати базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів.

3. Педагогу-організатору школи продовжити працювати з учнівським врядування школи.

4.Аналітичний звіт роботи психологічної служби ліцею

за 2021-2022 н.р.

Робота практичного психолога та соціального педагога ліцею була організована відповідно плану роботи психологічної служби на 2021-2022н.р.

Вся робота була спрямована на забезпечення умов, які б сприяли збереженню та зміцненню психічного здоров’я кожної дитини, підвищення її адаптивних можливостей, попередження проявів булінгу в учнівському середовищі, створення сприятливого психологічного клімату для здійснення навчально-виховного процесу.

Психологічний супровід – це цілісна система організаційних, діагностичних і профілактичних заходів з усіма категоріями учасників навчально-виховного процесу з обов’язковим врахуванням вікових особливостей.

Найбільше уваги в 2021-2022 н.р. працівниками психологічної служби було звернено на вирішення таких питань:

-Формування навичок здорового способу життя;

-Особистісний та інтелектуальний розвиток дитини;

-Профорієнтація;

-Проблеми адаптації;

-Робота з дітьми «групи ризику»;

-Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання;

-Зниження рівня тривоги, страхів, паніки під час війни, підвищення рівня стресостійкості та розвитку навичок емоційної саморегуляції;

-Розвиток навичок спілкування, формування толерантного ставлення до людей, пошуки виходу з конфліктних ситуацій;

-Попередження проявів булінгу в ліцейному середовищі.

Психологічний супровід освітнього процесу проводився за різними напрямками: психодіагностична робота за планом та з дослідженням проблемних питань; корекційно-розвиваюча робота; робота з дітьми «групи ризику»; профілактична робота; психологічна просвіта вчителів, батьків, учнів.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Кількість дітей у них становить:

- напівсиріт - 15;

- дітей з інвалідністю – 31;

- здобувачів освіти,батьки яких були або є учасниками бойових дій – 2;

- здобувачів освіти з малозабезпечених сімей – 160;

-неповних сімей - 18, з них дітей – 26, розлучених –4 ( у них дітей -5), матері-одиночки – 6(дітей -7);

- багатодітних – 361;

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах: фестиваль «Повір у себе», участь у новорічних заходах .

З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класними керівниками, практичним психологом, соціальним педагогом, адміністрацією школи.

У Дібрівському ліцеї з 20.09. по 24.09.2021р. проходив тиждень з протидії булінгу. Заходи, проведені психологічною службою, були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінг», його різновиди та профілактику цього явища в закладі освіти.

Протягом тижня діяла виставка малюнків «Я і мої друзі. Ліцей без булінгу», участь в якій взяли учні 2-5 класів. Восьмикласники виготовили змістовні стінгазети на тему «STOP BULLYING», в яких висвітлили інформацію про те, що таке булінг, його види, складові, та про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу.

Десятикласники допомагали у розповсюдженні серед ліцеїстів інформаційних листівок «Зупинимо булінг разом!». Мета: інформування дітей, як діяти в ситуації, якщо вони стали свідком або жертвою знущань, приниження, цькування.

Соціальним педагогом було проведено змістовні уроки, профілактичні бесіди, спрямовані на протидію шкільному булінгу: «Булінгу не місце в шкільному середовищі!» (для учнів 9 класів), «#Не_ведусь: ми герої безпеки в інтернеті»(для учнів 5 класів), «#Не_ведусь: я знаю як спілкуватись в інтернеті»(для учнів 3 та 4 класів).

Одинадцятикласники та учні десятих класів взяли участь у квесті «Тест Білборда та кохання в Інтернеті». Старшокласники були поінформовані про те, що таке білборд-тест, суть явищ секстинг, онлайн-грумінг, сексторшен та отримали пам’ятки «Як убезпечити себе в Інтернеті?», «Яка поведінка має викликати підозру під час спілкування в соціальних мережах?».

Третьокласники на ГПД переглянули тематичні ролики «Як боротися з булінгом. Поради для дітей» та мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво».

Після перегляду мультфільму ліцеїсти дійшли висновку, що абсолютно з кожним можна знайти спільну мову, якими різними, на перший погляд, ви б не були.

Шестикласники та семикласники взяли участь в анонімному анкетуванні «Булінг та його прояви». Мета опитування: дослідження проблем булінгу в ліцейному середовищі. В анкетуванні взяли участь 42 ліцеїсти.

Важливо й надалі вчити дітей розпізнавати ситуації булінгу, запобігати їм, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати розуміння булінгу як прояву насильства.

Адаптація першокласників. Початок навчання у школі – це один з найбільш відповідальних і складних моментів у житті дитини. Звикнути до школи не так просто, адже мова йде не лише про новий режим, обов'язки та плани, а й про розширення меж спілкування, нові стосунки, неочікувані життєві ситуації, незвичні емоції. Тому адаптації першокласників в умовах НУШ приділяється окрема увага працівниками психологічної служби. Дуже добре, коли поруч є дорослі, які зрозуміють, підтримають, допоможуть: вчитель, батьки, психолог.

Практичним психологом проведено профілактичне заняття з учнями «Ми – першокласники», на якому діти виконували вправи на формування доброзичливих стосунків та ефективної взаємодії в ліцейному колективі. Також першокласники виконали проективну методику «Школа тварин», за допомогою якої було визначено, як вони почувають себе в ліцеї, та з якими труднощами стикаються в навчальному закладі.

Соціальний педагог здійснював моніторинг адаптації п’ятикласників та проводила заходи, які сприяли адаптації учнів до навчання в старшій школі.

Зокрема була проведена соціометрія для визначення статусу кожної дитини в класі, опитування та заходи на згуртування шкільного колективу (прогулянка до зимового лісу, активніт ігри та інше).

30 вересня ліцеїсти 8-11 класів були запрошені на профілактичну бесіду про кримінальну відповідальність, попередження жорстокості серед молоді, булінг у шкільному середовищі з представником ювенальної превенції, адже правопорушення легше попередити, ніж долати його наслідки.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості в усіх учасників навчально-виховного процесу в Дібрівському ліцеї проходив тиждень толерантності. Впродовж тижня соціальним педагогом було проведено ряд заходів: тренінг на тему «Ми всі рівні, хоча всі такі різні» з ліцеїстами 3 класів, урок-тренінг «Урок толерантності» з ліцеїстами 4-Б кл., урок-тренінг «Ми – толерантні» з ліцеїстами 4-А кл.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Протягом двох тижнів у Дібрівському ліцеї психологічною службою проводились заходи, відповідно до плану з урахуванням карантинних обмежень та дистанційного навчання.

Здобувачки освіти змогли взяти участь у флешмобі «#Я_проти_насилля», приуроченому Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом здобувачі освіти мали можливість переглянути соціальні ролики «Вся неправда про ВІЛ/СНІД: розвінчуємо популярні міфи», «ВІЛ-інфекція/СНІД: шляхи передачі, лікування та профілактика» у вайбер групах своїх класів.

До Міжнародного дня боротьби з рабством ліцеїсти 8-11 класів мали змогу взяти участь в онлайн-квесті з безпечного працевлаштування та переглянути відеоролики про торгівлю людьми.

До Міжнародного дня інвалідів організовано перегляд мультфільму «Соловейко з одним крилом» та відеороликів «Люди з обмеженими можливостями – будьмо толерантними»

Десятикласники в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» були учасниками квесту «Тест Білборда та кохання в Інтернеті». П’ятикласники взяли активну участь у психологічній акції «Наші долоні – проти насильства», соціальним педагогом було проведено онлайн-опитування на виявлення насильства в сім’ї серед ліцеїстів 6-7 класів, учні 9 класу були залучені до уроку-тренінгу «Людина не для продажу», учні 10 класу взяли участь у тренінгу «Кібербулінг – небезпечна віртуальна агресія».

Проведення тижня соціально-психологічної служби «Ми - за здоровий спосіб життя» вже стало традиційним у нашому навчальному закладі. Цього року він проходив із 07 по 11 лютого.

Заходи, проведені протягом тижня, були спрямовані на формування в учнів мотивації на ведення здорового способу життя, набуття знань та вмінь, які сприяли б збереженню фізичного, соціального й психологічного здоров’я.

Протягом тижня були проведені екскурсії до зимового лісу, цікаві ігри, майстер-клас з приготування модної та корисної їжі, майстер-клас із секретів денного макіяжу, урок-тренінг з правильного догляду за шкірою обличчя, арт- терапевтичні заняття з нетрадиційних технік малювання.

З 21 по 25 березня психологічною службою дистанційно проводився тиждень профорієнтації «Усвідомлений вибір професії – крок до життєвого успіху». Протягом тижня у вайбер групах своїх класів ліцеїсти могли переглянути відеоролики «ТОП-25 професій майбутнього», «Професійний навігатор», «Свідомий вибір професії», розвивальні відео з теми профорієнтації, перевірити свої знання, пройшовши вікторину «Назви професію», а також пройти за посиланням онлайн-тестування.

В умовах воєнного стану, введеного в Україні з початком повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил російської федерації, з метою надання психологічної підтримки здобувачів освіти, батьків і вчителів та формування у них навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги під час війни працівники психологічної служби розміщували відповідну інформацію на сайті закладу та у вайбер групах. Дописи на теми «Як підтримати дітей у цей непростий час війни?», «Як говорити з дітьми про війну», «Первинна психологічна допомога під час війни», «Стрес і психічна травма. Що з нами відбувається зараз і як собі допомогти», відеоролики «Ігри для знаття напруги», «Методи саморегуляції», проводили онлайн години спілкування з учнями. Також на сайті школи були розміщені контакти гарячих ліній щодо цілодобової психологічної підтримки та адресу безкоштовної інтернет-платформи психологічної допомоги "Розкажи мені".

Корекційно-відновлювана робота проводилась з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги, які навчаються за індивідуальною та інклюзивною формою (діти із ЗПР), та з учнями, які були виявлені після проведення діагностичних досліджень і внесені до «групи ризику». Були розроблені індивідуальні програми щодо розвитку сенсорних здібностей та пам’яті, розвитку мислительних операцій, розвитку мовлення, подолання тривожності, агресивності, невпевненості та проблем адаптації.

5. Співпраця з батьками.

Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

6. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

Медичне обслуговування та працівників ліцею організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Для медичного забезпечення учнів та вчителів, працівників у ліцеї обладнано медичний кабінет, де працюють медичні сестри ліцею: Червінська Л.М. та Кузло Т.В.

Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рів. Відповідно до цих списків видається наказ по ліцею.

Медичне обслуговування працівників ліцею здійснюється на базі Зарічненської центральної районної поліклініки. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Працівники їдальні проходять медогляд 2 рази на рік. На проходження медичного огляду кожному працівнику виділяється 2 дні. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у медичному кабінеті ліцею.

7.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму у побуті і під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації ліцею.

На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

У ліцеї є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директору. У ліцеї розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота і з вчителями та обслуговуючим персоналом.

Причина виникнення травм з'ясовується, аналізується, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

8. Фінансово-господарська діяльність.

Ліцей є комунальною власністю Зарічненської селищної ради Вараського району та не прибутковою організацією. Фінансування потреб ліцею проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради.

Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати, доплат працівникам ліцею. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті ліцеєм енергоносії, паливо, водопостачання. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників(заступника з адміністративно-господарської частини, техпрацівників, вчителів) ліцей не виходить за ліміт спожитих енергоносіїв.

Протягом 2021-2022 навчального року витрати склали:

За бюджетні кошти для потреб ліцею придбали:

-водяний насос в систему опалення вартістю – 4680.00 грн.;

-кран для ремонту системи опалення з супутніми матеріалами вартістю 600.00 грн.;

-шини для автобуса - 4 шт. на суму 12800.00 грн.;

-листи рейсорні - 2 шт. на суму 1850 грн.;

-запчастини і паливно-мастильні матеріали до автобуса на суму 9110.00 грн.;

-паливо дизельне - 2200 літрів на суму 60254.50 грн.;

-акамулятор - 1 шт. вартістю 4849.00 грн.;

-суміш вугілля кам’яного - 90 т. на суму 394500.00 грн.;

-дрова деревні - 70м³ на суму 52500.00 грн.;

- дидактичний матеріал для 1-х класів 2 комп. вартістю 43609.60 грн.;

- 2 комплекти меблів для 1-х класів на суму 122964.00 грн.;

- 2 мультимедійних комплекти для початкової школи вартістю 77310 грн.;

- 18 ноутбуків на суму 332100 грн. (з них 2 ноутбуки передані в тимчасове користування у відділ освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради);

-класні журнали - 25 шт. на суму 2711 грн.;

-крейда шкільна - 20 кг на суму 800 грн.;

- медикаментів придбано на суму 4800 грн.

Всього поступило надходжень на суму 1088538.10 грн.

Надійшло гуманітарної допомоги у вигляді медикаментів на суму 1203.00 грн.

Залишок коштів на спецрахунку станом на 28.06.2022 року становить 5834.11 грн.

Надійшло грошових надходжень від реалізації харчових відходів 1944.00 грн.

В 2021 році поступило спонсорської допомоги на ремонт ліцею: (матеріали в грошовому виразі):

- від батьків учнів на ремонт коридорів 5455.00 грн., на ремонт класів -49509.00 грн.

- проведено облаштування класу інформатики за кошти вчителів –

4200 грн.

Витрачено коштів на ремонт ліцею з спецрахунку – 2137.50 грн.

Надано відділом освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради на ремонт ліцею матеріалів на суму 30329.20 грн.(з них 12000 грн. – вартість ліноліуму в ігрову кімнату)

Всього поступило матеріалів на ремонт ліцею в 2022 році:

- від батьків - 54964.00 грн.;

- від учителів на суму 4200 грн.;

- по спецрахунку – 2137.00 грн.;

- від відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради – 30329.20 грн.

Всього: 89493.20 грн.

В 2021/2022 роки було передано на ремонт сільських доріг шлаку 24,0 т., 21,6 т.

Зі спецрахунку в 2021 році було витрачено 4682.00 грн. (650 грн. – м’ячі, 2137.50 грн – ремонт ліцею, 1894.30 грн. – витрачено на господарську діяльність ліцею, придбано фарби до принтера на 780 грн.00 коп.).

В 2021 році використали готівку на доставку насоса з м.Рівне -150 грн.,

покупку м’яча – 250 грн., покупку бензину в бензопилку -238.00 грн, придбання щіток для прибирання – 217.00 грн., запчастини у болгарку – 30.00 грн., масло для розведення бензину – 35.00 грн., оплата касового збору – 25.00 грн.

Всього на суму -945.00 грн.

Витрати оплачені з грошей, виручених від продажу шлаку та харчових відходів. Реалізація шлаку – 1658.00 грн., харчових відходів -263.00 грн.

Було реалізовано в 2022 році б/у шиферу на суму 4000 грн., реалізовано відходів їдальні на суму 3027 грн.

Всього отримано 7027.00 грн.

4026 грн. з цих грошей витрачено на господарські цілі, а саме:

- доставка парт – 150.00 грн.,

-бензин в мотокосу – 90.00 грн.;

-паливно-мастильні матеріали для бензопилки на суму 530.00 грн.;

-господарчі товари на суму 696.00 грн.;

-ліноліум ( частково в їдальні) – 564.00 грн.;

-шкірозамінник для обивки стільців їдальні – 1996.00 грн.

З спецрахунку в 2022 році придбано карнізи, м’ячі на суму 1760.00 грн.

На проплату по спецрахунку передано у відділ освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради на суму 2653.00 грн.(господарчі товари).

Залишок готівки 2021/2022 років становить 3977.00 грн.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про освіту» про прозорість та інформаційну відкритість закладу освіти на ліцейному сайті розміщена вся інформація про фінансово-господарську діяльність (фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством).

Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводиться інвентаризаця майна, особливих зауважень щодо його збереження та оприбуткування немає. Вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

9. Управлінська діяльність.

Управління ліцеєм здійснюється згідно річного плану роботи ліцею, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у ліцеї і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.

У навчальному закладі в наявності є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. З підключенням ліцею до мережі Інтернет (у тому числі із застосуванням Wi-Fi) стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, сайтами інших закладів освіти, що дає можливості оперативно користуватися інформацією, знайомитися новими документами.

Новими документами, якими керуюся в управлінській діяльності, є листи Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 №1/3278-22 “Про режим управління” та від 07.03.2022 №1/3378-22 “Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану”. Відповідно до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” одним із заходів правового режиму воєнного стану було використання у ІІ семестрі потужностей та трудових ресурсів закладу, зміна режиму роботи, умов праці відповідно до законодавства про працю.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

У своїй роботі з працівниками закладу я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників ліцею бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва, як порада, похвала, особистий приклад.

Прагну, щоб у закладі було постійне творче вирішення справ.

10. Висновок

Аналіз результатів роботи ліцею за 2021/2022 н.р. продемонстрував наступне:

  • організація освітнього процесу у ліцеї має тенденцію до розвитку;

  • діяльність адміністрації закладу та педагогічного колективу спрямована на підвищення якості надання освітніх послуг;

  • педагогічні працівники безперервно підвищують свій фаховий рівень, значно покращився рівень викладання навчальних предметів за допомогою дистанційних методів навчання;

  • у ліцеї використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети, школа підтримує свій позитивний імідж;

  • створюються умови для врахування й розвитку навчально – пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;

  • методична робота сприяє модернізації змісту навчально – виховного процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;

  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат у колективі.

Однак залишилися питання, які по причині запровадження дистанційного навчання та оголошення воєнного стану, розвязання яких слід продовжити, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг шляхом активного впровадження новітніх та удосконалення існуючих технологій навчання;

  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, спортивного інвентарю, забезпечення усіх педагогів компютерною технікою;

11. Завдання на 2022/2023 навчальний рік

Ми допомагаємо кожній дитині бути успішною та щасливою особистістю. Відповідно до цієї нашої місії та бачення майбутнього ліцею закладом, що забезпечує профільну середню освіту шляхом введення додаткових курсів варіативної складової 5-10 класів, поглибленого вивчення окремих предметів та профільними класами відповідно колегіального рішення педколективу ми визначили основні цінності на 2022/2023 навчальний рік:

- Вміння вчитися протягом життя;

- Гарне оточення (команда);

- Цікаве дозвілля;

- Професійна орієнтація;

- Фізичне здоров’я ;

- Психічне здоров’я;

- Безпечне освітнє середовище.

Ми прагнемо бути прогресивною спільнотою вмотивованих педагогів, щасливих учнів та активних батьків, закладом, де діти з радістю здобувають якісну освіту, щоб пізнавати та творити навколишній світ. Тому у 2022/2023 н.р. ми будемо прагнути:

  • Підвищувати і надалі загальний рівень ІКТ-компетентності педагогів.

  • Будемо стимулювати соціальну активність учнів, їх участь в роботі учнівського врядування, дитячих громадських організацій.

  • Створимо умови для підвищення кваліфікації кожного учителя та для розвитку педагогів-початківців.

Ми створюємо освітній простір, де комфортно вчитися і працювати. Тому на 2022/2023 н.р. ми ставимо такі завдання :

  • Закінчити оздоблення і утеплення зовнішніх стін новобудови учням 1-4 класів НУШ.

  • Активізувати роботу щодо профілактики та запобігання правопорушень, булінгу, дитячого травматизму.

  • Чітко дотримуватися державних вимог щодо рівня заганоосвітньої підготовки учнів за рахунок чіткого використання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

  • Забезпечити системний психолого-педагогічний супровід всіх учасників освітнього процесу.

  • Покращити співпрацю з батьками та громадою у вирішенні всіх життєво необхідних завдань ліцею.

  • Покращити матеріально-технічну базу навчальних кабінетів, спортивного залу майстерні.

  • Облаштувати спортивні та ігрові майданчики на подвір’ї ліцею.

  • Відремонтувати зовнішній фасад основної школи.

  • Відремонтувати та відновити навчальні заняття і стрільбу з пневматичної зброї у стрілецькому тирі ліцею.


 


 


 

Директор ліцею В.Т.Ковтунович

Comments:
Only authorized users can leave comments.